• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

audya5 türkiye'de(tünel müzik'te)...ilk görüntüler...

Cevap: audya5 türkiye'de(tünel müzik'te)...ilk görüntüler...

arkadaşlar geçen gün audya ya yapılmış edizurnayı ve ritimleri denedim.
coşkun isimli bir arkadaş bu aralar tünel müzikte cihazın başında çalışmalar yapıyor.
sonunda galiba beklediğin çalışmaları başlattılar,
sizlerle paylaşmak istedim....
" her orgun ritimlerini okuyormuş " bu doğrumu anlam veremedim?¿:confused:

her orgun ritimlerini okuyor anlami söyle aciklayayim her angi bir ritimi var 1-2-3-4 fiil-1-2 diye cekiyorsun ve ritimi emc style audyaya cevirip sonra audyada user dram yerlerine o cektigin wav leri koyuyorsun tabi o cektigin wav leri cubasede dogru yerlerinden kesiyorsun istersen audyanin özellikleri olan canli gitarlar falanda ekleyebilirsin yani 5 dakikalik bir calisma gerekiyor bu koydugun wav lerde kesinlikle ram dan yer almiyor tamamen hd den okuyor orgdada aksama veya takilma olmuyor ama yanlis yaparsan aksamalar meydana geliyor tabi bu olayi baska orglardada yapabilirsin ordada o cektigin wav leri loop yaparsin koyarsin ama sorun o orglarda ramda oldugu icin yer alir saygilar

her orgun ritimlerini okuyor anlami söyle aciklayayim her angi bir ritimi var 1-2-3-4 fiil-1-2 diye cekiyorsun ve ritimi emc style audyaya cevirip sonra audyada user dram yerlerine o cektigin wav leri koyuyorsun tabi o cektigin wav leri cubasede dogru yerlerinden kesiyorsun istersen audyanin özellikleri olan canli gitarlar falanda ekleyebilirsin yani 5 dakikalik bir calisma gerekiyor bu koydugun wav lerde kesinlikle ram dan yer almiyor tamamen hd den okuyor orgdada aksama veya takilma olmuyor ama yanlis yaparsan aksamalar meydana geliyor tabi bu olayi baska orglardada yapabilirsin ordada o cektigin wav leri loop yaparsin koyarsin ama sorun o orglarda ramda oldugu icin yer alir saygilar
açıklaman için çok saol teşekkürler....

Herkese selamlar arkadaşlar Ketron Audya 5 'i programlayan arkadaş benim;
Adım Coşkun Turhan Özbilen kısaca (By_CTO)...

Aletle ilgili bir çok iyi yorumun yanında aleti çekemeyen ve muhtemelen korg kullanıcısı olup aleti dinlemeden yerden yerlere vuran arkadaşlara sesleniyorum...

Hepiniz iyi dinleyin bu aletin soundu hiç bir alette yok nedenmi çünkü sample ses teknolojini ilk çıkaran ve kullanan Solton by Ketron firmasıdır...
Alette dinlediğiniz tüm batı selerin hepsi sample sestir...
Aletin içindeki Rom'da (Aletin Beyni)
Örnek;
Ketron XD9'un 64 mb Rom'u vardır ve içindeki tüm Drumkitler ve Sesler "Wave" dosyalarıyla oluşturulmuş orjinal seslerdir.

Millet Ketron'un tüm modellerini dinliyor ve batısına diyecek yok,sounduna diyecek yok,hepsi gerçek gibi diyorlar...
gerçek gibi diye birşey yok birader gerçek!!! nedenmi çünkü hepsi sample sesten oluşuyor hepsi "wave"de ondan...

Türk seslerine gelince onlarda muhteşem ama hiç kimse taşın altına elini koymuyor;
Tünel Müzik'i suçlayıp duruyorlar...

Allah aşkına Korg firmasında kaç kişi ritm yazıyor?Bir kişi oda Korg'un distiribütöründe yani Can Elektornikte çalışan Cüneyt!!!

Onun dışında ses ve ritm yazanlar hep kullanıcılar yani herkes kendi yazıyor çiziyor.

Neden siz kendiniz ritm yazmıyorsunuz?
Alete yazdınızda aletmi kabul etmedi?
Alete çamur atmak çok kolay, size şunuda söyleyeyim alete çamur atanların hepsi attıkları çamurun içinde yüzecekler....
Çünkü öyle bir set hazırlıyorum ki millet dilini yutacak, hazırlayacağım sette piyasadaki tüm drumkitler olacak;
Bu sayede piyasadaki tüm aletlerin ritmlerini konvert edip Audya'ya okutabileceksiniz....

Konvert edilen ritmleri bir alet neden okumaz?
Çünkü o ritm hangi Drumkitte yazıldıysa o Drumkitin aletin içinde olması lazım eğer yoksa herhalde okumaz...
Şimdi ben piyasadaki tüm kitleri koyuyorum bakalım benimle nasıl başedecekler o zaman Ketron neymiş millet görecek....

Buradan aletle ilgili yaptığım çalışmaları görebilirsiniz

ve özellikle söylüyorum demolar denemedir, sesler bunlar değil bir kaç ses yeni sadece diğerleri xd9 sx3000 seslerini alet nasıl okuyor ses kalitesini millet görsün diye koydum benim yapacağım USB'de eski sesler olmayacak tamamen yeni sesler olacak
aşağıdaki linkten
deneme demoları dinleyin ve yazdığım yazıyı muhakkak okuyun, önemli çünkü...
Allahın izniyle Ketron'u Türkiye'de hakettiği yere getireceğim...

Herkese bol müzikli günler.....
Önce yazdığım yazıyı okuyun sonra deneme demolarını dinleyin....

link:

Edit: Yeni ses ve ritimlerden oluşan set çalışmaları bitmiştir...
Yukarıdaki yazıyı çalışmalara başladığım ilk tarihlerde yazmıştım...

Moderatör tarafında düzenlendi:

fiyatı ne kadar olacak acaba?

1 seneden fazla sure olmus proje baslayali nedir acaba son durum?

birgün bize de kısmet olur inşallah bu alet