• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Yardım Kmp ses transpoze

• Konbuyu başlatan korg38
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 10
  • Görülen : 1K

korg38

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
pa 4x

Selam arkadaslar orga kmp tavırlı ses yükledim fakat ritim açtığım zaman ses hiç bir notada tutmuyor, kayma yapiyor
Yani sesi ritimsiz çalinca hersey güzel ama ritim açınca ses ve ritim ayri telden çaliyor bunun ince bir syarımı var yardimci olursaniz Allah rizası için çok sevinirim şimdiden tesekkürler..

Moderatör tarafında düzenlendi:
öyle olmaması lazım pic bend takılımış olabilir.. yardımcı olcaktır arkadaşlarım..

Tavirli seslerde orjinal ton vardir la si do gibi.. Kullandigin sesin hangi tonda oldugunu bilmen gerekli ve yerinden calman gerekli
Kullandigin karara gore trasposede yapabilirsin re karari caliyorson ornek ses sol tonu ise +5 mi karari +3 la ise - 2 vss vss

Bilo ağa hocam Re üzeri çaliyorum ewet zurna La (La'da zurna guzel çaliyor fakat bu seferde org un transpoze sesi tutmuyo!zurnayı diğer notalarada transpoze yaptim fakat akorlar ile zurna uyuşmuyor

Son düzenleme:
o zaman sample sıkıntılı ton tutmuyorsa basic ayarlarından sampleye deger vermek lazım seti upload yapıp gönderirisen hangi zurnaysa düzeltip gönderirim

Tamam bilo ağam sağolasın zurnayı nereye göndereyim?ne lazım sadece zurnanın olduğu dosyamı?

zurnanın ismi nedir

ARABESK DRKZURNA ismi KMP olarak tavırlı
eger bulamazsa sana göndereyim mail adresini verirsen

Son düzenleme:
sesin videosunu cekip atma şansın varmı buraya

Tamam hocam atarım bugün örnek olarak birtanesi çalmış aynı ses onda tutuyor akor lar ton uyumlu.bende ise zurna La tutuyor akor tutmuyor ince bir ayar lazım hocam galiba çözemedim

Son düzenleme: