• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Arkadaşlar allah rızası için yardım.....!!!!!!

pianist06

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
YOKKKK
Abilerim kardeşlerim merhaba bayramınız mübarek olsun ......bayramın 1.günü düğünde amfim yandı bayramda tamiri mümkün olmadığı ve peşi sıra 6 gün düğün olduğu için açık bulduğum yerden behringer pmp 3000 amfi aldım....ama kafayı yemek üzereyim bugün düğünde resmen bittim...mikrofonun ses ayarını eko sunu bir türlü ayarlıyamadım...yarında düğün var lütfen ama lütfen bana yardım edin......saygılarımla piyanist can......

Not:ankadara-sincan-eryaman-etimesgut-batıkent bu civarda oturan ve cihazdan anlıyan birileri varsa eğer sabah aracımla alayım.......:(:(:(:(:(

Cevap: Arkadaşlar allah rızası için yardım.....!!!!!!

Yanan amfinizin markası ve modeli neydi?

hocam kullandığım amfi.. majest crx 808... ben bu cihaza kurban olayım...

Hocam yanan amfinizi ve yeni aldığınız amfiyi bilmiyorum ama amfi (daha doğrusu mixer) çalışma prensipleri aynıdır..Mesela yeni aldığınız mixerden örnek vereyim efekt vermek için nasıl ses sinyali gönderdiğiniz önemlidir..Sesi hoparlör çıkışlarından gönderiyorsanız ayrı bir efekt sinyal gönderme düğmesi/ünitesi vardır,monitörlerden gönderiyorsanız ayrı efekt sinyali gönderme düğmesi/ünitesi vardır yeni aldığınız mixerin üzerinde uygulamak istediğiniz ve göndermek istediğiniz sinyallerin ilgili düğme potları farklı renklerde o yüzden bu renklere göre hareket edebilirsiniz..Mesela mainoutput kullandığınızda efekt gönderme potu/düğmesi aynı rektedir main output potuyla...

Hocam yanan amfinizi ve yeni aldığınız amfiyi bilmiyorum ama amfi (daha doğrusu mixer) çalışma prensipleri aynıdır..Mesela yeni aldığınız mixerden örnek vereyim efekt vermek için nasıl ses sinyali gönderdiğiniz önemlidir..Sesi hoparlör çıkışlarından gönderiyorsanız ayrı bir efekt sinyal gönderme düğmesi/ünitesi vardır,monitörlerden gönderiyorsanız ayrı efekt sinyali gönderme düğmesi/ünitesi vardır yeni aldığınız mixerin üzerinde uygulamak istediğiniz ve göndermek istediğiniz sinyallerin ilgili düğme potları farklı renklerde o yüzden bu renklere göre hareket edebilirsiniz..Mesela mainoutput kullandığınızda efekt gönderme potu/düğmesi aynı rektedir main output potuyla...

ustadım ilginizden dolayı teşekkür ederim....cihazı sıfrı aldım kutusun ama kullanım kılavuzu yabancı her dilden var ama türkçe yok....pot ve reng den bahsetmişsiniz ama inanın alet o kadar karışık ki denemediğim yöntem kalmadı ama bir türlü ayarlıyamadım...bide şu var 99 efect var bunun en uygunu hangisidir...hafif eko ve hafif derinlik verebilecek....

Efektleri denemek lazım ben kullandığım mixerlerde yeri geliyor her efekti tek tek deniyorum..Bu tercihe kalmış birazda..

Efektleri denemek lazım ben kullandığım mixerlerde yeri geliyor her efekti tek tek deniyorum..Bu tercihe kalmış birazda..

hocam teferruat artımı işler karışıyor.....yarınde düğümün var ne halt edecem bilmiyorumm...kafayı yemek üzereyimmm.....

Hocam yarın şehir dışından hem yolcum geliyor onu alacağım hemde mesaim var bende Ankaradayım yardımcı olmak isterdim ama zor görünüyor yinede bana özelden tlf numaranızı atarsanız sizi aramaya çalışayım ama bu arada sorununuzu bir şekilde çözmeye çalışın söz veremiyorum..

hocam hala ordamısın bilmiyorum. ama yardımcı olmaya çalışayım istedim. öncelikle fx potu var ana volümün yanında onu yukarıya kaldır efektleri kanallara göndersin. sonra 80 den başla tek tek deneyerek 99 a kadar efektlere göz at çünkü bu aradaki efektlet delay ve harici bir efektin karışımı oluyor. dinle hangisi hoşuna giderse. kanaldaki turuncu pot efekt veriyor onu aç. işallah yardımcı olabilmişimdir kolay gelsin

arkadaşlar benim sorunum devam....ediyor...ne yapcam yaaaa...

:(:(:(:(:(:(:(:(

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 18 66.7%
  • Kararsızım

Oy: 7 25.9%
  • Hayır

Oy: 2 7.4%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

İyiki Doğdunuz :)

Geri