• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

A2000 emo ritim istekeri

buraxxx

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Korg Pa3x + Yamaha A2000 tr v2 plus
arkadaslarla toplandık aramızda eksik ritimleri gündeme getirdik eksk ritimler var tabi bize göre şöyle sıraladık

THM LER için özellikle emo kitleri çok iyi thm de asma davullu ve percüson kullanılmalı daha çok

3/4, 3/4 azeri mahı, 4/4, 4/4 asma davullu, 5/4, 5/8, 5/8 muş, 5/8 ters, 5/8 harput mardin yöresi, 6/8, 7/8, 7/8 aksak, 8/8, 9/8, 9/8 cool, 10/8, 10/8 erzurum yöresi, 22/8 ve 22/9 bunlar halk müzikleri için eksik olanlar

HALAYLAR özellikle halay ritimlerinin oldukça bombastik olması gerekli ve 7 li akorlarında solo davullar olması gerekli

2/4 halay, 3 ayak halay, elazığ dik halay, nkx dik halay, 6/8 ağır bar, 4/4 deliloy pop techno tarzında, 6/4 tek ayak, 6/8 erzurum yöresi halay, 8/4 tirke, 10/16 halay, nkx sivas düz ve dik halay, kolbastı ritmi ve çeşitli pop ve tecno halaylar yutseven kardeşler tarzında

oyun havaları

birkaç tane 2/4 tarzında çok canlı oyun havaları biraz ankara tarzı

TSM ritimleri

3/4, 3/4 waltz, 5/8 eksikler var

ÇİFTETELİ ritimleri eksikleri var

biz bunları emoya bildirdik bakalım cevap gelicekmi ama şürhesiz ellerinden geleni yapıyorlar emoya ve çalışma arkadaslarına güveniyoruz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: A2000 emo ritim istekeri

Bence abartmışsınız 22/8, 22/9, 8/4, 10/16 gibi ritimlerin yazılması oldukça gereksiz çünkü bu ritimleri kullanacak kişi sayısı 3ü 4ü geçmeyecektir, yazılmasın demiyorum ancak bunlara gelene kadar yapılacak çok şey var. Ayrıca "birkaç tane 2/4 tarzında çok canlı oyun havaları biraz ankara tarzı" demişsiniz, zaten bir sürü 2/4'lük ritim var, hele son güncellemede yayımlanan 2/4 Star isimli ritim olaya noktayı koyuyor bence bundan sonra bu alete 10 sene boyunca 2/4 oyun havası ritimi yazılmasa yeridir. Aynı şekilde halaylar da o şekilde, 7lilerinde davul sololar olan halay ritimleri zaten mevcut.

Burada yazdığınız oldukça ekstrem isteklerden önce en önemli olarak; köy tarzı (davul ve darbuka yoğunluklu) çiftetelli ritimi/ritimleri gerekli. Şuanki çiftetelli ritimleri pop ağırlıklı ve gecenin ilerleyen saatlerinde sarhoş arkadaşları bu ritimlerle oynatamayız :) Yazmaya vakit bulursam zaten kendim yazacağım ancak Emo'nun elinden çıkmış bir çiftetelli ritimine de hayır demeyiz :) Ağır roman ritimi de eksik ama onu kendim yazdım o yüzden şuanda benim için ağır roman ritimi bir ihtiyaç durumundan çıktı. Onun haricinde çok da sırıtan bir eksiklik yok bence herşey gayet güzel :)

Bence abartmışsınız 22/8, 22/9, 8/4, 10/16 gibi ritimlerin yazılması oldukça gereksiz çünkü bu ritimleri kullanacak kişi sayısı 3ü 4ü geçmeyecektir, yazılmasın demiyorum ancak bunlara gelene kadar yapılacak çok şey var. Ayrıca "birkaç tane 2/4 tarzında çok canlı oyun havaları biraz ankara tarzı" demişsiniz, zaten bir sürü 2/4'lük ritim var, hele son güncellemede yayımlanan 2/4 Star isimli ritim olaya noktayı koyuyor bence bundan sonra bu alete 10 sene boyunca 2/4 oyun havası ritimi yazılmasa yeridir. Aynı şekilde halaylar da o şekilde, 7lilerinde davul sololar olan halay ritimleri zaten mevcut.

Burada yazdığınız oldukça ekstrem isteklerden önce en önemli olarak; köy tarzı (davul ve darbuka yoğunluklu) çiftetelli ritimi/ritimleri gerekli. Şuanki çiftetelli ritimleri pop ağırlıklı ve gecenin ilerleyen saatlerinde sarhoş arkadaşları bu ritimlerle oynatamayız :) Yazmaya vakit bulursam zaten kendim yazacağım ancak Emo'nun elinden çıkmış bir çiftetelli ritimine de hayır demeyiz :) Ağır roman ritimi de eksik ama onu kendim yazdım o yüzden şuanda benim için ağır roman ritimi bir ihtiyaç durumundan çıktı. Onun haricinde çok da sırıtan bir eksiklik yok bence herşey gayet güzel :)

aslında abartılmış pek bişey yok olması gerekenler bence eksikler var yakın zamanda güncelemelerle halledilecektir. mesela 2/4 ankara tarzı ritmler dedik son yazıla 2/4 star ritmi çok iyi ama sadece düğünlerde gider ama ankaranın oyun havası artık biraz tarz değiştirdi.

halaylara gelince çok eksik var yazdıklarımız özellikle hepsi olması gerekli 7 li akor davullu sadece 2 tane halayda mevcut yetmez değişik halaylarda olması gerekli ve değişik davul figürleri olması gerekli nkx abimizden bekliyoruz.

türk halk müziği ritimleri çok eksik var yazdıklarımızın hepsi olması gerekli bizce kullanacak çok arkadas var sayısıda çok ama zamanla güncellemelerle halledilecektir bunlar.

benim sahnede eksikliğini duyduğum acil olan ritimler 5/8 antep davullu olan bi tane emoda 5/8 halk var ama daha yöre davullusu olmalı soft 5/8 ise orkestra ortamında biraz sönük kalıyo solo org ve solist okurken tadına doyulmuyo bide 6/8 ile başlayıp 2/4 le biten halay ritmi malum iç anadoluda ençok bu tür halay kullanılıyo yani 2 varyasyonu 6/8 iki varyasyonuda 2/4 olan bir ritim tabi bu ritimler benim a 2000 v2plus olduğu için zaten var ama emonun perkisyonları ile daha başarılı şeyler olabilir bence ankara ritimi ise salimin emonun ve yeni yapılan stars çok başarılı ....

benim sahnede eksikliğini duyduğum acil olan ritimler 5/8 antep davullu olan bi tane emoda 5/8 halk var ama daha yöre davullusu olmalı soft 5/8 ise orkestra ortamında biraz sönük kalıyo solo org ve solist okurken tadına doyulmuyo bide 6/8 ile başlayıp 2/4 le biten halay ritmi malum iç anadoluda ençok bu tür halay kullanılıyo yani 2 varyasyonu 6/8 iki varyasyonuda 2/4 olan bir ritim tabi bu ritimler benim a 2000 v2plus olduğu için zaten var ama emonun perkisyonları ile daha başarılı şeyler olabilir bence ankara ritimi ise salimin emonun ve yeni yapılan stars çok başarılı ....

evet v2 de ritimler var ama programlarda barlarda gitmiyor çok sönük ve kalitesiz kalıyor

¨bende kendimce birkac eksik ritimden bahsedecegim: son olarak dün aksam dügün programina ciktim vee gördüm ki Halay ritimleri ciddi anlamda eksik, isin acikcasi su Halay da bircok cesit kullanmak gerekiyor yoksa sürekli dön dolas 4 variasiyonla olmuyor.10/8 ritim eksik. Sivas düz halayi, 5/8 Kerkük halay tarzi,Techno dik halay,3 ayak halayi..Madem nevzat bu isin profosyoneli artik ondan ritimler bekliyoruz. Ayrica su performans sesleri artik bi düzene soksalar iyi olucak..

emonun hiç bi ritmini kullanmıyorum, kendim yazıyorum ritimleri çünki düğünde cok basit kaçıyor yazılan ritimler 2-4 olsun halay olsun, emir kardeşim yaşın genç henüz ve sanırım amatörsün daha. 2-4 star ritmi çok ama çok yetersiz geldi bana, hele d varyasyonuyla 110 da oyun havasına girsen millet ne oluyor diye bakıyor perkler biribirine karışyor gibi, çok ama çok eksik var bakalım elimden geleni kendimce yapıyorum

öncelikle emo sette yapılan herşey çok başarılı bence ama şu ritmlere atanmış olan ots seslerin efektsiz gelmesi çok kötü onların da zamanla düzeleceğine inanıyorum önemli olan ritm sayısının çokluğu değil yapılan ritm ve seslerin kalitesi

Emo set çok başarılı çok güzel...emeği geçen bütün arkadaşlara canı gönülden teşekkür ederim.Ama eksikleride var bu eksiklikler bence tamamlanacaktır da...Şimdi beklentilerimi eksik gördüklerimi yazmak isterim...Sofyan!!!! Düek!!! Özellikle bu iki ritm Türk Müziğinin ana ritmleri çok çok çoooook önemli... ayrıyeten 9/8 çeşitleri Türk sanat müziği yapmak için ve eski taverna Kral larının ölmeyen şarkılarının ritmleri çok iyi incelenip yazılması Taçlandırır Emo seti Ses çeşitleri muhakkak artırılmalıdır muhakkak! Yazdığım ifade etmeye çalıştığım eksik gördüğüm ritm örnekler verip Emo sete emek veren arkadaşların işlerini kolaylaştırmak isterim...

emonun hiç bi ritmini kullanmıyorum, kendim yazıyorum ritimleri çünki düğünde cok basit kaçıyor yazılan ritimler 2-4 olsun halay olsun, emir kardeşim yaşın genç henüz ve sanırım amatörsün daha. 2-4 star ritmi çok ama çok yetersiz geldi bana, hele d varyasyonuyla 110 da oyun havasına girsen millet ne oluyor diye bakıyor perkler biribirine karışyor gibi, çok ama çok eksik var bakalım elimden geleni kendimce yapıyorum

hocam sende iyice öldürmüşsün abartmışsın ritimlerin çoğunluğu çok güzel arada sıkıntılı ritimler var star2-4 de dediğin gibi bende beğenmedim ama halay ritimleri romanlar ve çoğu çok harika daha ne olsunki . Sen madem beğenmiyorsun basit geliyor şu yazdığın ritimleri paylaş demiyorum bir demolarını koyda bakalım çok merak ettim