• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

[yardım] pcmcıa \ mtd-0002

• Konbuyu başlatan a1000tr
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 7
  • Görülen : 3K

a1000tr

Gold
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
KORG PA80
Selamün Aleyküm,
Üstadlar MCE programını kurdum başta bir sıkıntı yoktu ve çalışıyordu ama 10 dkka geçtikten sonra kartı tekrar geri taktığımda PCMCIA \ MTD-0002 bu kodlu driver hatası alıyorum.Yardım eden elleriniz dert görmesin İnşallah..:eek:

Cevap: [yardım] pcmcıa \ mtd-0002

ALLAH RIZASI İÇİN YARDIM ETCEK BİRİ YOMU YA:confused:

kartı taktığında yani donanım bulundu zımbırtısına takılma... Driver yüklemesen de sıkıntı yok.

Fakat bilgisayarın PCMCIA driverlarının kurulu olması gerekiyor. Genelde de cihpset driverlarının içnide oluyor.

Programda
Card Detection Manul yaparsan.

Ayarları

AMD chip, 16 or 8 bit data , 16mb voltaj seçimini de otomatik yap. Kart sağlamsa her türlü backupu yüklersin...

Eğer card deteciton auto dersen AMD,16 or 8, 16mb ayarını otomatik seçtiğini gör.

hocam cvbın için çok saol allah razı olsun bide şöyle bişey o yazdığım driveri istio o olmadan carta mce yüklemiyor.. hocam chipset driveri yüklersek bu sorun kalkarmı chipset mi yükklemem lazım..

Moderatör tarafında düzenlendi:

normal şartlarda PCMCIA driverlarını yüklemezsen zaten program hata verip kapanacaktır.

Sende program normal çalışıyorsa hiç bir driver yüklemene gerek yok.

Eğer çalışmıyorsa bilgisayarın bir laptopsa chipset driverlarını sitesinden indir. Eğer bir masaüstü ise PCMCIA kartının marka ve modeline göre dirverlerını araştırıp indir.

Kart yükleme sorununa gelince bununla ilgili ekran görüntüsü ya da bir video paylaşırsan yapman gerekenleri daha rahat anlatabilirim...

hocam hemen anlatayım.. benim bilgisayarım masa üstü ve ben kart takma yuvası aldım yeni.. ve pc ye normal kurdum mce programınıda indirdim kurdum mce sette yükledim.. hiç bir sorun yoktu aradan bi yarım saat geçti kartı tekrar taktım ve bilgisayarda yeni donanım bulundu dedi ve [ pcmcia mtd-0002 ] bu driveri aramaya başladı .. kartı aparata taktığımda aygıt yöneticisine giriorum bu diriver eksik olarak gösterio ve bi diğer sorun mce programıda çalışıo açılıo ama karta hiç bir işlem yapamıyorum.. böylebi sorun yoktu pcmcia mtd-0002 bu sorun bir anda çıktı ve ben bunu internette kaç gündür arıyorum böyle bi driver yok hatayla karşılaşanda yok hep yabancı forumlar hocam kafayı yememe az kaldı vallha..

HOCAM BUDA KARDI YUVAYA TAKTIKTAN SONRA AYGIT YÖNETİCİSİNİN İSTEDİĞİ..

38rqR9.png

BUDA MCE PROGRAMINI AÇINCA ALDIĞIM UYARI..

jJ0WLD.png

inş anlatabilmişimdir hocam..

Moderatör tarafında düzenlendi:

Hocam buradaki hata driver ile ilgli değil.

kart voltajı ile ilgili bir hata alıyorsunuz...

Setup sekmesinde VCC ne seçili?

hocam önceden PC-CARD da idi ben şimdi 3.3V aldım çalıştı program ..