• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Zen için BS PACK ses testleri

evet yamaha a5000 çıktı dedim acaba bu orgta bi gelişme var mı biraz yavaş yürüyor işler medelide :D

evet yamaha a5000 çıktı dedim acaba bu orgta bi gelişme var mı biraz yavaş yürüyor işler medelide :D
2021 son çeyrek planlanan çıkış tarihimiz.
Gecikme için bir çok parametre var. Özelikle şu belirsiz dönem bir çok şeyi aksatıyor. Diğer bir etken ise, bu yeni a5 işlemcsinin tüm yeteneklerini bu cihazda istiyorum ve arge departmanını zorluyorum. Gecikmenin %25'lik parametresi de maalesef benim :D Yetişir mi yetişmez mi bilmiyorum ama ufak bi spoiler verim. Mesela cihazınızla hiç bir ek alet edavat olmadan youtube, facebook, tiktok gibi sosyal platformlarda canlı yayına çıkabildiğinizi düşünün. Kulağa hoş geliyor mu?

O mecrada işi olanlar için elbet kulağa güzel gelir. Ozaman bu a5 bayağı guzel bi işlemci ryzen intel gibi mi acaba daw programlari studio one cubase gibi programlarida içeri sığdırırsın sen üstad ama tabi org ekraninda ne kadar kullanışlı olur yeri gelmişken şu soruyu sorayım usta drum kite misal reverb verdik kicklere hit hatlara giden efekti kapata biliryormuyuz? Bunu neden sordum çoğu youtube videolarda drum kitlerde aşırı reverb duyuyorum sanki 80 ler 90 lar drum kit efekti gibi bu yuzden sanki efektleri kötü gibi duyuluyor Tabi videolardan yola çıkarak bunu soyluyorum canlisi yada dante zende nasil duyulur bilmiyorum.

O mecrada işi olanlar için elbet kulağa güzel gelir. Ozaman bu a5 bayağı guzel bi işlemci ryzen intel gibi mi acaba daw programlari studio one cubase gibi programlarida içeri sığdırırsın sen üstad ama tabi org ekraninda ne kadar kullanışlı olur yeri gelmişken şu soruyu sorayım usta drum kite misal reverb verdik kicklere hit hatlara giden efekti kapata biliryormuyuz? Bunu neden sordum çoğu youtube videolarda drum kitlerde aşırı reverb duyuyorum sanki 80 ler 90 lar drum kit efekti gibi bu yuzden sanki efektleri kötü gibi duyuluyor Tabi videolardan yola çıkarak bunu soyluyorum canlisi yada dante zende nasil duyulur bilmiyorum.

Evet Reverb seviyesini doğru duymuşsun aynen bahsettiğin gibi . Preset batı ritimlerin efx lerini öyle ayarlamışlar. Bu konuda ben de hoşnut değilim. EFx ler kitlere değil ritimlere verildiği için öyle bir durum var. Fakat drum kitlerin iç efx seviyeleri doğru ayarlanmış. Siz sadece kitin geneline efx tipi ve seviyesi verip alabilrsiniz. Presetlerde durum böyle. Ama kendiniz drum kit oluşturuyorsanız expansion editörde kitlerin her sample'ının efx ini tek tek ayarlayabilirsiniz.

Bu konuda biraz moral bozukluğu yaşadım. Sonuç olarak bu efektler yazılımsal değil mi geliştirilebilir mi acaba?

Bu konuda biraz moral bozukluğu yaşadım. Sonuç olarak bu efektler yazılımsal değil mi geliştirilebilir mi acaba?
Efekt tipinde bir sorun yok. bir önceki mesajımda da söylediğim gibi sadece preset ritimlerde seviye biraz yüksek tutulmuş. Seviyeler optimum düzeye çekildiğinde ritimler kendini topluyor. Bunu düzeltebilme imkanım var. Fakat henüz müdahale etmiyorum. Çünkü preset içerik hala final olmadı.

Tamam şimdi anladım teşekürler abi bilgiler için.

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 14 70.0%
  • Kararsızım

Oy: 6 30.0%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

İyiki Doğdunuz :)

Geri