• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

yamaha ustalarindan yardim.

• Konbuyu başlatan kartol
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 9
  • Görülen : 2K

kartol

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
psr or700 v2
slm.hocalarim or700 de kanun calacam .ama hani kanun taksimlerinde altta keman sesi oluyor ya onu nasil yapacaz or700 de. Dugmelerin ismini yazarak anlaatabilirmisiniz bana.simdiden sagolun.

Cevap: yamaha ustalarindan yardim.

yay demden bahsediyorsun sanırım abi. şimdi orgun üstünde ses kısmında left yazan yerden yay dem sesini seçiyoruz ve hold düğmesinede basıyoruz ışığı yanacak ardından akumpanyayı kapatıyoruz ve karar sesimiz neyse o tuşa basıyoruz tabiki sol taraftan ardından right 1 ve righr 2 bölümünden istediğimiz sesi seçip taksime başlıyoruz:) hepsi bu kadar

yay demden bahsediyorsun sanırım abi. şimdi orgun üstünde ses kısmında left yazan yerden yay dem sesini seçiyoruz ve hold düğmesinede basıyoruz ışığı yanacak ardından akumpanyayı kapatıyoruz ve karar sesimiz neyse o tuşa basıyoruz tabiki sol taraftan ardından right 1 ve righr 2 bölümünden istediğimiz sesi seçip taksime başlıyoruz:) hepsi bu kadar

Sagol hocam.ee! Bu akumpanya ptch bend in ustunde olan 8 tane olan tuslar mi?

yok abicim acc diye yazar intro tuşlarının hemen üstünde

Pitchbend'in üzerindeki tuşlar koma ayarlarının yapıldığı tuşlar. 3 tane intro tuşu var beyaz, onların hemen solunda ACMP yazan tuş var. İşte o tuşun ışığı yanmaması lazım demiş arkadaş. Eğer akumpanya aktif olursa yaylılarla akor çalabilir o da pek hoş olmaz :)

Pitchbend'in üzerindeki tuşlar koma ayarlarının yapıldığı tuşlar. 3 tane intro tuşu var beyaz, onların hemen solunda ACMP yazan tuş var. İşte o tuşun ışığı yanmaması lazım demiş arkadaş. Eğer akumpanya aktif olursa yaylılarla akor çalabilir o da pek hoş olmaz :)

Hih tamam buldum.hocam cok saol.

yok abicim acc diye yazar intro tuşlarının hemen üstünde

Rustem hoca cok saol.yanliz bu kemanda kanun gibi calio abi.keman sabit duramaz mi.diiiiin diye?

abi dediğim gibi yaparsan soldaki ses sabit olur sağdan istediğim gibi çalarsın, bi problem olmaması lazım, tam anlayamadım ne demek istediğini şu an detaylı anlatırsan yardımcı olurum

Ana ekranda RIGHT1 yazan yere Kanun sesini ayarlıyorsun. Kanunla beraber aynı anda ses vermesini istediğin başka bir enstrüman varsa RIGHT2 yazan yere de o enstrümanı ayarlarsın.

Eğer sadece kanun çalmak istiyorsan RIGHT1 yazan yere Kanun sesini ayarla ve One Touch Setting tuşlarının üzerindeki upper yazan iki siyah tuştan sadece soldakinin ışığını yanacak şekilde ayarla. Böylece RIGHT2 kısmında hangi enstrüman olursa olsun ses vermez sadece RIGHT1 kısmına ayarladığın kanun sesi çalar.

Gelelim dem verme olayına. Bu anlattığım işlemi yaptıktan sonra ana ekranda LEFT yazan yere Yay Dem sesini ayarla. One Touch Setting üzerindeki lower yazan tuşların ikisinin de ışığının yanmasını sağla. Sonrası zaten Rüstem arkadaşın yazdığı gibi. Akumpanya kapalı olacak, bu şekilde sol kısımdan bir sese bastığında arkada sürekli olarak çalar. Umarım anlatabilmişimdir.

abi dediğim gibi yaparsan soldaki ses sabit olur sağdan istediğim gibi çalarsın, bi problem olmaması lazım, tam anlayamadım ne demek istediğini şu an detaylı anlatırsan yardımcı olurum

Rustem hocam tamam tamam.acc ye basinca keman bagimsiz oldu cok tsk.s