• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

YARDIM ! pa4x seti pa900 e yuklenir mi

ebuzer52

Gold
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Web sitesi
www.haberburada.net
Enst.
KORG PA900
Degerli dostlar mb boyutunu ayarlamak sarti ile pa4x seti pa900 yuklesek cihaz zarar görür mu ya da yuklense calisir mi?

Cevap: YARDIM ! pa4x seti pa900 e yuklenir mi

seti komple yuklersen mb yuksek oldugundan tmamınına yukleyemez bazı ses ve ritimler eksik çalısır 800 gibi ram yanma derdi yok korkmadan yukleyebilirsin birde yuksek mb lı örneğin 256 mb bir seti 192 mb orga yukleyebilirsin setin içeriğini gormek için 256 mb set 192 mb orga sığmayacgı için tamamı sadece performans ve style dosyalrını yuklıcen sonra us drum kıt dosyasını bolelikleyuklediğiniz ritimleri çalısır vaziyette dinleyebilirsiniz sonra us drumkit dosyasını orgdan silip u-1-2-3-4 dosyalaını yuklerseniz sesleri de çalısır vaziyette dinleyebilirsiniz

Hocam saygilar teşekkürler bilgi ve ilgi için. Bir deneyelim bakalim mb aşmadan. Olursa buraya yazalim. Olacak gibi :)

Ya olmadi ya ben basaramadim. Tek tek yuklemeye çalışıyorum ancak this is not pa file ya da sound load fail ve disk error hatasi veriyor ne yapmali sizce bir kac set denedim ayri ayri sonuc degismedi.

malesef teknik olarak mümkün değil, 4x zaten pa seri ritimleri setleri direkt yükleyemiyor, seti açıp her klasörü tek tek yükleyerek uyarlanıyor ve kaydediliyor.
pa serisindeki performance 4x te keyboard set olarak değiştirildi, user sayıları azaltıldı ve sayfaları genişletildi işletim sistemi biraz daha farklı,
yüksek ihtimalle 4x e yüklenmiş olan set 3x veya 900 den uyarlanmıştır, ancak o seti bularak yükleyebilirsiniz
malesef korg un politikası bu yönde, alt model üst modelin setlerini okumuyor ...

Eyvallah üstad. Bu arada pa4x in orijinal fabrika ritimleri de 900 e yüklenmiyor. Tek tek dahi yüklenmiyor. Bu setleri 4x ten 900 e veya baska alt modellere uyarlamanin yolu vardir mutlaka. Veya elinde 3x olup da 4x setini 3x te acabilen yukleyebilen olmus mudur? 3x ile 4x klasman olarak cok yakınlar.

Moderatör tarafında düzenlendi: