• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Akor ve nota ilişkisi

• Konbuyu başlatan wurall
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 7
  • Görülen : 7K

wurall

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Medeli Dante TR
Arkadaşlar, Bm akoru barındıran bir parçanın notalarında fa diyez var mıdır.?
Örneğin "Gülü susuz seni aşksız bırakmam" parçasının internetten edindiğim akorlarına baktığımda Bm akoru da var. Fa diyezi kullanmalı mıyım. Ya da hangi karar sesi olmalı...
Mi karar sesi ile çalınsa olmaz mı.?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: Akor ve nota ilişkisi

Güncel.......

Karar sesleri değiştimi akorlarda değişir. Mi karar sesi ile çalarsın ama onun akorları farklı olur.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Teşekkür ederim.
En üstte verdiğim linkteki akorlara göre karar sesi ne olabilir sizce...

Si Karar. Size de bu konu hakkında bi bilgi vermek istedim eğer bu şekilde akorlarda karar sesi bulmak isterseniz normalde notalarda farklı bi durum olmadığı sürece son bitiş sesi karar olur. Akorlarda da size verebileceğim en kısa yol parçayı akorlarla çaldığınız zaman parçanın bitişindeki yada akorun ilk sesi karar sesiniz olur.

Parçayı (giriş kısmını) ilk defa dinledim, mevcut akorları da denedim. Akorlar orjinal. Parçada Sİ ile başlıyor. Mi ile başlanırsa akorlar değişmeli tabi ama kalitesiz bir sound ortaya çıkıyor.

Rumba2 ritim, gündem 5, ve orjinal akor ile gerçekten çok hoş bir şey çıktı ortaya. :)

Parçayı (giriş kısmını) ilk defa dinledim, mevcut akorları da denedim. Akorlar orjinal. Parçada Sİ ile başlıyor. Mi ile başlanırsa akorlar değişmeli tabi ama kalitesiz bir sound ortaya çıkıyor.

Rumba2 ritim, gündem 5, ve orjinal akor ile gerçekten çok hoş bir şey çıktı ortaya. :)

Evet Si ile çalındığında cuk oturuyor. :)
Teşekkür ederim...

Si çalındığında oturuyor diye bişey olmaz o her insanın ses aralığına göre değişir örneğin ben mi okurum ama baha si okumuş tatlısesin ses aralığında birisi okusa oda sol okuyabilir. Fakat akorları doğru bastığınız zaman hiç bir seste sıkıntı olmaz.