• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Yeni Başlayacağım, Roland E-40 mı Alayım?

mehmetcik19

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Korg pa800,elektro bağlama,darbuka
Arkadaşlar merhaba yaşım 26, normalde bağlamacıyım, ama arkadşaımın orgunu elime aldığımda müzik kulağı olduğundan çalabiliyorum birşeyler ama akor basamıyorum tabii ki. Yani org çalma konusunda amatörüm akor basmayı vs. öğrenmem lazım. Bu şekilde 350 TL'ye org buldum. Roland E-40. İşimi görür mü sevgili dostlar? Yoksa 1000 TL civarına yamaha a1000tr ya da korg pa55tr mi almalıyım?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: Yeni Başlayacağım, Roland E-40 mı Alayım?

alınca pişman olmayacagın orta halli pa500tr yi tavsiye ederim e40 seni hiç tatmin etmez bu devirde pa 55 de iyidir ama temizini bulman zor yamaha ise sıkılırsın bir sure sonra kullanım kolaylıgı ve ritim sıkıntısı çekmicen tek alet pa 500tr dir 2 sene kullandım sd kartıda var

ben normalde bağlama çalıyorum, yani org konusunda amatörüm sadece müzik kulağım olduğu için parçaları çıkarabiliyorum ama el çabukluu, parmakları kullanma, akor basma olayı 0. kendimi geliştirmem için hangi aleti önerirsiniz. Korg pa55 TR buldum ama fiyatları genelde 1300 tl. üstelik güvenemiyorum. Orglardan anlamadığım için nelerine dikkat etmem gerek alırken bilemiyorum...

arkadaşım org alırken dikkat etmen bir şey yok ne yazıkki şans meselesi kimi org vardır kasa sıfır gibi 3 gün sonra elinde kalır kimi org vardır kasa yıpranmış boyası atmıs içi sağlamdır tamamen şanş bende bu yüzden temiz görünümlü pa500 tr yi önerdim 55 çok eski alet temizini bulman çok zor ben şahzen senin durumunda olsaydım pa500tr yi alırdım eğer daha yukset fiyata alma gücüm yoksa klavyenin tuş hassasiyeti de çok güzel kolay kolay sıkılmazsın

valla kardeşim doğrusun korg pa500tr dinledim çok güzel pa800 ü aratmaz ama verebileceğim bütçe çok kısıtlı 1000 TL civarı verebilirim en fazla, hani şimdilik böyle 1000 TL lik birşeyle orgu iyice öğrenip ileride gerekirse medeli dante tr gibi korg pa900 gibi aletleri almak istiyorum. Ama şimdi ne almam lazım bilemiyorum, roland e-40 tatmin etmez dediniz, e-86 var ama bilmem ne dersiniz. Korg pa55 TR arıyorum ilanlar da pek yok :D

e-40 için T1, T2, T3 ve T4 diye 4 tane ritim kartı vardır. Bunların dördü de önemlidir. Birincisi, temiz Roland E-40 bulmak çok zordur çünkü nerdeyse imal edilişi arasında 20 yıl geçti. 2 bu 4 kart her org da yoktur veya vermiyorlar yok diyorlar. 3. Bu dört kartı birde elektronik devre ile orga monteleyenler var buda zamanında 70 Dolar a yaptırılıyordu şimdi DTL yapıyormu bilmem. 4. Bunlar olur ise ve sağlam ise öğrenilmez diye birşey yoktur lakin teknoloji olarak artık çağın çok gerisindedir. Dilersen bende hiç kullanılmamış sadece satış amaçlı denetilmiş bir Yamaha Or-700 V1 var Sıfır dır sadece garantisi geçmiştir. İstersen fiyatım 1500 TL dir düşün derim işte ilan linkim,

kolay gelsin. Saygılarımla,

yamaha or700 tr çok güzel bir org diye biliyorum ustam alet de sıfırmış üstelik ama bütçem o kadar yok, bu bütçeye yamaha a1000 tr ya da korg pa55tr alırsın en iyi ihtimal dediler...