• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Yeni Org Tavsiyeleriniz...

• Konbuyu başlatan rapci
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 10
  • Görülen : 3K

rapci

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
Roland Exr46Or
Değerli ustalarım hepinize saygılar sunarım.Biliyorsunuz uzun bir zaman Roland Exr46or demolarını sizlerle paylaştım sitemizde.Şimdi cihazı satmış olduğum için yeni bir cihaz arıyorum.Acelem yok uzun bir araştırma yapıcam ve sizlerin görüşlerini bu konu altında öğrenmek istiyorum kullandığınız cihazlar ve memnuniyet seviyenizi öğrenmek istiyorum.Düşüncelerinizi benimle paylaşırsanız çok sevinirim.Benim aklımdaki bazı klavyeler 2.el Korg pa80,Yamaya or700,Roland GW8 şimdilik bunları araştıyorum.Bu cihazlardan hangisini tavsiye edersiniz sebepleri ile yazarsanız çok sevinirim.Şimdiden tşk ederim saygılar.

Cevap: Yeni Org Tavsiyeleriniz...

frden slmlar valla acemi degilmisin zaten bende tyros2 var daha dogrusu mixs de yamaha mg 32 gayet memnunum ama zevk meselesi

Eğer roland soundun dan memnun iseniz gw8 i tavsiye ederim
bence exr46 or u satmiş olmaniz roland soundundan memnun olmadiğiniz anlamina gelmez
gw8 ses kaliitesi ve drum kitleri nin çok luğu ve kalitesi olarak çok iyi
çok fazla kitle ritim yazma ve editleme imkani sunuyor

şu durumdaki tek dezavantajli durum gw 8 in ritim olarak eski g serisi ve va serisi tek kit li (oryantal kit) ritimlerle kullanilmasidir.yeni olarakta exr serisi ritimlerini okuyur fakat buritimlerinde tek kitle yazilmiş olmasi mevcut piyasa ritimlerinde belli oranlarda taminsizliğe neden oluyor
fakat gw 8 e çok kitle ritim oluşturma çalişmalari özellikle keşanli mustafa abi tarafindan devam ediyor.sizde ben ritim düzenlerim ve yazarim diyorsaniz gayet uygun fiyata hiç bir opsiyonel özelliği olmayan bir alet olarak gw 8 i düşüne bilirsiniz

Senin yerinde olsam Or700V1 veya V2 alırdım.Çünkü şuanda fiyat ve performans bakımından en güzel alet. Pa80 de iyi ama malum temizini bulman zor ve fiyatı or700 e göre pahalı.

korg düşün bence !!

söylediğin orgların hepsini kullanmış biri olarak benim sıralamam şu şekilde olurdu

1- yamaha or700 v2 yada v1
2- korg pa 80
3- roland gw8

ilk sırada yamahayı seçmemin sebebleri;
usb de set oluşturulablmesi, yeni teknoloji, güncel kaliteli ritim ve sesler, kullanım kolaylığı, malzeme kalitesi ve arıza yapmadan uzun süre kullanılablmesi, bir çok yamaha ritimini convert etmeden kullanabilmesi gibi özellikleri sıralayabiliriz...

bende sna ik önce pa80 or700 v2 pa55tr sx 3000 xd9 a1000tr btçene göre bence hepsi güzel alet ama hangsi senin zevkine hitab ederse

Tyros 5 tavsiye ederim:) arkadaşim bu konuyu açmiş bilgi almak istiyorsun ama hangi amaçla kullanicağini ve ne kadar bütçen olduğunu yazarsan arkadaşlarim sana yardimci olacaktir...

Benimde nacizhane tavsiyem Yamaha OR700TR V2 dir. Bence bu klavyeyi inceleme imkanın varsa bir test et dinle öyle karar ver.

or 700 v2 ile gitar sesi ve ritim olarak pop ve rock müziğe uygun ritimlerde bulabilir miyiz?
Yoksa sadece düğünlerde mi kullanılıyor yani oyun havaları saz,zurna,bağlama,elektro bağlama,kanun mu var?