• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı

Cevap: 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı

ferdesu hanımefendi!!!!

Eğer bu resim ilericilik , benim söylediklerim gericilik ise ben gericiyim.
[ımg]http://i.milliyet.com.tr/gazetehaberıciresim/2008/05/24/fft16_mf47931.jpeg[/ımg]

toplumu ne başı acık diye nede başı kapalı diye suçlayamazsın, zorlayamazsın, herkez inancında ve yaşam tarzında özgürdür, senelerdir başörtüsü konusunda topluma uygulanan zulumdü, şimdi ise mahalle baskısıyla insanlar örtünmeye zorlanmasada açık olanlar(aşırı) psikolojik olarak bir baskı altında. Bu 2 side yalnış, üni. Hayatımda başörtüsü ile üni ye gelemeyen kardelşerim için hep mücadele vardim, şimdi ise eger başı acık olana bir baskı varsa onunda karşısında olurum.
Peygamber efendimizin müslümanlara yapmadığı ayrımı hiçbir kulun yapmaya hakkı yokdur, herkesin günahıda sevabıda kendinedir...

toplumu ne başı acık diye nede başı kapalı diye suçlayamazsın, zorlayamazsın, herkez inancında ve yaşam tarzında özgürdür, senelerdir başörtüsü konusunda topluma uygulanan zulumdü, şimdi ise mahalle baskısıyla insanlar örtünmeye zorlanmasada açık olanlar(aşırı) psikolojik olarak bir baskı altında. Bu 2 side yalnış, üni. Hayatımda başörtüsü ile üni ye gelemeyen kardelşerim için hep mücadele vardim, şimdi ise eger başı acık olana bir baskı varsa onunda karşısında olurum.
Peygamber efendimizin müslümanlara yapmadığı ayrımı hiçbir kulun yapmaya hakkı yokdur, herkesin günahıda sevabıda kendinedir...

Resimdeki kızın başı açık değil ki? Her tarafı açık. Bu doğru bir şey değil.

Neyse konu bu değil, konu 19 mayıs. Bayramınız kutlu olsun.

Gönül isterdi ki, fikirlerimizi ortaya koyalım tartışalım. Sonuç elde edemesek bile herkesin fikrinde istifade edebilmeliydik.

Bizler müzisyeniz, birbirimizden başka kimsemiz yok. Benim orgum bozulsa uzman1972 den yardım ister, fikrine başvururum. Bir döküman lazım olsa ferdesu hanımdan isterim.

Normal hayatımda müzisyen dostlarımla fikri tartışmalarımız olur, yeri gelir onlar bana faşistsin der, ben onlara komünistsin derim. Onlar bana Laz kafalısın der ben Allah'ın Kürdü derim. Ama akşam iş bitince beraber çorbacıya gideriz. Birimizin başına kötü bir hal gelse hep beraber yardımcı oluruz.

Burada da öyle olmalıydı. Ama işin içine hakaret girdi. Ayıp ettiniz.

Hakaret derken beni kast etmiyosun heralde ben kimseye hakaret etmedim, yani en azından bu konuda :)
çogu zaman bende muhafazakarım ama benim görüşüm başkasının özel hayatıyla, diniyle s,yasi görüşüyle deil kendi dünyamla ilğilidir, herkes benim gibi yaşasın istemem,kimseyide ötekileştirmem,renkler olmalı ama mozayik deil milletin parcası olarak görürüm renkleri..
Bu konuyu uzatıp ferdesu hnm ın bu güzel ve anlı gün dileklerini gölgede bırakmayalım, allah inş. Bu milleti düşman ateşi altında inletmez, fitneye fesata kanıp birbirimize düşürmez, unutmayalım bizim bizden başka dostumuz sevenimiz yok, biz birbirimize düşer düşman olursak o gün biteriz!

Müslüman olmayan Gavurdur. Doğrudur.
Ama bir müslüman, Gavur bir kimsenin ürettiği bir ürünü helal ise kullanabilir.
Bir icadını kullanabilir. Buna Allah bile bir şey demezken kimse bir şey diyemez.

Senin o özendiğin ,savunduğun gavurların derin güçleri bizleri kendi halimize bıraksaydı,
bizde yapmasını bilirdik arabayı, cep telefonunu.
Nitekim dünyada ilkleri ve çok sağlam icatlar yapan ASELSAN mühendislerimizin ardı ardına sır ölümleri
bunun açıklamasıdır.

Gelelim gavurlardan ne almamamız gerektiğine, gavurun, kılık kıyafetini, aile yaşantısını, bayramını, ahlaksızlığını bir millet kendisine adet edinirse bu çok kötü bir şey olur. Avrupalı dediğin adam Taharet almayı bilmeyen bir toplumdur. Yobaz gerici dediğiniz müslümanlar ilm alanlarında çığır açarlarken, onlar kilisenin emriyle bilim adamlarını idam ediyorlardı. :)

Kılık kıyafet demişken,
Şu kıyafet benim atamın kıyafetidir.

Sırf muasır medeniyet diye saçma sapan bir şey yüzünden. (şimdi bize bir taraflarıyla gülüyorlar)
Bu kıyafeti giydirmemek için İstiklal Mahkemelerinde kaç babayiğit asıldı.

Öncelikle 19 Mayıs Atatürkü anma ve Gençlik Bayramımız Tüm halkımıza kutlu olsun. Bizdeki Atatürk sevgisini yok edebilecek güç daha anasından doğmadı ve doğamazda.

Şimdi gelelim alıntı yaptığım arkadaşımızın söylediklerine.

Bak arkadaşım. Önce sapla samanı birbirinden ayırman gerekiyor. Bir konuyu savunurken, çelişkiye düşmemen gerekir. Bir doğru söylerken, iki yanlış söylersen, o zaman cahil olduğun düşünülür.
Şimdi sıralıyalım;
Evet, avrupalı gerçek insanlığı ve temiz yaşamayı bizden öğrenmiştir. Yani tuvalet ahlakını bizden öğrenmiştir. Bilimde bir zamanlar çığır açtığımız da doğrudur ama senin savunduğun Osmanlı Matbaayı 400 yıl sonra halkına sunabilmiştir... O zamana kadar da onlar Engizisyonun baskısından sıyrılıp, bilimin ışığına yönelerek bizi on kat geçmişlerdir. Herhalde Engizisyonun ne olduğunu biliyorsundur... Yobaz ve gerici denilen Müslümanlar değildir. Gerçek Müslüman asla yobaz olamaz. Yobaz olanlar, İslam dinini kendi çıkarı için yorumlayıp, insanları sömürmek ve yönetmek için kullanan ve Müslümanlıkla uzaktan-yakından ilgisi olmayan ve İslam dinine alternatif din ortaya çıkaran münafıklardır. Gavur demek 'Dinsiz' demektir. Oysa yabancilar dinsiz değildir. Tabiki içlerinde Ataist olanlar da vardır ama bence bizdeki münafıklardan yüz kat daha iyidir bu. Osmanlı kıyafeti dediğin kıyafet türü hala giyilmektedir, bir tek 'Fes' hariç ki oda 'Yunan' dan gelmedir. Neden özellikle o külhanbeyi kıyafetini verip de bir efe kıyafetini örnek vermiyorsun? Keşke bütçem yetse de Efe kıyafeti giyebilsem ama ne yazık ki çok pahalı. Neden bir Hun kıyafetini örnek vermiyorsun. Oysa asıl atamız onlar. Bence bunlar lüzumsuz şeyler. Her devrim döneminin şartlarıyla yargılanmalıdır ve İstiklal mahkemelerini kılık kıyafet eksenine indirmen, bu konu hakkında da hiç bir şey bilmediğini gösteriyor. Avrupalının giyimiyle öyle ahım şahım bir benzerliğimiz yoktur ama varsa da onlar bizden almıştır. Hem olsada o kadar önemli değil, çünkü kimin nasıl giyineceği sadece kendini ilgilendirir seni ya da beni değil.
İnsanlık için üretilen her iyi şey herkes tarafından tabiki kullanılmalıdır. Aselsan' daki mühendislerin ölümlerinden bahsediyorsun, güzel, ama biz muz cumhuriyetimiyiz. Bu ülkenin hükümeti yok mu? niye peşine düşmüyorlar? Sen sadece Aselsan mı zannediyorsun? Son 10 yılda kaç bilimadamımız öldürüldü biliyor musun? Yoksa birileri bizleri ve bu ülkeyi satıyor mu? Bence kıyafet ahlakından önce bu ahlak düşünülmeli...

Bu Cumhuriyeti kuran kişi annesinin kendisine verdiği Cep Saati sayesinde mermi yemekten kurtuldu.Hemde tam kalbine.
Şimdi düşünelim:
O namluyu Atatürke doğrultan kişiye eğer 100 atış hakkı verilmiş olsaydı o Saat'i kaç defa vurabilirdi hemde ilk seferinde?
Burada Atatürk Allah tarafından korunduğunu bile düşünebiliriz.
Çünkü o Saate 100 kere nişan alsanızda belki 1 kere isabet ettirebilirsiniz veya hiç.
Bence seçilmiş biriydi ve ona çok şey borçluyuz.19 Mayıs Atatürk'ü anma,Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun.

Moderatör tarafında düzenlendi:

topluma saygı denen bişey vardır hocam,herkes istediğini yapamaz,toplum denen bişey var,herkes istediğini yapsa o zaman toplum denen şey olmaz,özgürlük diye o zaman birileri donsuz çıksın sokakta gezsin nedenmi öyle gezmek istiyormuş hani sınırsız özgürlük varmışya,herşeyin bi adabı yolu yordamı vardır,

bu zamana kadar başörtülü olanlara uygulanan zulüm değilmi,başörtüsünü kadınlardan zorla çıkarmaya uğraşmak zulüm değilmiydi,okula git başörtü yasak,kamu binasına git başörtü yasak,bunun nedeni ne acaba,açmam diyo neden zorlanıyorigerekirse okulu terk ediyor,kamu binasındaki işini göremiyor,eeee açsın diyeceksin,sanane neden açsınki oda öyle yaşamak istiyor,mini etekle girerken kimsenin sesi çıkmıyor,dini islam olan bu halkın dinini elinden almaya çalışmak zulüm değilmi,yeri geldiği zaman özgürlük herkes özgür olmalı diyenler kim,neden konu başörtüsü olunca özgürlük akıllarına gelmiyor,
gencecik insanların okuma özgürlüğü elinden alınıyor,başörtülü gençlerin okuması yasakmı,yeri geldiği zaman özgürlük haaaa,sanane kardeşim benim bacımın başındaki başörtü,sanane kardeşim benim bacım öyle yaşamak istiyor,neden kendine benzetmeye çalışıyorsun,

şehit olduğu zaman şehitler ölmez vatan bölünmez diyoruz,anası bacısı başörtülü olan şehitin annesi bacısı kamu binalarına sokulmuyor kapalı diye yasakmış bu mu özgürlük,o zaman anası bacısı kapalı olanların çocuklarınıda askere almayın,anası bacısı kapalı olanlar ordudan atılıyorya,anası eşi bacısı kapalı müslüman diye ordudan atılıyor bu mu özgürlük bunlar zulum değilmi,kim kime baskı yapıyor kim kimi zorluyor,kim kimin hakkını gaspediyor,

sıkıştığınız zaman özgürlük diyorsunuz,insanların dinini elinden almaya çalışan kendini çok akıllı görüpte diğerini cahil gören zihniyet çokkk,müslümanlığı gerici bölücü gören zihniyet müslümanlığı kuranı islamı gitsin bi araştırsın,kimmiş gerici kimmiş bölücü,bunu dememin sebebi bazı kendini çok akıllı görüpte müslümanları aşağılayan birileri için söyledim,bunu söyleyenlere sözüm çok akıllı görüyorsun ya kendini senin gibi çok akıllı olacağıma akılsız olmayı tercih ederdim,çok akıllılık buysa deli olmaya razıyım,
bu ülkede ülkenin %99 nı müslüman hala müslümanların dini ile imanı ile uğraşılıyor,müslümanlığı yaşamak isteyen arabistana gitsin deniliyo,hooop hemşerim buranın %99 müslüman ezan kuran sesinden rahatsız oluyorsan avrupada amerikada ezan kuran okunmuyo,özgürsün gidebilirsin,bu ülkede ezan kuran dinmeyecek,kimsenin buna gücü yetmeyecek,buna yetecek güç daha anasının karnından doğmadı doğamazda.şimdi birileri diyecek kimse dinle imanla uğraşmıyo diye,imam hatipler,kuran kursları kapatıldı ve başörtüsü en büyük belirtisidir,bunu görmemezlikten gelipte lafı sağa sola kıvırarak yorum yapmaya çalışanlar yorum yapmasın lütfen,

bırakın kardeşim herkes istediği gibi yaşasın,ne zaman atatürk konusu açılsa hep içerisinde islam din eşittir atatürk yorumu görmekten bıktım yaw,size göre eğerki müslümanlık atatürk rejimine karşı bir tehditse ülkenin %99 müslümandır,

sırf müslüman diye namaz kılıyor diye hükümeti çekemeyen hazmedemeyen atıp tutan çamurlayan o kadar insan varki,
halkın %50 oyunu alıpta geldi oraya cahil dediğiniz bu halk oyunu nereye vereceğini sizin en akıllılarınızdan bile daha iyi biliyor unutmayın,seçim zamanı halka yağ çekersiniz seçimi kaybedince cahil dersiniz,70 milyonun önünde bu ülkenin başbakanına anaavrat küfreden bir partinin başkanına oy veren ve bunu destekleyen bir zihniyet,her türlü eleştiri yapılabilir ama küfür asla,bu bi partiyi temsil eden özellikle m.k.atatürkün kurduğu partinin başkanı,
m.k.atatürkün üzerinden bu halka zulum yapanlar var,m.k. atatürk egemenlik kayıtsız şartsız milletindir demiş,o zaman bu milletin kararına saygılı olucaksınız sevgili atatürkçü kardeşlerim
(sayın waltherp99 hocam bazı kelimelerim ve yorumum size değil,)

bu arada konu rayından iyice çıktı,konu partizanlığa ve din'e imana kaydı,

uzman1972 sana yazıklar olsun.
Efendi efendi tartışamadın. Hemen hakaret yoluna başvurdun.
Fikir ayrılıkları yaşayabiliriz. Sen kırmızıyı seversin ben yeşili severim. Bunu tartışırız.
Sen yaşından utan ki bize abilik yapacağın yerde hemen hakaret ettin.

tam tahmin ettğim gibi,atıp tutmuşsun..ferdesu hocama olan saygımdan,çünkü konuyu açan kendisi,sana cevap bile yazmıcam,ama şunu unutma seni gerçek hayatta tanımak isterdim,yüzüme karşı söylemeni isterdim bu yazdıklarını....ferdusu hocam senden özür diliyorum,bu güzel konunun buralara gelmesine alet olduğum için,ne yapam konu ATATÜRK oldumu taviz vermem asla...

bundan sonraki atışmalar silinecektir lütfen konuya dönelim.

sözü edilen kişi bizim atamızdır ve öyle kalacak.
değilmi ki dünya bile yüzyılın en büyük adamlarından biri olarak seçti ve değilmi ki,
o dönemin batı ülkelerini doğru kararlarla ülkeyi yönetip dize getirdi ve çanakkale geçilemedi,bundan öte bir söz olamaz.
değilmi ki
o dönemin suudi kralı Peygamberimiz olan Hazreti Muhammed'in mezarını taşımaya niyetlendiğinde ona mektup gönderip şu ifadeleri kullandı:

"eğer o kutsal insanın mezarının bir taşına bile dokunacak olursan kurtuluş savaşını bırakıp ülkeni başına yıkarım" demiş,
demek ki onu dinsizlikle suçlayanlar ona daha fazla sahip çıkması gerekiyor.bence bir daha bu konuları düşünüp ona göre birbirimizi kıralım.ne dersiniz?
gerçekten bu günün anlamı hatırına birbirinizi kırmayı bırakın ve eskisi gibi devam edelim.
hepiniz değerli insanlarsınız çünkü müzisyensiniz.lütfen barışın ve bu olayı unutun.

Sevgili arkadaslar, bu sitede herkes birbirine üstad, kardesim, abim , dostum , hocam diye birbirine güzel iltifatlar ediyor. Nicin ?. Cünki hepimizin ortak noktasi müzik ve hepimiz ince ruhlu insanlar oldugumuzu düsünüyoruz .Diger müzisyenlere saygi gösterdigimizde aslinda kendi ruhumuzu oksuyoruz.Böylede devam etmeli.
- Gelelim meselenin inceliklerine.
1- Bu ülkenin yüzde 99'u Müslüman fakat kesin arastirma sonucu yüzde 98' i Kuran-i Kerimi bir defa dahi olsun okumamis.Yüce Allah lütfedip bir kitap gönderiyor ve bizler
okumuyoruz.Nicin ? Birileri diyorki sen okuma anlamazsin.Yada oku diyiyor fakat arapca.Bol bol hatim indir diyiyor....Yüce Allah oku diyiyor, ilk emri .Ben o kitabi sizlere
yardimci olsun diye gönderdim diyiyor.Varliklarin icinde en yücesini insani yarattim diyiyor.Birileri ise sen aptalsin diyiyor.Acik bir sekilde beyan edildigi halde ( herkes yaptiklarindan kendisinin sorumlu tutulmasi ) kendimize bir anlatan ariyoruz.
2- Müslüman olmak icin sadece Kelime-i Sahadet getirmek yeterli. Isin zor tarafi Mümin
olmak... Usüldendirki ilk sartlarindan biri bizlere o imkani yaratan , kulagimizdan ezan seslerini eksik ettirmeyen ve üzerine cami kurabilecegimiz bir Vatan yaratan insana minnet duymaktir.
3-Yüce Allah' tan baska ilah yoktur .Birileri derki "iste Kuran'da yaziyor, puta tasa tapanlar cehennemlik" Hani nerde o tastan put ? -Birileri: Ha iste karsiki meydanda, okulda , surda burda -..... Pekiii ne yapayim ? Birileri: kirip at valla cennetliksin.....
Arkadaslar hic düsündünüzmü Fatih Sultan Mehmet'in ,Mimar Sinan'in heykelleri put olmuyorda Atatürk'ün heykelleri put oluyor.Tabiki onlarda bizim Atalarimiz . Heykeller aslinda atalarimiza yapilan bir minnet ifadesidir.Istanbul'u alan Fatih'e Atatürk'te minnet duymustur ve teslim etmemistir Vatan'i.
...
4- Birileri dediklerim neden hep saf tertemiz insanlari secerler. Intahar komandolorunu düsünün gencecik insanlar .Dosdogru cennet vaad ediyorlar... O birileri dediklerim neden kendileri cennete gitmek istemezler.... Onlar gercekten sinsidirler ve insanlari islerler. Hep arka planda kalirlar...
....
5-Bu yüzdendirki tartismak fikir alisverisinde bulunmak hic bir zaman taviz vermek degildir.Atatürk'ü koruma yasasina mi ihtiyac vardi da böyle bir yasa cikarildi.Keske baslangictan itibaren tartisabilseydikte "o birilerine" zemin yaratmasaydik.Ata'mizi daha iyi anlasaydik ve anlatabilseydik.
......
Forumdaki bütün arkadaslarima saygi ve sevgilerimle...