• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

A 1000 için tuş lastiği

• Konbuyu başlatan srkn76
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 3
  • Görülen : 4K

srkn76

**Müzik**
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yamaha Psr A3000
Merhabalar.
Yamaha A 1000 de 3 .oktavdaki La tuşundan ses gelmiyor.Sanırım altındaki tuş lastiği iş görmüyor.Bu tuş lastiğini nereden temin edebilirim.Fiyatı nedir?

Cevap: A 1000 için tuş lastiği

Merhabalar.
Yamaha A 1000 de 3 .oktavdaki La tuşundan ses gelmiyor.Sanırım altındaki tuş lastiği iş görmüyor.Bu tuş lastiğini nereden temin edebilirim.Fiyatı nedir?

slmlar.Ben bi ara temizlemiştim klavyemi.Belirttiğiniz lastikten klavye içinde tek tek değil 5 parça şeklinde.Bunuda org tamircilererinden değilse onlar istanbuldan istetiyorlar.Ama ondan önce şunu yapmanızı tavsiye ederim.Bazen benim tuşunda basmadığı oluyor.Basmayan tuşu ucundan kendinize doğru çekerek yukarı kaldırınız kendiliğinden yarinden çıkacaktır ama tamamen değil size bakan tarafı sadece.Daha sonda lastikle bir cımbız yardımıyla sağa sola oynatın ve tekrar tuşu yerine bastırarak takın.eğer sorun çözülmez ise kurcalamadan tamirciye götürün derim sorun farklı bir yerdede olabilir.ok:)

deneyeceğim. ilginize çok teşekkür ederim.

rica ederim.saygılar..