• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Yamaha Psr 9000 HK Set Okuyun..

• Konbuyu başlatan hkmuzik
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 35
  • Görülen : 60K
H

hkmuzik

Misafir
Yamaha Psr 9000 Alırken..

Yamaha psr 9000 alirken dikkat edilecek hususlar:
1-cihazda 64 mb ram olmasina dikkat edin aksi takdirde bulmaniz çok zorlaşabilir.
2-cihazi aldiğinizda patlayan tek bir tuş varsa masrafi uydurma bir lastik 60 tl. Orginal lastik 100 euro dur. Ve octav octav değildir komple değişmektedir lastik.
3-kolonlarin sağlamliğini kontrol edin bu aleti alet yapan kolonlaridir.
4-hdd olsada olmasada önemli deil her yerden bulursunuz ama 20 gb da taksaniz cihaz 8gb a kadar görecektir..
5-cihazi aldiktan sonra kesinlikle 3.06 versionu yükleyin yüklemeyi bilmiyorsaniz bilen birine danişin.
6-mic girişini kontrol edin.

Bu bilgileri sizinle paylaşmak istedim.. Sorulariniz olursa yanitlayacağim. Hk

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: Yamaha Psr 9000 HK Set Okuyun..

ewet verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederiz

Moderatör tarafında düzenlendi:

sayın hkmuzik isminizi bilmiyorum olaydanda pek haberdar değilim sadece takip etmiştim.ama psr9000lerin değer kazanması sizleri ve yamaha kullananları üzmemeli aksine sevindirmeli diye düşünüyorum yanlışsam lütfen düzeltin.ben sitede gezdiğimde bir or 700 ün 1600 e veya bir a1000tr nin 1200 e satıldığını görünce inanın çok üzülüyorum.kendim a1000tr kullanıyorum ve klavyemin bu fiyatları hak etmediğini düşünüyorum.kafanızı çevirin bi bakın pa50 ler bile yıllar olmasına rağmen şuan 1600 e satıcı bulurken takip ettiğim kadarıyla iyi sesleri olan bi psr9000 neden bu fiyatlardan aşyağıda satılsın?ben yamaha kullanıcılarını anlayamıyorum ellerinde sanki mücevher varmışta bunları paylaşmıyormuş gibi tavırlar takınmalarıda çözemiyorum 2005 den beri bu sitedeyim beni bilenler iyi bilir ilk kullandığım klavyeden son kullandığım kalvyeye kadar aman alet hakettiği değeri bulsun diye bütün paylaşımlarımı esirgemeden yaparım.ben a1000tr kullanıcısı olarak şu günden ihtibaren bilinmesini isterimki asla bir daha YAMAHA klavye almayacağım nedenmi al 2700 sat 1600 bu ne abi ya...80 paylaşımları elini atsan bitmeyecek tarzda bugün 80 neden hala 2.eli 2200 den aşyağıda yok biliyormusunuz? yapılan çalışmaların çokluğundan ve tutulmasından dolayı tüm yamaha kullanıcıları o seti kendine saklasın bu seti kendine saklasın saklayın kardeşim saklayın aletlerinizin fiyatını değerini öldürmeye devam edin saklayın...son kez söylüyorumki benim bir dahaki tercihim bu tarz sitedeki olaylardan dolayı korg olacak çünkü gerçekten bu forumları okuyunca neler olduğunu görünce hakikaten hayretler içerisinde kalmaktan usandım.

Teşekürler servetçim sana katılıyorum o yüzden konuyu düzelttim..

yamaha psr 9000 ne set yokmu arkadaslar set lazim

bence de aletin tutulması için o aletin nevalesinin bol olması gerekir.yılların g-600 ünün halen kullanılmasının nedeni bu.pa80 gene öyle.nevale bolluğundan insan ne yapacağını şaşırıyor.bu aletlere bir sürü üstadlar nevale hazırlamış.diğerlerine ise 2-3 kişi birşeyler yapmaya çalıştığından haliyle yeterli olmuyor.millet de mecburen söz konusu orgları daha çok tercih ediyor.g-600 için geçenlerde yaptığım paylaşım bundan sonra uzun zaman ihtiyaç gerektirmeyecektir.tabi bu arada yeni çalışmalar da bu aletlerin artısı olacaktır.maddi yönden de sahiplerine zarar ettirmeyeceklerdir.saygılar...

evet hakan kardeşimin yazdıklarına aynen katılıyorum..bu aleti alırken bunlara dikkat edin..eğer profosyonel müzikle ilgileniyorsanız kesinlikle tavsiye ederim bu aleti..ayrıca bir arkadaşım çok iyi deyinmiş yukarda.piyasada şuan or 700 pa 80 pa 50 gibi aletler hala daha uçuk fiyatlara satılıyor inanın bu aletler psr 9000 le kıyaslanamaz bile.fazla söze gerek yok işi bilenler psr 9000 ne kadar kaliteli bir alet olduğunu ve bu saydığım aletlerden çok daha üstün olduğunu bilirler ne hikmetse or 700 v2 aleti psr 9000 den kaliteli olmamasına rahmen 2500 tl satılıyor inanın bu paralar bence bu aletlere çok fazla.sebeb set sıkıntısı aletin ağırlığı
bence aletin ağırlığı değil işlevi önemli.aleti gece gündüz sırtımızda taşıyacak değiliz ben psr 9000 5 yıl kullandım ve bu aleti aldığımda bomboştu şuan elimde bir set var inanın pa 800 ze bile kafa tutar 3 adet yeni saund sample kitle saund müthiş sesler çok daha kaliteli vokal harmonisi müthiş.bence bu uçuk paralara bu aletleri alıcanıza psr 9000 KESİNLİKLE tavsiye ediyorum kullanımı son derece pratik sahne için profosyonel müzik için hala çok güzel alet.saygılarımla

:) birde aleti satanı bulsak kullanıcazda.Birde mersinden bir arkadaşla görüştüm geçen hafta
9000 satmış ben aramadan önce.Kaça verdin kardeş dedim ?
Abi pa 80 aldım üstede 800 lira verdim dedi.Ya kardeş sen ne yaptın dedim.O sattığın alet 80 i katlardı dedim.Bişey itiraf edeyim dedi adamlar giderken aynen şunu söylemişler.Bu alet 4 tane pa 80 yapar demişler.Arkadaş abi kullanamadık ne yapalım sattık dediler.Aleti 700 liraya saymışlar.İnanın ben üzüldüm.Umarım temiz bir satan olurda bende şu aleti kullanma şansına sahip olurum selamlar..

bende var tyros serisi alıcağım için sattım bir arkadaşıma ödemede sıkıntı olduğu için geri aldım..son derece temiz üzerinde pa 800 pç benti var bulunmaz eşsizdir görüşmek isterseniz verebilirim

Sevgili dostlar, bende müzikle yaklaşık olarak 10 yıldan beri amatör olarak ilgileniyorum. Benim talihsizligim , eşimin bana psr 9000 orgunu hediye etmesi olmuştur.Muhteşem bir alet,
fakat türkçe altyapısı yok.Para karşılığı ritm yapıp bana gönderenler oldu ama sadece birkez
dinledim yada dinleyemedim.Onlar adına ben utandım .Uzun süredir ilgilenmiyorm.Başka aletleri dinlediğim zaman sesler bana çok matalik geliyor, anlayacağınız ilk göz ağrısı gibi birşey...Selam olsun tüm müzik sevenlere.....