• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

zurna klarnet üflemeli çalan arkadaşlar yardım

efesblue

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
or700 plus
klavye çalıyorum gelin çıkarmalarında kullanabileceğim basit üflemeli ensturman aramaktayım..klavyeci olarak calabileceğim üflemeli önerilerinizi bekliyorum zurna klarnet vs gibi

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: zurna klarnet üflemeli çalan arkadaşlar yardım

ben bişey anlamadım.. ayrıca yazınızda genel anlamda uygunsuz hitab var.!

efesblue arkadaş! Yazdıklarından hiç bir şey anlamadığim gibi, kimseninde anladığını sanmıyorum. Ayrıca insanları , çingene vs şeklinde ayırman hiç hoş değil.

güncel..........

efesblue

Guncelleyeceğine

Kullandığın Hitap hakkında Roman Muzisyenler Adına Bir Ozur Bekliyorum

Aksi Taktirde Konu Kapatılacaktır

üslüpta bişey olmadığı gibi yeniden diyorumki bizim memletimizde bu olay bilader çingene vardır abdallar vardır onlar davul zurna işi yapıyorlar ben onu yazdım ama insanlar nereleriyle okuyorlar bilemem ben.... Herkezden özür dilerim.... şunuda unutmayınki sizin yaptığınız radikallik değil bencilliktir !!

klavye çalıyorum gelin çıkarmalarında kullanabileceğim basit üflemeli ensturman aramaktayım..klavyeci olarak calabileceğim üflemeli önerilerinizi bekliyorum zurna klarnet vs gibi
Konu efesblue tarafından ( 3 Gün önce Saat 07:34 PM ) değiştirilmiştir.

üslüpta bişey olmadığı gibi yeniden diyorumki bizim memletimizde bu olay bilader çingene vardır abdallar vardır onlar davul zurna işi yapıyorlar ben onu yazdım ama insanlar nereleriyle okuyorlar bilemem ben.... Herkezden özür dilerim.... şunuda unutmayınki sizin yaptığınız radikallik değil bencilliktir !!

Konu ilk açıldığında nasıl bir hitap şekli vardı bilemiyorum ancak başka bir mesajınızda insanlar nerelerile okuyorlar bilemem ben gibi bir cümlede hoş değil.
Lütfen mesajlarınızda cümlelerinizi biraz daha seçerek kullanınız.

Konunuza gelince; kendiniz klavye kullanıyorsunuz,
Gelin ve Damat çıkarken üflemeli alet kullanmayı düşünüyorsunuz,
Üflemeli aletler içerisinde en kolay kullanabileceğiniz hangisi olduğunu soruyorsunuz,
Arkadaşım eğer gerçekten iyi bir müzisyenseniz hangi aletin nasıl kullanıldığını öğrendikten sonra, hiç farketmez. bu alet ister klarnet, ister zurna olsun. Biraz acemilikten sonra iyi bir müzik kulağı ile kolayca çalabilirsin.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Konu efesblue tarafından ( 3 Gün önce Saat 07:34 PM ) değiştirilmiştir.

Konu ilk açıldığında nasıl bir hitap şekli vardı bilemiyorum ancak başka bir mesajınızda insanlar nerelerile okuyorlar bilemem ben gibi bir cümlede hoş değil.
Lütfen mesajlarınızda cümlelerinizi biraz daha seçerek kullanınız.

Konunuza gelince; kendiniz klavye kullanıyorsunuz,
Gelin ve Damat çıkarken üflemeli alet kullanmayı düşünüyorsunuz,
Üflemeli aletler içerisinde en kolay kullanabileceğiniz hangisi olduğunu soruyorsunuz,
Arkadaşım eğer gerçekten iyi bir müzisyenseniz hangi aletin nasıl kullanıldığını öğrendikten sonra, hiç farketmez. bu alet ister klarnet, ister zurna olsun. Biraz acemilikten sonra iyi bir müzik kulağı ile kolayca çalabilirsin.

sizin gibi bir insanın bu siteye ADMİN !! olması lazım!!!

teşekkür ederim bilgileriniz için

ben cevap veriyim klavyeye en yakın üflemeli alet zurnadır. klarnet üzerinde bulunan mandallardan ötürü notalar ayrı yerlerdedir. fakat zurnada klavye tuşu gibi. alttan do,re,mi diye devam eder. kendim hem klavye çalıyorum hemde iyi derecede kaba zurna çalıyorum. yaklaşık 1 yılda zurnayı öğrendim diyebilirm.