• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Askere gidiyorum...Tavsiyeleriniz???

TransPoze

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
KORG Pa800
Arkadaşlar,değerli abilerim 2006 yılından bu zamana bu ailenin bir üyesiyim.Tecilimi bozdum ve salı günü askerlik görevim için yola çıkıyorum.
Gideceğim yer meşhur 7.Jandarma Komando Eğitim Alayı - Yenifoça / İZMİR
Size sormak istediğim konu müzisyen olduğumu söylesemmi,söylemesemmi..çünkü çekende var rahat edende,siz yapanlar ne tavsiye edersiniz..

Hepiniz hakkınızı helal edin,Allaha emanet olun..

Cevap: Askere gidiyorum...Tavsiyeleriniz???

Arkadaşım öncelikle hayırlı teskereler diliyorum.

Ben de askerlik görevimi Müzik öğretmenliği ve gazinoda müzisyenlik yaparak geçirdim.Ancak şunu söyleyim acemilikte her hangi birşey yapamazsın yani orada mutlaka eğitim alacaksın ancak şuda var ben sülüsümü almadan önce müzisyen oldugumu söylemeiştim.sülüsümde yazmıştı o ayrı olmasa bile orada size mutlaka ilk gitiğiniz gün muayene yapılırken soracaklardır.Meslekci olarak ayrılma olanağın olabilir.Birde dün haberlerde ve resmi sitede gazinolarda askerlerin çalışmaması için işlemlerin başladıgı haberi çıktı.Yani gazinolarda ( garson,müzisyen vb.) sadece sivillerin çalışacagı konusu söz konusu.

Hayırlısı olsun inşallah tez zaman da gidip gelirsin.Allah kolaylık versin.

Moderatör tarafında düzenlendi:

walla ben de onu merak ediorum henüz askere gitmedim ama 3 sene sonra filan giderken bu soruyu bende soracağım herhalde sizin sayenizde şimdi bende birşeyler kapacağım:)

kardeşim güle güle git, güle güle gel inş. allah vatanımızı ve askerlerimizi korusun.

Allah hayırlısıyla gidip gelmeyi nasip etsin.. şimdiden hayırlı tezkereler.

hayırlı teskereler dilerim kardeşim

sen acemi birliğinde seçmelere katılıcaksın sorulara cevap vericeksin yerine göre denerler ordan bile direk geçiş yapa bilirsin yazdır ama unutma

hepinize teşekkür ederim..acemi birliğimde mesleğimi yazdıracağım bakalım kısmetse çıkar diyelim..belki yasa çıkmadan yetişiriz gazinoya :)

Şimdiden hayırlı teskereler Kardeşim
Bende 2000 yılında orda acemiliğimiş yaptım. Benim zamanında tam bir esir kampıydı,3 ay hergün dayak yedik, Eğitim desen o biçim:) sabah 6 gece 12 Gözün korkmasın sakın:) ben izmirliyim izmirde acemilik çıktı diye sevinmiştim, ama bu sevincim çok uzun sürmedi:) hala yeminim var foca 7. önünden gecmem diye:)

Ankaradan gelen secmenlerden bizi 2 kez kaçırdılar yani secmeler sokmadılar çünki adamlar kendi bölüğünün kalitesini düşürmek ismiyorlar lise ve üni mezunlarını bu secmelerden kaçırıyorlar.

Neyse şimdiden hayırlı teskerler inşallah benim zamanımdaki gibi sert değildir..
Ordaki eğitimden 1 ay sonra çakı gibi olursun 2400 meşhur kartal kayada koşarsın düz yol değil:))))

he he technotex kardeş bu yazdıklarından sonra arkadaş askere gitmekten vazgeçecek bu gidişle.bu işin espirisi tabi.hayırlı teskereler dilerim.saygılar....

kardeşim ben rahatsız olduğum için askerlik yapamdım tabi banada giderken sormuşlardı ben derim ki söyle devir eski devir değil yinede sen müzisyenlik yapmasan bile bilmeleri senin için avantaj olur belli olmaz hayırlı sağlıklı teskereler .

EN . BÜYÜK . ASKER . BİZİM. ASKER .