• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Yamaha s650 ve Bomba bir Keman Sample. . .

Cevap: Yamaha s650 ve Bomba bir Keman Sample. . .

Peki sence destek nedir ve nasıl olur?

parasal konu dışında çok fazla yapabilecek durumumuz yok çünkü işin teknik kısmından ben şahsen hiç anlamam. yapabileceğim tek şey sabırla beklemekten başka bir şey değil.

S650'den çorba içseydizniz keşke, kebabıda başka zaman yerdiniz. Setin bir bölümü tamamlanmıştı zaten. İnanın kaliteli olduktan sonra 5 ses, 5 ritimde olsa insanlar para verip almaya hazırdı. Benim o dönemde s650'im yoktu ve benim gibi kenardan izleyen çok insan vardı. Eğer set çıksaydı eminim ki en azından çorba içirecek getiriyi sağlardı size.

Sıfırı 1900 TL olan s650'yi bugün satışa çıkarın, sıfır gibi olmasına rağmen 900 liraya satarsanız çok şanslısınız. Sebebi malum, set yok. İnsanlar ikinci eli olmayan cihazlara yaklaşmıyorlar. İkinci klavye olarak düşünen insanların çoğu bu yüzden almadı s650'yi. Bakın Can beyin A300 için yaptığı V3 den sonra ilanlarda a300 patlaması oldu ve fiyatlar 700-900 arası. Gelmek istediğim nokta bu klavye üzerinde çalışılsaydı talep artacaktı eminim. Ama netice itibariyle set çalışması tamamlanmadı, o yüzden bu konu üzerine konuşmanın anlamıda yok aslında. Sizinde geçerli nedenleriniz vardır elbette. Salim bey'de editörün sorunlarını gerekçe göstermişti. Umarım ileride çalışma yapılır ama iş işten geçmiş olabilir.

Sitem eden arkadaşlarıda anlıyorum. Sonuçta herkes kendi penceresinden bakıyor ve aylarca beklediler onlarda.

Bu arada daha önce yaptığınız ritimler ve çalışmalar için sonsuz teşekkürler, ben kendi adıma minnettarım. Hem size hem diğer arkadaşlara.

ortalık yine kızışmış bi şey soracam korkuyorum :) bu expansiyon voice editör ü nerden bulabilirim acaba sakin biri cevap verebilirmi.

ben gayet sakinim :) bizimki ufacık bir sitem.. dediğin programa gelince bende yok, hiç merak ta etmedim ne zaman bu işle uğraşanlar bir set yapar o zaman alır yüklerim :)

Oncelikle sunu soliyim hic bir sekilde arkadaslar kalp kirmayin ve saygi sevgi cercevesinde tartisalim sunu solemek gerekerse yamaha bugun bi yere geldiye can basar hocam salim hocam ve batuhan hocamin vermis olduklari bir emekle buralara geldi ve destekci olan arkadaslar sayesinde fakat isin aslini bilmeden konusmayin. Bende salim ve batuhan hocanin setini bekleyenlerden biriydim hatta batuhan hocamda soylesin ne kadar kendisini set icin aradigimi ne durumda oldugunu ve be sekilde calismalar oldugunu ve ne zaman cikacagi ile alakali cok aradim batuhab hocamda bilir. Ve bi arayisimda setin durumuyla alakali seyi cikartamiyacagimizi soledi ve nedenlerinide anlatti ve hak verdim saygiyla karsiladim sole ozetlemek gerekirse nedenlerini destek yoktu cok az bi destek vardi oda bir kac kisi onun disinda hic bir araya gelinmedi s650 kullanicalri gerekli destek olmayinca yamaha ole alakali da sorunlar oldugu icin set isi askiya alindi dogal olarak buna lakin arkadaslar ben kendim aylardan beri arastirma yaparak surekli takip ederek psr tutorialde paylasildi editor programi ve illegal oldugi icin ortalikdan kaljti inditen ibdirdi ama cogusu ses dizmekde sikinti cekdi kolay degildi isi bilen ogrenen arjadaslar az cok bir sey yaptilar ha sunu solemek gerekirse salim ce batuhan hocamdaki editor suanda olan editor gibi degildi ve cok zordu bizim gibi sansli degillerdi . Sonra psr tutorialde paketler arasi sesleri bi pakete toplayan voice manager programi yapildi demo surumleriyle cikdi suanda beta surumude yayinda hala o da cok isimize yaradi yapan edenden allah razi olsun sunu solenek gerekirse editor programi ciktigi andan itibaren ben bir seyler yapmaya basladim surekli bir seyleri arastirarak kurcalarayak cozerek bi cok calisma yaptim ve hic paylasimda bulunmadim ve paylasma geregide duymadim isin acikcasi onun disinda suan kebdime cok guzel bir set yaptim ve cokda isime yariyor hic demo atniyordum bi attim arkadas cogu kisi yazdi etti sesi felan istedi prigrami felan istedi ve gic birine de vermedim hic arakaslarda kizmasin bana bi hazira konmacilik var emege saygi yok ha illada bir set istiyorsaniz toplanin bir araya gelin herkez adam akilli fikirlerini ve goruslerini sunsun yapayim bi set sizde rahatlayib bizde kalp kirmanin bir mantigi yok emek yediyseniz zamaninda bu adamlar sayesinde . Saygilar

Kafası bu işlere çalışan, çevresi olan, arkadaşlar destek olmalı. Ben evde takılıyorum, müzisyen değilim, bu işten ekmek yemiyorum ama günlerdir kafa patlatıyorum. Bakın gecenin üçü olmuş ve sabah 6'ya kadarda yolu var, sample'larla uğraşıyorum. Neredeyse her gece böyleyim. Uykumdan, çocuğumdan, istirahatimden feragat ediyorum. Ama işin uzmanı olmadığım için yavaş yol alabiliyorum. Ortaya paylaşmaya değer birşey çıkarsa paylaşıyorum. Çalışmalar bitincede hepsini toparlayıp reg le birlikte paylaşıcam. Demek istediğim burada daha genç, dolayısı ile daha müsait arkadaşlarımız var. Biraz bu işlere eğildimi gerisi araştırarak geliyor zaten. Ben şahsen eskiden elektronik müzikle uğraştığım için bilgisayarla müzik üzerine bir hakimiyetim var. Ama iş bununlada bitmiyor. Kaliteli, farklı sample'lar lazım, bol zaman lazım. Çevrenizde müzisyenler varsa, biraz destek alırsanız işler kolaylaşır. Ferhat'ın arkadaşından bu keman sesini alması gibi.

Bu işin teknik olarak sonu yok. Bir sample istediğiniz gibi değilse çeşitli programlar vasıtasıyla istediğiniz forma sokmaya çalışırsınız. Teknoloji buna müsait. Sample'ı al kes, biç, fadein-out yap, volume ayarı yap, atağı ile release'i ile oyna, multi sample yap, dip gürültüsünü al, yada vst'ler üzerinden efektlendir tekrar kaydet, bir kemancı bul çaldır kaydet vs. vs.. Ama dediğim gibi bunlara bolca zaman ve enerji lazım. S650'nin özelliklerininde ksıtlı olması biraz sorun ama yukarıda anlattığım gibi, ferhatın yaptığı gibi sonuca ulaşılabilir.

Burada herkesin sıkıntısı belli, ses. Ritim ikinci planda. Aslında en kral setide yapsan bir süre sonra yine arayış başlayacak :) bunuda unutmayalım.

Bu işlere yatkın arkadaşlar biraz emek vermeli. Tabii ki verilen emeğede saygılı olmalı. Hergün verirsin iyi olursun, birgün vermezsen orada bitersin. Durum bu olmamalı.

Ferhat senin yeni bir setle ilgili bir düşüncen varsa onuda paylaş. Bir fikir olarak; eğer gerekirse ve altından kalkabileceğinide düşünüyorsan ücretli bir sette yapabilirsin bence. Demolarını atarsın, beğenenlerden talebini toplarsın, belirli bir sayıyı bulduğun zaman herkese aynı anda gönderirsin. Zaten ilk etapta alacak kişi sayısı aşağı yukarı belli. Sonrasında paylaşımı engelleyemezsin tabi, aradan mutlaka patlak lastik çıkar :)

kimsenin set alacagini sanmam 16 mb. hafiza var icine ne katarsaniz katin zamanla tatmin etmiyor herkezin tarzi ve ihtyaci farkli ki ev kullanici dedigniz cogunlugu ogrenci insanlarin 150 tl vermesini istemek 16 mb.lik sete haksizlik olur. benim fikrim elinde editor olanlar paylassin. bitanede s650 ye ozel paylasim alani olsun trakya muzik yada facebookda bir grup acabiliriz s650 paylasim diye zaten simdiden elimizde 50 -60 dan fazla ses var. yine setini yapan yapip satsin iyi olursa bende alirim ama dedigim gibi 16 mb iste :(

kimsenin set alacagini sanmam 16 mb. hafiza var icine ne katarsaniz katin zamanla tatmin etmiyor herkezin tarzi ve ihtyaci farkli ki ev kullanici dedigniz cogunlugu ogrenci insanlarin 150 tl vermesini istemek 16 mb.lik sete haksizlik olur. benim fikrim elinde editor olanlar paylassin. bitanede s650 ye ozel paylasim alani olsun trakya muzik yada facebookda bir grup acabiliriz s650 paylasim diye zaten simdiden elimizde 50 -60 dan fazla ses var. yine setini yapan yapip satsin iyi olursa bende alirim ama dedigim gibi 16 mb iste :(

16 mb sete kimse para vermezse yaparsın 160 mb ses öyle satarsın. 16 mb halinde gruplandırırsın. Ya da alanlar editör ile istediği sesleri toplar kendine set yapar yeter ki elinde ses olsun.
Bu Yamaha'da 20 yıl öncesini yaşıyor hala. 16 mb nedir ya. Hiç yoktan iyi diyoruz işte. Bugün 16 gb hafıza kartı 10 liradan satılıyor sanki çok pahalı bir teknoloji de nimetmiş gibi sunuyor. 16 mb hafızalı alete 2000 TL veriyoruz.

Bu sample işini ücretli olarak yapan, kovalayan kişi yada firmalar yokmu acaba?

16 mb sete kimse para vermezse yaparsın 160 mb ses öyle satarsın. 16 mb halinde gruplandırırsın. Ya da alanlar editör ile istediği sesleri toplar kendine set yapar yeter ki elinde ses olsun.
Bu Yamaha'da 20 yıl öncesini yaşıyor hala. 16 mb nedir ya. Hiç yoktan iyi diyoruz işte. Bugün 16 gb hafıza kartı 10 liradan satılıyor sanki çok pahalı bir teknoloji de nimetmiş gibi sunuyor. 16 mb hafızalı alete 2000 TL veriyoruz.

Modeline gore millet 16mb la ugrasirken 1gb li modeller vardi halen millet 192mb la ugrasirken 1gb ram var cihazimizda ;)
Tasima derdiniz yoksa indirin VST leri baglayin PC ye midi klavye GB larca mukemmel ses...
yada 440 ero ya 16Gb tasinir ses Juzisound Hakan Tuncerle face den gorusebilirsiniz...

Moderatör tarafında düzenlendi: