• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

!! Yamaha Psr or700tr v2 Plus Önemli !!

• Konbuyu başlatan BaTuH
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 24
  • Görülen : 9K
Cevap: !! Yamaha Psr or700tr v2 Plus Önemli !!

Ne yazık ki öyle bi düğme yok.. Ben Volume Pedalı kullanıyorum bu işi yapmak için

ama yararlı oluyor :)

Volume pedal. Evet el ile controller olmasada ayakla da volume pedal olur :D
neden olmasın ki. sağolasın..bazen kafam duruyor şuncacık şey aklıma gelmedi ya.

Teknoloji bu, hele ki birde firmalar arası rekabet söz konusu ise her zaman bir yenilik yapıp diğer ürünü bitiriyorlar..
Ben Şahsen a2000 değil a5000 de çıksa şuanda alamam ve elimdekini kullanırım...
Cihazın güzelliği kullanıcıyla tamamlanır..
Or 700 Plus ı 1-2 yıldaha kullanmayı düşünüyorum..

istediğimiz ritm olmadıktan sonra bitse ne olacak.o kadar rica ettik ama yapılmadı.sonunda yamahadan vazgececem ama Salim hoca bırakmıyo.söz verdi yapılacagına istediğim ritmin.Yamaha bence hiç bir orgla kıyaslanamaz soundu dehset ondan vazgecmek istemiyorum ama bakalım

can bey mp3 ve pictbender hakkında çalışmaların olmayacagına dair bir açıklama yapmadı yalnış hatırlamıyosam?

merhaba,

herkesin bilmesi gereken bir şeyler var.
a2000 ile ilgili hiç bir planım yok.yamaha grubuna yaptığım en son çalışma plus ve görünen o ki öyle kalacak.projeleri durdurdum çünkü:

1. a2000 çıkış tarihi bana farklı açıklanmıştı ve 2012 sonbaharı gibi söylenmişti.
eğer bilseydim daha erken çıkacağını plus ile uğraşmazdım.bu bana çok
büyük zarar verdi.

2. a2000 modelinin telafuzu başladığından beri hiç kimse or700 modelini plus'a
çevirtmedi.bu da diğer projelerinin finansını kesti.
sadece mikrofon preamp. ve mp3 çalar projeleri değil,bütün her şey durdu.

3. güncellemeler daha önce söz verildiği gibi şubat 2012 dahil olmak üzere
devam edecek.ayrıca v2 ve v2plus modellerinin bana ait kısımlarının en az
5 yıl (kanuni) yetecek kadar yedek parçasını stokladım.çünkü bu
parçaları servislerde bulamazsınız.buna dtl dahil.

4. yamaha için bu güne kadar yaptığım bütün hizmetler karşılıklı anlaşmalara
dayanıyor ve onların satış politikasını negatif etkileyecek hiç bir davranışta
bulunamam.bu herkesin anlayışla karşılaması gereken bir şey.çünkü
bu aletler patentlidir ve izinsiz modifiye işlemleri aletleri üretici garantisinden
çıkardığı için tazminata kadar gider.bu yüzden istesem de artık ilave
projeler or700 için yapamam.ancak izin çıkarsa.

Not:
Pitch Bender yaptım hatta resimleri bile yayınlandı ama sadece 5 kişi ilgilendi ve aradan 6 ay geçti ve o proje raf'a kalktı.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Nasıl A1000 in fiyatları bir dönem 800TL civarına inip şuan 1200TL seviyesine çıktıysa, bir süre sonra Or700'ün fiyatı da yükselmeye ve piyasada aranmaya başlayacaktır diye düşünüyorum ancak sormak istediğim birşey var Can abim, şuan Türkiye'deki Or700 v2 / v2plus stokları ne zamana kadar yeter ? Yani biz daha kaç ay sıfır Or700 bulabiliriz ?

can hocam demekki yamaha kullanıcısı için pict.bend o kadarda mühüm deil ki alışan için sag sol a geçmek daha zor.
diğer bir konudada belirtim bazı arkadaşlarım bılseydık yeni bir modelin cıkacagını plusa gecmez beklerdik diyolar onlarda haklı bence siz de haklısınız ki siz bu işe para ve emek yatırıyosunuz.
bence size 2012 sonbahır diye söylenmişse ve şimdi cıkarılıyorsa a2000 bu yamahanın adına yakışmadı, etik olmadı, hatta sizin bugüne kadar ki emeklerinize yapılmış bir saygısızlık olarak görürüm ben.bugun size bunu yapan yarın kullanıcıyı hiç düşünmez..

japonya depremi yüzünden yıkılan fujitsu fabrikasında üretilen or700 ve aynı generasyonun çipleri artık temin edilemediği için yeni bir nesile geçildiği söylendi.
hatta psr a300 üretimi bitmedi ama teslim edilemiyor.farklı çip üreticilerine yöneldiler.
art niyet yok ama bizi etkiledi.bana mantıklı geldi ve a2000 projesinin öne çekilmesi kaçınılmaz oldu diye düşünüyorum.her şey olacağına varır elden bir şey gelmez.

Nasıl A1000 in fiyatları bir dönem 800TL civarına inip şuan 1200TL seviyesine çıktıysa, bir süre sonra Or700'ün fiyatı da yükselmeye ve piyasada aranmaya başlayacaktır diye düşünüyorum ancak sormak istediğim birşey var Can abim, şuan Türkiye'deki Or700 v2 / v2plus stokları ne zamana kadar yeter ? Yani biz daha kaç ay sıfır Or700 bulabiliriz ?

bunu ancak utar veya kubilay müzik veya size yakın bölgelerdeki bayilerden öğrenebilirsiniz.

can hocam demekki yamaha kullanıcısı için pict.bend o kadarda mühüm deil ki alışan için sag sol a geçmek daha zor.
diğer bir konudada belirtim bazı arkadaşlarım bılseydık yeni bir modelin cıkacagını plusa gecmez beklerdik diyolar onlarda haklı bence siz de haklısınız ki siz bu işe para ve emek yatırıyosunuz.
bence size 2012 sonbahır diye söylenmişse ve şimdi cıkarılıyorsa a2000 bu yamahanın adına yakışmadı, etik olmadı, hatta sizin bugüne kadar ki emeklerinize yapılmış bir saygısızlık olarak görürüm ben.bugun size bunu yapan yarın kullanıcıyı hiç düşünmez..

günün birinde yeni bir model çıkacağını hepimiz tahmin ediyorduk ama bu kadar erken bende beklemiyordum.yoksa en başta plus'a yatırım yapmazdım.
diğer bir yandan düşünecek olursanız plus şu an hala orta sınıfta 1. seçenek.
a2000 piyasaya girse bile oturması ve işe yaraması en az bir buçuk yılı alır.
eğer oturursa ve or700 gibi destek görürse.(hem ritim,ses hemde teknik anlamda).

kimse cihazını boşuna plus yaptırmadı.yaptıranlar neredeyse farklı bir enstrumana sahip oldular.belki de türkiyede tarih yazacak bir klavye olacak plus.çünkü reverse engineering methodu ile yani ters mühendislik işlemi ile müdahale görüp yeniden oluşturuldu.bu or700 serisini ayrıcalıklı yapar.
çünkü bu ülkede yapıldı ve yabancı yardımı alınmadan.siz de göreceksiniz ki 5 yıl sonra bile konuşulacak ve kullanılacak.belki 10 yıl sonra da.bilemem.
ama gerçekten çok özel bir klavye haline geldi.
dikkat edin,
şu zamana kadar kaç eleştiri gördünüz plus hakkında?
amacım sizi teselli etmek değil,çünkü herkesten fazla ben mağdur oldum bu konuda ama bir yandan da gururluyum çünkü bu alete imzamı attım ve insanlar severek çalıyor.bu proje gerçekten verimli oldu.çünkü en başta iki çok iyi niyetli arkadaşımla gerçekleştirdim.biri dr.salim diğeri batuh.ikiside çok temiz kalbli ve içlerinde en ufak art niyet taşımıyorlar.işte bu temizlik bu projeyi uğurlu yaptı.
elinizdekinin değerini bilin ve ihtiyaç olmadığı sürece bence elinizden çıkarmayın.başka bir ortasınıf klavye için asla.

Not:
Şu zamana kadar psr a3,psr a1000,psr a300,psr or700tr,psr or700tr v2,psr or700tr v2plus ve psr a300tr v2 modellerinde benimle çalışan:

Mehhmet Doğdu,Batuhan Düvüncü,Salim Kara,Beytu,Orhan Önal,Ramazan Kaynak,Emrah Kaca(Emo),Erdal Demirbağ,Fuat ve Cevdet Kuruoba (Cevo psr a3 ritimleri).
sonsuz teşekkür ediyorum ve bundan sonraki müzik hayatlarında başarılar diliyorum.

Can Başar

aynen hocam plus dan bende çok memnunum yamaha isterse her sene bir model çıkarsın v2plus benim işimi faalasıyla görüyor ve işin açıkcası daha aletde kullanamadıgım çok özellikler var, en azından daha ritim yazmadım inş. işlerden vakit bulursam kışın onuda yapıcam...
iyiki sizin gibi etik, ve ahlakı ticari kardan üstün tutan insanlar var...