• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Yamaha Psr A2000 Batı sound !!

• Konbuyu başlatan efets
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 16
  • Görülen : 4K
Cevap: Yamaha Psr A2000 Batı sound !!

yamaha psr a2000 kullanmadım ama demolarını performanslarını dinleyince güzel çalışmalara imza atıldığını gördüm, bende roland gw-8 var ; tuşesi nasıl? hem roland hem de yamaha kullanan arkadaşlara sormak istiyorum, tuşesi yumuşak falan deniyor yani tatmin edici mi yoksa değil mi?

1 yıl Roland prelude kullanmıştım, tuşları kesinlikle yamaha a2000 den kaliteli. a2000 tuşesi bana çok yumuşak geliyor. Bir de sanki tuş basma derinliği (tuşa basınca en alt nokta) yamaha'da daha az gibi. Kullandıkça yamahanın çok basılan bazı tuşlarında çok hafif çıtırdamalar başlıyor (Örneğin bende sib tuşu). Plus yaptırmak için servise gönderdiğimde, bu çıtırdamaların olabildiğini, önemli bir soruna neden olmayacağını söylediler. Umarım sorunuza cevap vermişimdir.

Her iki demoda çok başarılı. Teşekkürler bu güzel demolar için. Bu tarz çalışmalarınızın devamlarını bekliyoruz.

Çok kaliteli demolar. Ellerinize sağlık...

Gw8 in tuşesi A2000 inkinin çok çok üstünde.....

kesinlikle katılıyorum bu a1000 or700 ve a2000 in tuşesi aynı ve insan hakikaten üzülüyor şimdi sample seslerde şiddete göre değişen sesler falan var insan bunları duğal olarak kullanamıyor çünkü klavye kırılacak korkusu oluyor yani insanın içinde bir sıkıntı oluyor hep bende titiz bir insanım açıkçası rahatsızlık verici çok kötü berbat . Düşünsenize orgun klavyesi orgun en çok çalışan kısmı en önemli kısmı bu halde. demolar için teşekkürler bu arada bence hocam aşağı yukarı bütün aletlerin batıları güzel bence birde ketron sx3000 in batılarını dinlemelisin fikrinin değişeceğine 100 de 100 garanti veriyorum:) bende a1000 ve or700 kullandım ve bundan sonra tyros dışında yamaha alacağımı hiç sanmıyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Ben ilk önce Bart's style leri indirmiştim. Şöyle anlatayım; google da psr tutorial bart's yazınca , bu kişinin psr s700 için oluşturduğu arşiv sayfasını buluyorsunuz. Oradaki mavi simgelere tıklayınca bilgisayarınıza ritimleri zip şeklinde indiriyor. Bu sayfanın solunda diğer insanların s700 için yayınladığı ritimlerin sekmeleri var Brian, Chris, Drake vb... Onlara tıklayarak onları da indirebilirsiniz. Ayrıca sitenin ''home'' sekmesinden açılan sayfada ''styles'' sekmesinden ''yamaha style files'' seçilerek diğer yamaha modelleri için ritimler bulunuyor. Umarım yardımı olur. Kolay gelsin.

Çok teşekkür ederim...

bütün orglar bir yana korg pa1x popsea ritmini hiçbirşey tutmaz

Merhabalar.

Cihazın "sound"u sizin güzel performansınız ile kendini daha da iyi göstermiş.Harika demolar ; paylaşım için çok çok teşekkürler.

Gönül isterdi ki , şu indirim fırsatında bir A2000 alalım ; Hayırlısı artık.

Selâmlar...

tesekkurler kardeşim sagolasın