• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

acem kız ve bır aydogar ritmleri kac kaclık

cagdas68

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Web sitesi
www.dogantarlamuzik.de.tl
Enst.
baglama org
sevgılı müzisyen arkadaslar acem kzı ve bır aydogar rıtmlerı kac kaclık bazı rıtımlerle calıyorum ama hosuma gıtmıyor ritmsizde sade oluyor sayglar tesekurler

Cevap: acem kız ve bır aydogar ritmleri kac kaclık

Acem Kızı 15/8 ölçüye sahip.Diğer parçayı bilmiyorum..

Şimdi ne desem gene polemik olacak DreamSongs arkadaşımız birine yanıt vermiş ama ben her ikisinin notasını buraya koymaya çalışayım Saygılarımla,

Ekli dosyalar

• acemkzlkeb6.jpg
    acemkzlkeb6.jpg
    28.7 KB · Görülen: 563
  • biray.jpg
    biray.jpg
    16.8 KB · Görülen: 587

sevgili arakdaslar ıyı dıyrosunuz guzel ama ben nota bılmem bırde 15/8 ritm hıc gormedım abi valla pek anlamdım ama yıne cok tesekurler sevgılı arkadaslar

evet 15-8 acem kızı.bir ay doğar 10-8 deneyin tam uymasada çünkü aksak ve kendine has vuruş ölçüleri vardır. kalip azda olsa oturur...

Moderatör tarafında düzenlendi:

sevgili arakdaslar ıyı dıyrosunuz guzel ama ben nota bılmem bırde 15/8 ritm hıc gormedım abi valla pek anlamdım ama yıne cok tesekurler sevgılı arkadaslar

Sevgili dostum nota bilsen de bilmesen de o kadar önemli değil sana şu kadarını söyleyebilirim bu her iki Türküyü org lardaki mevcut rtimlerle asla çalamazsın. Benzetsen de aynı tadı alamazsın. Nota dan anlayanlar için söylüyorum bu her iki türkü karma usul den oluşma ritimlere sahiptirler. Bünyeleri bu yüzden aksak ve değişken bir yapıya sahipliği nedeniyle özel yazdırma rtim olmaz ise çalamazsınız. Kolay gelsin Saygılarımla,

5/8de tuttar ritim tempo 70veya78 orga göre rolandda 74

allah razı olsun gardas yanı canlı rtım olcak yanımızda aynen katılıyorum pa55 kullalnıyorum g600 ws1 var arkadaslar denemedıgım rıtim kalmadı mızrap atamıyorsun cunkı uymuyor orjınal tadı alamıyorum ıkı turkıdede . cok saygılar sevgılı arkadaslar

hocam ben pa800 kullanıyorum her iki parçanında ritimleri mevcut... bu parçaların kendine has ritim ölçüleri var. ne 10/8 lik ne 15/8 lik. özel yazılmış ritim olması lazım. kal sağlıcaklaa...

bu ritim ölçüleri olmadanda asla tam manasıyla çalamassınız ritim tutmazz... ne yaparsanız yapın kaçar. hatta ritiminde çalmakda zor. tam ayar tuttturmanız lazım . yoksa bi kaçtımı rezil olursunuz. biz bi keresind eolduk. zor oluyo.. :D