• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

yamaha psr or 700 de komalar, efektler nasıl etkinleştirilir?

orgcu-furkan

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Web sitesi
groups.google.com
Enst.
Korg pa 80
merhabalar arkadaşlar: birçok dosya indirdim efektler, komalar falan indirdim ama nasıl etkinleştirileceği konusunda bir bilgim yok. usb yoluyla kopyaladım ama açıkçası nasıl etkinleştireceğimi bulamadım. bilgisi olanlar yazarlarsa sevinirim. şimdiden teşekkürler

Cevap: yamaha psr or 700 de komalar, efektler nasıl etkinleştirilir?

Normal bir şarkı çalarken koma vermek istersen pitch bend ve modülasyon tekerinin üstündeki piyano tuşlarına benzeyen siyah beyaz tuşlardan istediğin yere koma verebilirsin.Ama efect pad ya da başka birşeyin içine koma vermek istersen scale tune sekmesine giriyorsun orda 4 tane sekme var.Right 1-2(Melodinin içine koma vermek için)Left(Acompanyaya koma vermek için)Style(Ritmin içindeki acompanyaya koma vermek için)Multipad(Efect ve pad'lara koma vermek için)Hangisini aktif hale getirmek istersen onun üstüne tick at ve yine pitch bend tekerinin üstündeki koma tuşlarından komaları ver

peki komaları usb ye attım bunu orga göstermeye gerek varmı? yoksa kendisi algılıyormu?

birde eff dosyaları var bunlar ne işe yarar? nasıl çalıştırırım?

birde eff dosyaları var bunlar ne işe yarar? nasıl çalıştırırım?

Sitede OR 700 kullanma klavuzu var indir tüm sorularının cevapları içinde var sabırla bölüm bölüm oku anlamadığın bir yer olursa buradan sor yardımcı olur herkes.

merhaba: klavuz zaten elimde var. fakat bu konuları anlamadığımdan soruyorum.

Merhabalar.

Koma dosyalarından başlayalım ilk defa.

Koma dökümanlarını açmak için öncelikle, flash belleğinizi taktıktan sonra ana ekrandaki E harfine basın ve sağ sol tab tuşları ile belleğinizin içine girerek dosyayı entırlayın. Koma dökümanındaki ayarlar sol taraftaki koma tuşlarının altındaki hafıza tuşlarına yerleşecektir.

Sizde altı adet koma versiyonu oluşturup koma dosyasına kaydederek belleğiize sonsuz miktarda yükleyebilirsiniz. Bunun için notalara koma değeri verdikten sonra hangi hafıza düğmesine kaydetmek istiyorsanız 1 ile 6 arasındaki tuşlardan birine uzun basın ve o kanala alın. 6 kanalıda doldurduktan sonra ana ekranda e harfine basın ve açılan sayfada i harfine kaydetmek üzere girdiğinizde ekranın altındaki tuşlardan 6 numaralı tuş isim kaydı için açıldığında isim vererek ok düğmesine basın ve kaydedin. Bu dosyanızı org açıldığında e harfi ile koma penceresini açarak ve harflere tıklayarak geri çağırdığınızda koma hafızasına yerleşecektir. Daha sonra kes ve yapıştır yaparak belleğinize gönderebilirsiniz.

Efek dosyası kullanmadığım için hatırımda değil...