• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Yamaha PSR A2000 Tanıtım

• Konbuyu başlatan BaTuH
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 122
  • Görülen : 48K
Cevap: Yamaha PSR A2000 Tanıtım

Şimdi YAMAHA bu modelde LOCAL CONTENT çalışması yaptı yani her bölge için bir paket..

Bizim bulunduğumuz bölge ORIENTAL oluyor amaa bunuda böldüler
Orgun kendisi Arap ülkeleri için verimli
Yunan-Türk paketide bizim için __ Böylece 2 bölüm ortada

Her paket sadece kendi içinde çalışmakta yani eğer Yunan-Türk paketi alırsanız sadece onu almış oluyorsunuz yani başka bir paketten ses yok.. Zaten bizim paket 38 mb falandı sanırım__ Geriye kalan kısmı doldurmanız mümkün değil
Orgta paket birleştirme gibi birşeyde yok yani bizim paketi yüklüyoruz ve sadece o oluyor. Ondan azıcık bundan azıcık gibi birşey yok

Aletin sound'unun Tyros 3 ile yarışabileceğini söyleyen benim çünkü alet A2000 bende var ve uzun zamandır çalışmasını yürüttük.. Tyros3'ü geçer demiyorum sadece yarışabilir diyorum çünkü aynı ses ve kit lere sahipler.. Orgun üstünden çıkan ses o kadar önemli değil o sadece referans almak içindir amaa anfi çıkışıyla A2000 kendi sound'unu ortaya koyduğunda Tyros3 diyebilirim :)

Bu arada hangi sax sesi hatalıydı ve hangi modelde ?

Detaylı açıklamanız için teşekkür ederim. Zamanla konunun detayları ortaya çıkar. Hayırlı uğurlu olsun piyasaya.... Yabancı forumda bir üye ( New S.A.2 B. Saxes and F. voices resolved...) başlığıyla yazı yazmıştı. Herhalde kendisi yükleyemedimi veya şifreyi mi alamadımı bilmiyorum ama sorunu sonradan haletmiş..(Örnekten amacım sesin beğenilmediği takdirde can başer üstadın V1,V2 V2+ örneklerindeki gibi değişip değişmeyeceğini öğrenmekti. Zira ilk defada tüm sesleri oturtturmak zordur))

Moderatör tarafında düzenlendi:

Öte yandan bu aletin tonunun tyrosla kıyaslanması enteresan olmuş. Yamaha s900 ile or 700 ü yanyana getirelim. Aynı ayarlarla aynı ritimi çalalım. Farka inanamazsınız. Bu nedenle aralarında 2 misli fiyat farkı var. Millet eneyimi birmisli fark versin....

Bu arada Mustafa abi şu kıyaslama olayını tam anlamak lazım

Ben kıyaslarken yazılacak ritmlerden bahsettim.. Yani bu olayı farklı bi boyuta taşımayalım..

hahahahah. yine aynı şeyler. yine aynı tablo. yine aynı tipte insanlar. yine bir alet. ne zaman bu tablo son bulurki acaba... yıllardır aynı şeyler söylenip duruyo. bıkmadınız mı kardeşim artık bu gibi diyaloklardan. doğmamış çocuğa don biçiyo millet yav. yav arkadaş alet piyasaya çıkar. gidersin bi müzik aleti satış mağzasına. denersin. demoları felan dinlersin. alırsın yada almassın. neden iz bırakmak istiyon. madem o kadar iz bırakmak istiyon yüzüne sıçrat ki çamuru herkes görsün. ve sana gülsün. herkesin zevki farklı yav. adam başka marka kullanıyo. gelmiş kılıf kıyafet yorumu yapıyo. doğru haklısınız sizin programlardaki kıyafetiniziçok merak ediyom. acaba nasıl. yada sana kılık kıyafetine m,i para veriyorlar. neyse meyveli ağaç taşlanır doğru hocam. ama bunlar kaya yağmuıruna tutmuşlar.:D güüyorum sizlereeee.

hahahahah. yine aynı şeyler. yine aynı tablo. yine aynı tipte insanlar. yine bir alet. ne zaman bu tablo son bulurki acaba... yıllardır aynı şeyler söylenip duruyo. bıkmadınız mı kardeşim artık bu gibi diyaloklardan. doğmamış çocuğa don biçiyo millet yav. yav arkadaş alet piyasaya çıkar. gidersin bi müzik aleti satış mağzasına. denersin. demoları felan dinlersin. alırsın yada almassın. neden iz bırakmak istiyon. madem o kadar iz bırakmak istiyon yüzüne sıçrat ki çamuru herkes görsün. ve sana gülsün. herkesin zevki farklı yav. adam başka marka kullanıyo. gelmiş kılıf kıyafet yorumu yapıyo. doğru haklısınız sizin programlardaki kıyafetiniziçok merak ediyom. acaba nasıl. yada sana kılık kıyafetine m,i para veriyorlar. neyse meyveli ağaç taşlanır doğru hocam. ama bunlar kaya yağmuıruna tutmuşlar.:D güüyorum sizlereeee.

AL benden de o kadar :) çok doğrsu söylemişsin!!

yorumlarda çogunlukla or700 v2 ile kıyaslama var bnce yanlıs. çünkü or700 v2 diyoruz yani işlenmiş bir alet ! or700 ün işlenmemiş haline ile kıyaslayın isterseniz. şu bir gerçekki korg yamaha roland vb. aletler olsun işlenmeden türkiyede hiç kimse istemez ve begenmez. ve şuanda en çok korg tutuluyor ( yani benim görüşüm ) ama şuanda korg pa3x i bile işlemediginiz zaman alet bize hitap etmiyor. a2000 ü batı sesleri,sound ve özellikleri ile degerlendirir ve kıyaslarsanız daha iyi olur.aksine hep tartısma çıkacak. illaki yamaha kullanıcıya açık alet çıkaracak. ticaret bu yavas yavas özellikler sunacak ki para kazansın :) kullanıcıya çok özellikle acık bir alet bırakırsa yamaha ne kazanacak ? korgda bir zamanlar kullanıcıya açık bir alet sunmuyordu ama pa80 ile bombayı patlattı ve şimdi korgpa3x lerde. yamahada yavaş yavaş açılıyor buna şükür edin.bir zamanların en kral orgu roland şimdi tutulmuyor neden çünkü kimse üzerinde proje yapmıyor veya yapmak isteyen var roland izin vermiyor.

istediğim yorumu yaparım seni ilgilendirirmi ayrıca çok merak ediyorsan gel göstereyim kıyafetimi hep sizin gibi amele kıyafetli ve vs... yüzünden piyanist şantörlük adı rezil oldu ayağa düştü insan kendisine ve diğer insanlara saygısından itinalı olur ben her programda kendime ve haysiyetime yakışır şekilde sahne kıyafeti giyerim kravat takım elbise ve özel diktirdiğim piyanist şantör gömleklerimi giyerim ve insanlardanda ona göre saygı görürüm tabi bu durum görgüye göre değişir sonra senin gibiler 50 liraya amele fiyatına iş yaparlar... şimdi bu laflarımın gerçek olduğunu biliyorsun bakalım yırtık........ feryadını nasıl sözlerle cevaplayacaksın

tek iyi yönü picth bend düz :))

istediğim yorumu yaparım seni ilgilendirirmi ayrıca çok merak ediyorsan gel göstereyim kıyafetimi hep sizin gibi amele kıyafetli ve vs... yüzünden piyanist şantörlük adı rezil oldu ayağa düştü insan kendisine ve diğer insanlara saygısından itinalı olur ben her programda kendime ve haysiyetime yakışır şekilde sahne kıyafeti giyerim kravat takım elbise ve özel diktirdiğim piyanist şantör gömleklerimi giyerim ve insanlardanda ona göre saygı görürüm tabi bu durum görgüye göre değişir sonra senin gibiler 50 liraya amele fiyatına iş yaparlar... şimdi bu laflarımın gerçek olduğunu biliyorsun bakalım yırtık........ feryadını nasıl sözlerle cevaplayacaksın

sakın öyle bi beklenti içine girmeyin. ben yıllardır bu sitede kimlerle diyaloğa girmedim ki. ama baktım ki sonu yok. ne bana ne de başkasına faydası var. kimseye faydası yok. sizin yaptığınız yorumların kimseye faydası olmadığı gibi zararı var. ben onu söylemeye çalıştım. bu konuda söz kullanmak istiyosanız yorum yapmak istiyosanız lütfen konu hakkında bilginiz olsun ondan sonra yorum yapın. biliyorsan konuş örnek alsınlar bilmiyorsan sus da adam sansınlar sözü çok doğru söylenmiş herhalde. ben kimsenin avukatlığınıda yapmıyom. ne salimi,n ne batuhun nede can hocamın. eğer onların emeklerine biraz saygınız varsa lütfen susun. ve bir daha bu konuda bilginiz olmadığı sürece yorum yapmayın. salimle tanışmam hiç hoş bi şekilde olmadı. ama şimdi kardeşim gibi severim hepsinide önyargılardan syrılıp bizim gibi düşünmeniz dileiğimle abicim saygı duyuyorum size...

not: ayrıca sizin amele diye hitap ettiğiniz bizim en değerli abilerimiz kardeşlerimiz. siz ve sizin gibiler amele di,ye hitap ettiğiniz kişilere kurban olun. bu kafayla onların ayaklarının tozu olamassınız...

Yeni model üzerine açılan konu başlığındaki tüm yorumları okudum.

Ben de bir süredir stüdyo ortamında kulanılabilecek uygun bir model için fiyat / performans açısından araştırma yapmaktayım.

Öncelikle tüm modeller için geçerli olmak üzere; karşılıksız olarak emek harcayan kişilere teşekkür etmek istiyorum.İster set hazırlanmasında, isterse sahip oldukları bilgi ve tecrübelerini diğer insanlar ile paylaşmaları konusunda cömert davrananların hakkını nasıl ödeyebilirizki ?

Son olarak şunu belirtmek istiyorum.Maalesef ülkemiz insanı genellikle çok sabırsız ve de tam aksine çok da hazırcı.Ellerimizi ara sıra taşın altına koymamız lazım.

Saygılarımla,

bu da balkan paketiymiş

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=EiCH4WXdlOc&feature=digest_thu]Presentation of "Balkan" Expansion Pack on PSR-A2000 - YouTube[/ame]