• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

acem kız ve bır aydogar ritmleri kac kaclık

Cevap: acem kız ve bır aydogar ritmleri kac kaclık

bu ritim ölçüleri olmadanda asla tam manasıyla çalamassınız ritim tutmazz... ne yaparsanız yapın kaçar. hatta ritiminde çalmakda zor. tam ayar tuttturmanız lazım . yoksa bi kaçtımı rezil olursunuz. biz bi keresind eolduk. zor oluyo.. :D

Bunu bilgisayar programımı sandınız çalında göreyim :) Canlı rtimlerle şahane çalarsınız ama öbür türlü zor diyorsam zordur. O dediğiniz ipin ucunu kaçırmamak için bir numaralı nota bilir eğitimli uzman olmanız lazım. Saygılarımla,

Ne ilginçtir ki ben Trakya Müzik sitemize henüz üye olmamışken gene böyle bir paylaşım sitesine hayatımda ilk kez üye olmuştum. Konu ayne bu iki Türk Halk Müziği idi. Ben yazdım onlar yazdı, ben çalınmaz dedim onlar elelden üstündür dedi :) Ben Türk Halk Müziği ve Bağlama hocasıyım dedim onlar gene beni kaile almayıp küçümsemeye yeltendiler ve battıkça battılar meğer adı geçen sitenin Admini olayı başından sonuna kadar izliyor imiş. Sonunda savunduğum her şeyin son derece gerçek olduğunu ve bir eğitimci olmamam için hiç bir nedenin bulunmadığını ifade etti. Özel den benden özür dileyerek Moderatörlük önerdi. Yazdımı yazdırdımı bilemiyorum birde Bira ya doğar'ın midisini yapmış idi onu bile dinledim yetersiz bulmama rağmen artık eleştiriler odağı olmamak için orda bulunmamın gereksiz olduğunu düşündüm. Beni anladıklarını anladığımda evet memnun olmuştum lakin bir hayli aşağılanmıştım. Bu nedenle özürün bana birşey vermeyeceği muhakkaktı bu nedenle son sözlerimi yazıp ordaki arkadaşlarla vedalaştım ogün bugün dür burdayım. Bu nedenle aynı soruları görünce direk notalarını koydum ki gene aynı tartışmalara neden olmayayım diye. Ama sizler benim için o kadar yüce insanlarsınız ki sizlerle ne kadar övünsem azdır. Bu nedenledirki bu siteyi ve sizleri çok seviyorum ve devamlı sizlerle olmaktan mutluluk duyarım. Saygılarımla,

Moderatör tarafında düzenlendi:

Uydurabilen uydurur ritmi
Ancak tam tadını vermez.
Acem gızı özel bir türküdür ve tam ritim cuk diye oturmalıdır.
çünkü ritimdeki vuruş sayıları önemlidir ancak ritmin vuruluşu daha da önemlidir.

Uydurabilen uydurur ritmi
Ancak tam tadını vermez.
Acem gızı özel bir türküdür ve tam ritim cuk diye oturmalıdır.
çünkü ritimdeki vuruş sayıları önemlidir ancak ritmin vuruluşu daha da önemlidir.
Evet çalınmaz diye bişey yok. Ritm cuk oturmazsa tat vermez. Parçaya göre ritm yazmak gerekir en iyisi.

sevgılı muzısyen arkadaslarım hocalarım ben calınmaz demiyorum ama tam oturmuyor detone cok olyor begenmıyorum caldıgımı bende rtımı kesıp atıyorum mzırabı ne yapayım
abilerim oda hele dugundeysen rıtmsızde sade oluyor ıdare edıyorum ne yapalım saygıalr sevghıler sunarım arkadaslar

bu durumda üstadlardan destek bekleriz. Yani ritim yazmayı bilen arkadaşlara acem gızı türküsünün ritim vuruşlarını verelim onlarda ritmi yazsınlar ne güzel olur.

Bende or700 v2 için acem gızı ritmi var göndereyim. diğer klavyeler için de ellerinde olanlar göndersinler.

Ekli dosyalar

• ACEM KIZI.rar
    7.2 KB · Görülen: 172
Moderatör tarafında düzenlendi:

cok saolsın kardesım dedıgın gıbı su rıtm yazmadan analasam ınanın yazar yazar payalsırm allahım bana o yetenegı vermemıs ne yapalım su ucgunluk dunyada ne olcak arkadaslar yazsanız olur dıye dusunuyrum saygılar

Sayın Çağdaş68 çok zor değil ritm yazmak. Yakınımda olsaydınız size gösterebilirdim. Yetenekten ziyade bilen biriyle biraz kurcalamak işi. Bildiğim kadarıyla sizin gibi iyi niyetle insanlara yardımcı olmak vicdan, haz ve hayır meselesidir. Kolay gelsin.

saolsın gards dusnmen bıle yeter bana allah razı olsun orgun dılı ıngılızce bende hız yok nasıl yazcam ama yanımda yazn olsa belkı ogrenırım senın gıbı arakdslardan saosın kardesoım cok tesekur ederım gercekden

Bunu bilgisayar programımı sandınız çalında göreyim :) Canlı rtimlerle şahane çalarsınız ama öbür türlü zor diyorsam zordur. O dediğiniz ipin ucunu kaçırmamak için bir numaralı nota bilir eğitimli uzman olmanız lazım. Saygılarımla,

yok yok hocam... ilk başlarda sorun oldu ama şimdi alıştık. ritim tutuyo. hemde yeşil sabun kalıbı gibi :D zamanla herşey rayına oturuyoo.. kalın sağlıcakla:D