• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Açık hava düğünlerinin yasaklanması hakkında

• Konbuyu başlatan pymmemo
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 20
  • Görülen : 4K

pymmemo

paylaşımcı üye
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
pa3x & pa800
Hükümetin bu konuda bir çalışması vardı.şuan durum ne bilmiyorum ama bu konuda sizlerin düşünceleri ve fikirlerini de almak istiyorum.sokak düğünleri türk toplumunun yapısında özünde gelenek ve göreneklerinde vardır ve adeta toplum ile özdeşleşmiştir.yasaklanması saçmalık olur ve serbest çalışan müzisyenlerin ekmeği ile oynanmış olur...sizlerinde fikirlerini bekliyorum...

Cevap: Açık hava düğünlerinin yasaklanması hakkında

öncelikli olarak ben salon ile çalışıyorum ama serbest çalışan üstatların çıkarlarını da düşünmem gerekior...zira sadece müzisyenlik ile evini geçindiren,çocuk büyüten insanlar var kendimi de onların yerine koyduğumda öyle bir kanunun çıkması durumunda dahada üzücü bir durum olacağı kanaatindeyim...

150.000 nufuslu bir şehirde yaşıyorum ve toplamda 8/10 tane düğün salonu var. ve yaklaşık 120 tane klavyeci var 10 tanesi salonda çalsa kalan 110 müzisyen nasıl geçinecek ? elinde mesleği varken vasıfsız işçilikmi yapacak? not: dönem dönem birçok fabrikada vasıfsız işçi olarak çalıştım. bu konumda çalışan kimseyi hor gördüğüm sanılmasın. sadece mesleği olan birini işinden mahrum eden bir oluşum zoruma gidiyor hepsi bu. her klavyeciye bir salon yapılamayacağına göre bir sürü arkadaşım işsiz kalacaktır. Allah merhamet versin başka ne demeliyim bilmiyorum..

Bencede doğru söylüyosunuz arkadaşlar. Ama şuda var Belki durum sanıldığı kadar kötü olmaz Çünkü herkez düğünlerini salonda yapmak zorunda kalır Ama şuda olabilir bu seferde çok fazla sıkışıklık olabilir tarihler çok çakışır millet sıkıntıya girer ve yine olan vatandaşa olur ve biz müzisyenlere olur Bencede sokak düğünleri bizim geleneiğimizdir Avrupada nasılki sokak müzisyenleri gelenek haline gelmişse buda bizde böyledir bu niteliktedir Ama yasak gelsede kimsenin pek uyacağını zannetmiyorum Kolay gelsin güzel konuymuş

Salon sahıplerıne duyuru ozellıkle ıstanbulda canlı muzık ıznı dıye bısey varmıs onceden varmıydı yenımı cıktı bılmıyorum sadece ıstanbul maltepee 9 sal6na ceza kesıldı 3.4 mılyara kadar buluyo ceza

hükümet bitirmese de bizim insanımız bitiriyo arkadaşlar abiler. sokak düğünleri tarih oluyor artık. kimse pek yapmıyor artık... yapacaklarınıda sanmıyom. genelde şehir kesimde oturanlar sokakda yapmıyo salonlarda yapıyo. köylerde oturan insanlara da zaten kimse birşey demezz...

Hükümetin bu konuda bir çalışması vardı.şuan durum ne bilmiyorum ama bu konuda sizlerin düşünceleri ve fikirlerini de almak istiyorum.sokak düğünleri türk toplumunun yapısında özünde gelenek ve göreneklerinde vardır ve adeta toplum ile özdeşleşmiştir.yasaklanması saçmalık olur ve serbest çalışan müzisyenlerin ekmeği ile oynanmış olur...sizlerinde fikirlerini bekliyorum...

bu devirde bir çok sektörde maalesef emekçilerine ekmekleriyle oynanıyor ((

Maalesef bu yönde uyarılar var ama ben bunun da kahvehanelerdeki sigara yasağı şeklinde itibar edilmez hale dönüşüleceğine eminim. Sigara yasağı bile kahvehanelerin batmasına yetmişken ekmeğini sokak düğünlerinden kazanan binlerce masum müzisyen dostlarımızın halini siz düşünün. Bu konularda tepkimizi vermemiz lazım enazından madem böyle bir karar alınıyor bizlere seçenek sunulsun. Ayı lar koruma altında vurana ayı başına 28.000 TL ceza kesiliyormuş Erzurum da 3 kişiyi Ayı parçaladı, Ayı vurma cezası nedeniyle ölümler gerçekleştiğinden açılan davalar sonucu Devlet yanlış hatırlamıyorsam ölenlerin ailelerine toplam 330.000 TL tazminat ödemek durumunda lakdı. Bizm de ekmeğimiz kesilirse Ayılara yem olarak yatarız :) Saygılarımla,

ben açık hava düğünlerinde çalışıyorum ve başka da işim yok arkadaşlar. eğer yasaklanırsa bir çok arkadasım işsiz kalacak. ayrıca müzisyenler salonlara akın edecek ve salonlar bunu fırsat bilip sadece alaturaya çalıştırmaya belkide onuda yarı yarıya paylaşmaya çalışacak salondaki arkadaşlarda zor durumda kalacak. eğer öyle bir şey yaparsa hükümet, mahkeme açmak ve yüklü miktarda tazminat almak için bütün gücümle mücadele edeceğim. zaten gazino taverna v.b. yerlerin %80 ini kapattılar birde o yasaklanırsa çok kötü. bu hükümet tamamen müziği , eğlenceyi, içkiyi hedef alıyo dikkat ederseniz. herhalde müzisyenlerle bi akrabalığı var anlarsınız ya... :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

ben açık hava düğünlerinde çalışıyorum ve başka da işim yok arkadaşlar. eğer yasaklanırsa bir çok arkadasım işsiz kalacak. ayrıca müzisyenler salonlara akın edecek ve salonlar bunu fırsat bilip sadece alaturaya çalıştırmaya belkide onuda yarı yarıya paylaşmaya çalışacak salondaki arkadaşlarda zor durumda kalacak. eğer öyle bir şey yaparsa hükümet, mahkeme açmak ve yüklü miktarda tazminat almak için bütün gücümle mücadele edeceğim. zaten gazino taverna v.b. yerlerin %80 ini kapattılar birde o yasaklanırsa çok kötü. bu hükümet tamamen müziği , eğlenceyi, içkiyi hedef alıyo dikkat ederseniz. herhalde müzisyenlerle bi akrabalığı var anlarsınız ya... :)

müzisyenlerle bi akrabalığı olduğunu bende düşünmeye başladım :D