• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Arkadaşlar Çok Acil Yardımınız Lazım (Pa1x Pro alacağım)

caxaza

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
yok
Merhabalar daha önce hiç korg kullanmadım 2 senedir korg almak için araştırma yapıyordum. Ve sonunda bu hafta pa1x pro almaya karar verdim bir akrabamın düğününü yapan arkadaş satıyor 2500 TL gibi uygun bir fiyat çekti. Şimdi sizden ricam daha önce hiç korg kullanmadığım için soruyorum sorularım şöyle :

1.)Ev kullanıcısıyım, uzun süre bu aleti kullanacağım durumum iyi değil hatta bozulana kadar gidecek bana bu alet...genelde slow, vahde, oyun havası çalıyorum. Çeşitli ritimler ve sesler kullanmayı seviyorum yani birkaç tane birbirine benzeyen 2/4, 4/4 vs. ritimlere ve atıyorum birkaç tane 4 telli seslerine bağlı kalmak istemiyorum. Buna uygun mudur alet?

2.) Pa 80 ritimlerini yani kart bekaplarını pro ya convertleyip yükleyip kullanabilir miyim?

3.) Pa 800 seti yüklenemiyor sanırım fakat pa 800 setinin içindeki sevmediğim ritimleri, sesleri silerek, boyutunu düşürüp kullanabilir miyim?

4.) Tuşlar piyano ağırlıklı acaba çalması zor mudur? Çünkü bi yerde duymuştum tuşlar zor sekiyor demişlerdi.

5.) Gittiğimde aletin hangi özelliklerini sormalıyım, temiz olup olmadığı nasıl anlaşılır (Gerçi salon aleti salondan çıkmamış.Kişi ilk sahibi)

Kafama takılan sorular oldukça sormaya devam edeceğim, yardımlarınız çok önemli Allah razı olsun yardımcı olanlardan.....

Cevap: Arkadaşlar Çok Acil Yardımınız Lazım (Pa1x Pro alacağım)

ev kullanıcısıyım diyorsun yanlız pro da hoparlör yok senin için sıkıntı olurmu birde alette mp3 board varmı yoksa olmasın ben kullanmıyorum dersen sen bilirsin ram ne kadar bir süre sonra ram az geliyor sıkıldım demezsen sen bilirsin yani aletin geneli hakkında ki bilgileri özellikleri yazsaydın daha iyi olurdu fiyat konusu gayet çok güzel aletin temi olup olmadığını anlamak biraz zor kullanırken anlarsın temizlikten kastım dışının temizliği değil

ev kullanıcısıyım diyorsun yanlız pro da hoparlör yok senin için sıkıntı olurmu birde alette mp3 board varmı yoksa olmasın ben kullanmıyorum dersen sen bilirsin ram ne kadar bir süre sonra ram az geliyor sıkıldım demezsen sen bilirsin yani aletin geneli hakkında ki bilgileri özellikleri yazsaydın daha iyi olurdu fiyat konusu gayet çok güzel aletin temi olup olmadığını anlamak biraz zor kullanırken anlarsın temizlikten kastım dışının temizliği değil

Ben daha önce g600 kullanmıştım çivi jak ile bilgisayar hoparlörüne bağlı olarak kullanıyordum. Pa 1x pro da ayrı bir aparata gerek olmaz değil mi? Çivi jak ile bağlayabilir miyim?

Rem az geliyor derken zaten bu alet 32 mb ve bunun 16 mb ı exp board olduğu için müdahale edemiyoruz bize de 16 mb boş alan kalıyor. İşte mesela Bu 16 mb kaç tane Türk ritim ve ses alır ki? Sample olunca seslerin boyutu artıyor en iyi sample taş çatlasa kaç mb olur? Kısacası bu aletin pa 80 den farkı var mıdır? Önce pa80 almayı düşündüm piyasada temizi olmadığı için pa1x serisine yöneldim hocam.

Kafam karışık bu yüzden biraz konu karman çorman oldu kusura bakmayın... :):)

Ben daha önce g600 kullanmıştım çivi jak ile bilgisayar hoparlörüne bağlı olarak kullanıyordum. Pa 1x pro da ayrı bir aparata gerek olmaz değil mi? Çivi jak ile bağlayabilir miyim?

Rem az geliyor derken zaten bu alet 32 mb ve bunun 16 mb ı exp board olduğu için müdahale edemiyoruz bize de 16 mb boş alan kalıyor. İşte mesela Bu 16 mb kaç tane Türk ritim ve ses alır ki? Sample olunca seslerin boyutu artıyor en iyi sample taş çatlasa kaç mb olur? Kısacası bu aletin pa 80 den farkı var mıdır? Önce pa80 almayı düşündüm piyasada temizi olmadığı için pa1x serisine yöneldim hocam.

32 MB kendi Rami 32 de EMO board ama olay farkli biraz emo boardda emo set kullanman gerekli diger setlerde emo board soundlari kitleriyle yazilmamissa board bosuna takili durur

Ama pa1x ve EMO board candir can onun sounduna yaklaşan bi klavye uretemedi korg hayla

32 MB kendi Rami 32 de EMO board ama olay farkli biraz emo boardda emo set kullanman gerekli diger setlerde emo board soundlari kitleriyle yazilmamissa board bosuna takili durur

Hocam şimdi 32 mb emo board var buna müdahale edilemediğini biliyorum ama geri kalan 32 mb lık boş alana emo kitli setleri mi yüklemem lazım? Başka kitli set yüklesem ritimler bozuk çıkar değil mi?

evet bilgisayarın hoparlörüne aynı sekilde bağlıyabilirsin ama ne kadar tad alırsın sesden sen bilirsin aslında biz doymuyoruz bu gün 16mb ram de yeter 32mb ram fazlabile gelir bir programda yada düğünde kaç tane ses kullanıyoruz ben kendi açımdan sölüyorum 10 nu geçmez kardeşim 32mb lık bir setin içine ortalama 20 tane samle atarsın yanlız drum kitlerede yer ayırman gerek yani 10 tane atsan yarısınıda drum kitlere ayırmış olursun samlelerin boyutu ise 1.5---ile 4mb arası değişiyor