• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

acem kız ve bır aydogar ritmleri kac kaclık

Cevap: acem kız ve bır aydogar ritmleri kac kaclık

bir ay doğar ölçüsü 12-8 lik 130 tempolarda, acem kızı 15-8 lik ölçüdür.kolay gelsin.

varmı bu rtımler kardesım ben hıc rastlamadım setlerde okadar set var hıc karsıalsmadım bu ritmlerle bırdaha arasctırayım abaklım saolsın tskler

Üstad Bir Ay Doğar türküsü için özel ritim yazılması gerek. Notasyonu incelediğinizde ölçünün sabit kalmadığını görürsünüz. Ritim ölçüsü 11/8, 5/8 ve 9/8 olarak parça içinde değişmektedir. Bu nedenle özel bir ritim yazılırsa belki çalınabilir. Korg pa800 ler için baykal usb'de bu türkünün özel ritmi mevcut olması lazım. Ben yamaha or700 kullandığım için tam bilmiyorum. Tabi pa800 kullananlar daha iyi yardımcı olurlar.

acem kızı ritmi 1578 lik olup..ritm başı 3/4-3/4 ve ve 9/8 ile bitünleşir..15/6 olmuş olur.. ritm yazarken 5 bar 3/4 lük üzerinden de yazabilirsiniz veya..
1-2-3 / 1-2-3 / 1-2 / 1-2 / 1-2/ 1-2-3 OLARAK NİHAYET BULUR..
kORG İÇİN AYHAN TOPÇUDAN BU RİTMİ İSTEYEBİLİRSİNİZ..YOUTUBE ta ayhan topçu yazın..telefonu her vidyosunda var..kıbrısta yaşar kendi.izmirlidir...

hadi kolay gelsin..

Bilgi için teşekür ederim.