• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

arkadaşlar pa 800 ü söktüm. Ram aletin neresinde ?

netkerss

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yok
merhabalar benim cihazın setindeki sesler ve ritmlerinden cızırtı geliyordu bende ram yanmasından şüphelenip servise götürdüm ama orda normal olarak çalıştı orda ki arkadaş ram yerinden oynamıştır tozlanmıştırda olabilir dedi sök temizle yeniden tak dedi..eve getirdim aleti çalıştırdım 10 dakka normal çalıştı sonra tekrar cızırtılar gelmeye başladı bende cihazı söktüm fakat ram in yerini bulamadım..bu orgu söken arkadaşlar bilirler bu ram tam olarak nerde yardımcı olabilirmisiniz ram in resmini buldum internetten yerinide buldum gibi sökülebilecek gibi değil bu ram kolay biyerde de benmi bulamıyorum arkadaşlar yardımcı olurmusunuz alet evde 2 haftadır yatıyo... bakırköyden şişaneye kadar taşıdım ama boşuna götürdüm tekrar götürmeden önce şu rami bi söküp tekrar takıcam bu rami sökmenin kolay yolu varmıdır ilgilenirseniz sevinirim...

Cevap: arkadaşlar pa 800 ü söktüm. Ram aletin neresinde ?

hocam ekranin altinda ses modulunun oludugu yerde diye hatrliorum ama keske sokmesydin sonra elinda falan kalmasin alet

teşekkürler.o tarafada baktım ama bulamadım. ince yerlerini sökmedim göz ucuyla bi araştırdım ama bulamadım rami. sonra taktım tekrar kapağını..mecbur götürücem yine yarın.. pa 800 ün mü var derdin var usta :) 4 sene kullandım birşey olmamıştı gene iyi dayandı alet okadar taşımaya sağ sola götürmeye ..

teşekkürler.o tarafada baktım ama bulamadım. ince yerlerini sökmedim göz ucuyla bi araştırdım ama bulamadım rami. sonra taktım tekrar kapağını..mecbur götürücem yine yarın.. pa 800 ün mü var derdin var usta :) 4 sene kullandım birşey olmamıştı gene iyi dayandı alet okadar taşımaya sağ sola götürmeye ..

resime iyi bakın hocam resimdeki pa 800 ram idir,resime tıklayın büyük resim olur,iyice bakın,kolay gelsin,sakın çıkarmaya çalışmayın,eğerki bu işi ilk defa yapıyorsanız bence hiç dokunmayın çünkü o bölge çok hassas,orga zarar verebilirsiniz,büyük sorunlar çıkabilir,bilen birine en doğrusu direl dtl elektroniğe götürün derim

Ekli dosyalar

• b-321723-pa800_ram[1].jpg
    b-321723-pa800_ram[1].jpg
    44.2 KB · Görülen: 223

ram, ses kartın altındaki metal muhafazanın içinde...

önce metal muhafazayı tutan 4 vidayı sök, sonra orgun arka girişlerinin olduğu ses kartını tutan vidaları sök, ekrana giden çoklu kablonun iki vidasını sök ve ekran starterinden ayır,

sonra metal muhafaza ses kartıyla birlikte eline gelecektir.

daha sonra kontrol boardına bağlı soketleri sök, muhafayı ters çevir alttaki 8 vidayı da sök, metal muhafazanın kapağını aç ve ram karşında...

önce metal muhafazayı tutan 4 vidayı sök, sonra orgun arka girişlerinin olduğu ses kartını tutan vidaları sök, ekrana giden çoklu kablonun iki vidasını sök ve ekran starterinden ayır,

daha sonra kontrol boardına bağlı soketleri sök, muhafayı ters çevir alttaki 8 vidayı da sök, metal muhafazanın kapağını aç ve ram karşında...
Dr. artık kesmez seni Salim Cerrah ol en azından :D

hacım sökülecek başka birşeyler yokmuydu yav... ne bu labiret mi yapmışlar adamlar. yoksa bulunmaz bossa kumaşımı anlamadım neden o kadar karışık yapmışlar :D

evet gerçekten çok karışık ben onca şeyi sökersem bu aleti dağıtır dahada toparlayamam en iyisi yarın tekrardan götüreyim yapsınlar arkadaşlar ilgilendiğiniz için sağolun. dr salim hocada detaylı anlatımından dolayı çok teşekkür ediyoru.okadar sökme cesaretinde bulunamasamda tecrübe edinmiş oldum

Salimim sen bizim evi,

evdeki müzik köşesini,

oradaki pa 800 'ün yerini,

biliyorsundur, kaybolursa senden bileceğim :D

Arkadaşım bide orgun hafızasını sıfırla os versiyonu yükle bide öyle dene derim.
bendede vardı os yukledim kaybaoldu. kolay gelsin

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 16 66.7%
  • Kararsızım

Oy: 7 29.2%
  • Hayır

Oy: 1 4.2%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

İyiki Doğdunuz :)

Geri