• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

yetmez roland yetmez!!!

Cevap: yetmez roland yetmez!!!

Kardeşlerim doğru söylüyorsunuz da adamlar sample okuyan orgu yapıyorlar alıyorsunuz halen arayış içerisindesiniz.Sample ses bütün orglarda aynı tadı verir tek fark çıkış soundudur.

Korg Pa serisi : Hepsinde ritim yazılabiliyor, user kit dizilebiliyor, performance oluşturulabiliyor. Ritim, ses tek tek yüklenebiliyor, silinebiliyor.

Yamaha modelleri : Bildiğim kadarıyla A1000 dahil, A1000 ve üstü modellerde yine ritim yazılabiliyor, performance kaydedilebiliyor. Çoğunda user kit olmasa da user kit olmaması çok da sorun teşkil etmiyor; özellikle DTL'nin yaptığı çalışmalardan sonra.

Korg'da da Yamaha'da da standart olarak iki davul kiti ile ritim yazılıyor, Yamaha'yı bilmiyorum ama Korg'da daha fazla sayıda davul kanalı ritmin içerisine ekleniyor.

Bu özelliğe sahip klavyelerin hepsi sample mı okuyor? Hayır.
Elbette kişiden kişiye değişir ama hepsinde öyle ya da böyle bir pratiklik, bir kolaylık var.

Roland GW-8 ile uğraşan, bir şeyler ortaya koymak için emek harcayan herkesi ayrı tutuyorum, sözüm onlara değil.
Ancak Roland'ın yukarıda bahsettiğim diğer markaların modelleriyle yakın zamanlarda çıkardığı ve uygun fiyatlı yada başka bir deyişle Türkiye'de düğün, Türk müziği ile uğraşanların satın aldığı klavyelerin önemli bir bölümünde ki gw-8'in son versiyonuna kadar da GW-8'de ritim yazılmıyordu. User kit olmadığı gibi çok kanallı ritime yine GW-8 son sürüm ile geçti.
EXR serilerinde de cihaz üzerinde ritim yazma yoktu sanırım..

Ben, o kadar sevmeme rağmen VA-7 klavye ile, çift davullu ritim yazmak çok çok zor olduğu için satıp değiştirmek zorunda kaldım. Çünkü ben mesela A setindeki davul ve ziller ile b setindeki trampeti kullanmak istemem demek, tek tek ritim üzerinde uğraşarak iki davul kiti arasındaki geçişleri ayarlamaya uğraşmak demekti...

Yani sonuç olarak diyeceğim, herkesin zevki ayrıdır ama bu cihazlar biraz daha pratik olsaydı; hem nevalesi çok olurdu hem de kullanımı kolay olurdu.

Bir yanlışlık olmasın, burada yazdıklarım birilerine bir şey öğretmek değil; kendi düşüncelerimi paylaşmaktır.

Herkese selamlar .

Moderatör tarafında düzenlendi:
EXR'dan sonra ...

Bu kocaman bir sitemdir!
GW8 Orgumu şu an 1250 TL'ya satıyorum.
Elveda ROLAND!

bırakın sitemi bilmem neleri arkadaşlar abiler,,ne sitemler yapıldı neler denilmediki ne duyan ne işiten var,,bu böyle devam eder,,bence herşey disbirütörde biter,,bu demek oluyorki disbiritörde iş yok,,zuhal müzikteki çalışanlar gerçekten çok iyi insanlardır müşterisine değer verirler ilgilinenirler ama neden ROLAND F90 TR adında bi org çıkartırmıyolar,isteseler yaparlar,zuhal müzik diyoki çok konuştuk rolandla kendi kriterlerinden vazgeçemezmiş roland,bu açıklama tatmin edici gelmedi bana syn zuhal müzik,,nedeni,,roland kendi kriterlerini müşterinin önerisine göre belirler,,benim düşüncelerim bunlar saygılar

bende gw 8 aldım parasına göre çok güzel alet alışınca kullanması korga göre pratik geldi bana zaten kendini alete adapte ettiğin zaman fark bile etmiyosun pa 80 in 2. eline 2300 lira para istiyolar 1500 liraya güzel bi alet bence enbüyük avantajı usb çalıyor. bence bu aletin üstünde çalışılsa süper olacak

arkadaşlar burada hiç bir arkadaşımızın org fanatikliği yaptığını düşünmüyorum herkez kullandığı klavyeyi beğenir kullanır..

ben şuanda bir pa800 kullanıcı oalrak Rolandtan beklenti içerisindeyim bunuda zuhal muzik teki arkadaşlarla bir ara konuştuk. . anlattı durumu..
roland üretmiyor isteğimize uygun bir klavye!! belki ilerde.... ithalatçı baskısı gerekli.. .. pa800 bazında bir roland klavye olsun ona dönerim.. ..

bende gw 8 aldım parasına göre çok güzel alet alışınca kullanması korga göre pratik geldi bana zaten kendini alete adapte ettiğin zaman fark bile etmiyosun pa 80 in 2. eline 2300 lira para istiyolar 1500 liraya güzel bi alet bence enbüyük avantajı usb çalıyor. bence bu aletin üstünde çalışılsa süper olacak

yaw bırak kardeşim korga göre gw8 pratikmiş,

korg marka orgların kasası üzerinde
1,oktav tuşu
2,transpoze
3.8 adet ekranda görünen ve görerek hazır ses seçimi tuşu
4,rtmleri hızlı kullanım sesleride hızlı kullanım(rolandda bi ses rtm seçim diyene kadar 50 tane tuşa basman gerekir)
kısaca korgun hızlı kullanımı saund güzelliği rtmlerin süperliği türkiye piyasasını alt üst eder,,korgu ancak roland ezer oda ancak pa 800 ayarında sampler bi şekilde org çıkarırsa işte o zaman pa 2x bile rolandın yanına yaklaşamaz,

boşuna tartışıyoruz roland kendini bitirdi gw8 le tam bitti aleti alan hemen satıyo dikkat edin bir veya ikinci ayı dolmadan hemde gerçek bağlama elektro saz ney zurna çalamayan aletler le bu iş olmaz zuhal müziğe sorduk neden roland la konuşmuyorsunuz dedikleri şey roland bizi takmıyo ona bakarsan dünya biz türkleri takmıyo almayın bakalım nasıl takıyo 0r700v2 ninde sonu hüsran oldu para verilecek aletler yamahanın tyroos serisi ketron sx3000 xd9 audya 5 serileri korg pa 80 800 prox2 x3 gem vk 8 bu aletler dışında aldınız aletlere ve paranıza yazık yeni başlayanlar hariç

yaw bırak kardeşim korga göre gw8 pratikmiş,

korg marka orgların kasası üzerinde
1,oktav tuşu
2,transpoze
3.8 adet ekranda görünen ve görerek hazır ses seçimi tuşu
4,rtmleri hızlı kullanım sesleride hızlı kullanım(rolandda bi ses rtm seçim diyene kadar 50 tane tuşa basman gerekir)
kısaca korgun hızlı kullanımı saund güzelliği rtmlerin süperliği türkiye piyasasını alt üst eder,,korgu ancak roland ezer oda ancak pa 800 ayarında sampler bi şekilde org çıkarırsa işte o zaman pa 2x bile rolandın yanına yaklaşamaz,

ozaman 1000 tl ye bi pa 80 bulda alalım valla hiç 50 tane tuşa basmadım zaten aletin üstünde 50 tane tuş yok

slm arkadaşlar, bende bir gw 8 kullanıcısıyım. benim kanaatim gw 8 ile pa80 arasında takdir edersinizki özellik açısından çok fazla abartılacak bir fark yok. ilk etapta göze görünen fiyat farkı. nerdeyse 2 katı. ama yaptığı işe gelince bece biri mercedes biri bmw. menü kullanımına gelince, her şey cihaza alışana kadar. pa 80 ilk çıktığında da bu problemler vardır eminim. usb sayesinde ses, ritim ve midi yapılabiliyor. mp 3 lerden ses ayırabilme yani midi yapma olayı çok süper. her şeye rağmen laf olsun diye konuşmuyorum, gw 8 pa 80 e pabuç bırakmayacak bir klavye. kim ne derse desin.... :)