• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

1 nisan aldatmacasi

beratilahigrubu

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Web sitesi
www.beratilahigrubu.webnode.com.tr
Enst.
Bağlama,Ney,YAMAHA OR700 V2
Allah Muhafaza ŞİMDİDEN DİKKATTTT.... Cemaate Anlatalım; Bilgilendirelim....

15. yüzyılın sonlarında, Haçlı ordusu Endülüs Müslümanlarının son kalesini kuşatır.

Uzun süren bir kuşatma olmasına rağmen, kış aylarının da etkisiyle, kale korunabilmektedir.

Durumun zorluğunu anlayan Haçlı ordusunun komutanı değişik taktikler düşünmektedir.

En sonunda 31 Mart gecesi Kalenin önüne giderek bir elinde Kur'an bir elinde Incil

"Şu iki kitap üzerine yemin ederim ki, teslim olursanız BU AKŞAM size bir şey yapmayacağım" der.

Gerekli görüşmelerden sonra canlarının kurtarılması karşılığında Müslümanlar kaleyi teslim ederler.

Ertesi sabah, yani 1 Nisan sabahı, Haçlı ordusu komutanı bütün Müslümanların öldürülmesi için emir verir.

Bunun üzerine Müslümanlar "Yemin etmiştiniz, bize söz vermiştiniz" dediklerin de Haçlı ordusu komutanı

"Benim sözüm size Dün AKŞAM içindi, bugün için size bir sözüm yoktur" diye cevap verir ve bütün Müslümanlar orada Şehit edilir.

İşte o gün bugündür 1 Nisan hristiyanlar arasında Hile günü olarak kutlanmaktadır ve bu bir gelenek haline gelerek Günümüzde 1 Nisan Şakası haline gelmiştir.

kaynak : Milli Gazete

Cevap: 1 nisan aldatmacasi

_Zaten ne kadar saçma sapan gelenek kutlama var hepsini başka dinlerden almış onlarda iyi kutar hale gelmişiz.Ama hiç görmedim benle beraber benim bayramımı kutlayan kandilimi kutlayan bir din'i...
_Ama yukarıda yazanları daha önce başka yerlerde okumuşsamda ben bu yazıya daha sağlam kanıt görmeden itimat etmiyorum.çünkü bir müslüman ordusu asla teslim olmaz ancak şehit olur.
Uzun süren bir kuşatma olmasına rağmen, kış aylarının da etkisiyle, kale korunabilmektedir.
Orada teslim olmak senin dinini seçiyorum anlamına gelecektir, Dini canından üstün tutan bir ordu zaten teslim olmaz...

sen imam olman lazımmış senin hakkını yemişler
böyle saçma sapan konularla insanları salak yerine koyma (yın)
herkesin günahı kendine sevabı kendine .

Senin gibi kültürüne,dinine,diline,örf ve adetlerine son derece duyarsız olan insanlardan zaten bir şey beklemiyoruz.Bu konuları saçma sapan konu olarak değerlendirmen kendini salak yerine koyman demektir.Burada bir gerçekten bahsediyoruz hiç kimseyi salak yerine koymak haddimiz değildir.Şuurlu bir insan isen eğer 1 nisan,yılbaşı,sevgililer günü gibi günlerin kültürümüze nasıl sokulduğu konusunda araştırma yaparsın ve burada da paylaşırsın.Ayrıca kullanmış olduğun üslup hiç hoş değil seni nezakete davet ediyorum.Ha bir de benim yada bir başkasının imam olup olmayacağı konusu seni değil Diyaneti ilgilendirir.Elbette herkesin günahı kendine sevabı kendine ancak bazı günahlar vardır ki topluma mal olur ve şekil A da gördüğümüz gibi senin gibi duyarsız ve neme lazımcı insanlar yetişir.Ancak yine ben sana ve senin gibilere intizar etmiyorum, canı gönülden dua ediyorum;Allah(c.c) hidayet versin...

Konuya yaklaşım ve üslubunuz hiç iyi değil..."beratilahigrubu"isimli üyemizin açtığı konu tamamen bilgilendirmek amaçlıdır.Konuya veya konu içeriğine itikat edilcek diye birşey söz konusu olmadığı için, takındığınız üslub çok yanlış...Burada kimseye küçük düşürücü,rencide edici ve hakaret içerikli kelime kullanamazsınız.Aksi taktirde gerekeni yaparım.Sizi saygıya davet ediyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:

sözlerimin arkasındayım yine saçma konuşulmuş vaktim yok uzuuuuuun yazmaya.

saçlarından bir tel aldım haberin varmı arif haberin varmı.
sana bi şeymi dedik söylesen bana arif söylesen bana.

şarkı sözü bilen varmı

Moderatör tarafında düzenlendi:

yazıyorum nikli arkadasım elbette gunahi herkezin kendine ama senin gercekten konuyu anlamadan yazdıgın belli burda arkadas neyin nerden geldigini anlatmıs bence dogru yapmıs bir nisan sakasi bencede sacma bir olay ama herkezin gorusu kendine anlatılan olayda kimseyi salak yerine koyulmuyor sadece bilgilendiriliyor buda guzel bir sey senin yaklasımın biraz farklı olmus bence ama insanları aldatan bir olay yasanmıs tarihte demekki bu haclılar ne kadar sahtekar oldukları bir kez daha ogrenmis olduk

sözlerimin arkasındayım yine saçma konuşulmuş vaktim yok uzuuuuuun yazmaya.

saçlarından bir tel aldım haberin varmı arif haberin varmı.
sana bi şeymi dedik söylesen bana arif söylesen bana.

şarkı sözü bilen varmı

Yaşınıza göre çok seviyesiz bir üslubunuz var.Sizin seviyenize düşmeyeceğim.Ben sizi sadece seviyeli olmanız için uyardım.Madem vaktiniz yok uzuuun yazmaya bizimde size ihtiyacımız yok.Bu alaycı üslubunuzdan dolayı sizi banlıyorum.HABERİNİZ olsun...

Yaşınıza göre çok seviyesiz bir üslubunuz var.Sizin seviyenize düşmeyeceğim.Ben sizi sadece seviyeli olmanız için uyardım.Madem vaktiniz yok uzuuun yazmaya bizimde size ihtiyacımız yok.Bu alaycı üslubunuzdan dolayı sizi banlıyorum.HABERİNİZ olsun...

Arif süpersin yaa, Kardeşim tam oturtmuşsun vallahi yazamadan edemedim :D

Merhaba, hayırlı akşamlar.

Tarihen sabit bir olayı, arkadaşımız daha duyarlı olmamız açısından bizlerle paylaşmış. Yoksa bunu arkadaşımız kendisi yazmış değil.

Ben de çok daha önceleri çeşitli kaynaklarda bu vakanın yaşandığını okumuştum. Kendim ilköğretim ikinci kademede Sosyal Bilgiler öğretmeniyim ve bu olayı, çok defa öğrencilerime de anlattım. Bir Hıristiyan geleneği olarak, o günün hatırlanması amacıyla 1 nisan şakaları yapılıyor. Ortaya çıkış şekli aynen doğrudur. Arkadaşımızın sonuna kadar yanındayız. Vesselam.