• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

BANLANDIM ARKADAŞLAR! LAPTOP'CU PİANİST'e HAKARET ETTİM DİYE!!

Cevap: BANLANDIM ARKADAŞLAR! LAPTOP'CU PİANİST'e HAKARET ETTİM DİYE!!

Arkadaşlar bir deyim vardır, AYRANIM BUDUR, YARISI SUDUR diye. Elbetteki canlı müziğin yerini hiçbir şey tutmaz ama işin cılkını çıkaranların başında ucuz düğün, ucuz kınagecesi yaptırma heveslisi düğün sahipleri taleplari yatmaktadır. Adamlara ne fiyat versen aşağı olmazmı? diye sorar. sen on bin TL ve daha üzeri bir techizat kurmuşsun, kaliteden ödün vermemişsin adamın umrunda değil. Hal böyle olunca da bazı uyanıkların bu işten nemalanmaları da kaçınılmaz oluyor. Düğün sahipleri işi anlaşma anında tüm eforlarını fiyat kırma dan yana kullanırlar. Sonra da bu nasıl grup, sen nasıl müzisyensin feveranları başlar. Bir insanın ömründe belkide ilk ve son olan o anı berbat ederler, artık telafisi de olmaz. Onlar bu tarihi günü berbat etmeye meyilli ise siz sadece uyarın, oların önemini kendilerine izah edin. Belkide siz kaybedeseksiniz ama işi vermeyenin kaybının artık telafisi bile olmayacaktır. Varsın istediklerini uygulasınlar kayıp tek taraflı değildir. Mutlaka 2. bir iş daha kendinize edinmelisiniz. Kolay gelsin Saygılarımla,

Arkadaşlar bu zamana kadar böylesini görmedim! malum bi sitede düğün yapmak için alt yapı arayan bi kişiye (yaşı benden büyükmüş) bu işi layıkıyla yapması gerektiğini eğer delikanlı gibi yapamayıpta mp3 lerin arkasına sığınarak piyasayı öldürüp, pianistliği bitirmemesi için uyardığım için ban yedim.. şaka değil ! bindiğimiz dalı kesenlere mani olmamız bile engellenir hale geldi artık...

Bi kaç gün önceDE önünde org dururken (org kapalı) laptopla düğün bitiren bi pianist gördüm, kimse aldırış etmiyor herkes kalkmış oynuyor.. çıktığı fiyat 100 liraymış sordum kendisine...

MÜZİSYENLİK BİTİYOR ARKADAŞLAR... UZUN ALT YAPILAR PAYLAŞMAYALIM LÜTFENN.. BİNDİĞİMİZ DALI KESİYORUZ.. :(

Aşağıdaki sebep´ten dolayı yasaklandınız:
ali ayzıt adlı üyeyi suçlamaktan.ve kendinden büyüğüneze karşı uygunsuz hitaptan aşağılamak.....
Yönetici Üyeliğinizi henüz onaylamamıştır.

Yasaklandığınız süre: 15-05-2012, 13:00

Süper bi diksiyon dmi arkadaşlar..

sonuna kadar haklısın abi ben bu sitede 1 senedir seninle tanısıyorum senin çabanı görüyorum dogru söyluyosun bu laptopçular insanın moralını bayağı bozuyor ama kimse görmesse ALLAH görüyo kimse zannetmesin kı bu işin kolayına kaçarak para kazanılır... eğer bu işin hakkınıı verip gerçekten alnın teriyle yapanın rıskını kimse elinden alamaz hiç bosuna canını sıkma...

Karaokeden çalmak nasıl sizden tepki görüyorsa, klavye ile tek başına müzik yapmak da canlı orkestraları öldürüyor, ekmek paralarına mani oluyordu zamanında.

Daha önceleri, elektronik destekli müziğin ilk dönemlerine davulcular ritim makinelerine karşı tepki göstermeye çalışıyorlardı işsiz kalacaklarını öne sürerek.

Roller değişse de bu döngü değişecek gibi görünmüyor.

Ben de kendi adıma bir süre sadece içeceği içki parasını ödememesi karşılığında çalan genç bar müzisyenlerine karşı tepki göstermeye çalışmıştım müzisyenliğimin başlarında. Sonrasında çok önemli bir kriteri fark ettim: 'Kalite'.

çok doğru.

Bu sıtede mdaltyapı bolumu var sonucta ısteyen ıstedıgını paylasır bısey dıyemeyız nekadar tepkı gostersekte yapan yapıyo yapıcanı tek suc teknolıjının gun gectıkce gelısıyo bugun bı programda mp3 caldıgımızı ıddıa ettıler pa800le vokal yaptık

md -alt yapı bölümünün bu siteden kalkmasını kaç kişi istiyor?

md -alt yapı bölümünün bu siteden kalkmasını kaç kişi istiyor?

bende aynı fikirdeyim abi md altyapı bu işi öldürüyo bence kalksın çalmayı bilen gerçek kaliteli müzisyenler bu işi yapsın!!!!!

Bence bu bir çözüm değil...
Sadece bu site yok ki altyapı paylaşımı yapılan...
Üstelik amatörce evde üzerine söyleyenler ve karaoke tarzı kullananlar da var...
Mesele müzik sektörünün içine düşmüş olduğu kalitesizlik, işi ucuza kapatma sevdası maalesef...
Fakat bir arkadaşımız zamanında tek klavye çalanlara da orkestracıların tepki gösterdiğini yazmış ki bundan çok haklı...
Üstelik önünde klavye olup da midi çaldıran,mp3 board kullanan da pek çok müzisyen(!) var maalesef...

Ch.

Bence bu bir çözüm değil...
Sadece bu site yok ki altyapı paylaşımı yapılan...
Üstelik amatörce evde üzerine söyleyenler ve karaoke tarzı kullananlar da var...
Mesele müzik sektörünün içine düşmüş olduğu kalitesizlik, işi ucuza kapatma sevdası maalesef...
Fakat bir arkadaşımız zamanında tek klavye çalanlara da orkestracıların tepki gösterdiğini yazmış ki bundan çok haklı...
Üstelik önünde klavye olup da midi çaldıran,mp3 board kullanan da pek çok müzisyen(!) var maalesef...

Ch.

Aynen katılıyorum. İnsan kendi çaldığı zaman zevk alıyor en azından... Diğerinde ise çalıyormuş gibi rol kesiyor. Bu da hepimizi etkiliyor tabiki...
Hemen "Sen çalmıyorsun nasıl olsa" diye laf sokuyorlar. Ben çalarken genelde işyerinden bazı arkadaşlar bana bunu söylüyorlardı. Ben de klavyeden elimi çekerek kendim çaldığımı ispatlıyordum, tabi müzik susunca herkez sana bakıyordu. Noluyor diye...
Bu durumlar, altyapı kullanmadan org çalanlar üzerinde bile KENDİ ÇALMIYOR imajı oluşturuyor. Ben malesef bu durumda kalmamak için bazen, çalarken mutlaka bazı yerlerinde eksik yada yanlış nota basıyorum ki kendi çaldığım belli olsun... :(

teknoloji var kardesim bundan 15 yil once daha iyiydi hersey simdi neyapsak onune gecemeyiz yuzlerce programlar altyapilar var

Arkadaşlar bu zamana kadar böylesini görmedim! malum bi sitede düğün yapmak için alt yapı arayan bi kişiye (yaşı benden büyükmüş) bu işi layıkıyla yapması gerektiğini eğer delikanlı gibi yapamayıpta mp3 lerin arkasına sığınarak piyasayı öldürüp, pianistliği bitirmemesi için uyardığım için ban yedim.. şaka değil ! bindiğimiz dalı kesenlere mani olmamız bile engellenir hale geldi artık...

Bi kaç gün önceDE önünde org dururken (org kapalı) laptopla düğün bitiren bi pianist gördüm, kimse aldırış etmiyor herkes kalkmış oynuyor.. çıktığı fiyat 100 liraymış sordum kendisine...

MÜZİSYENLİK BİTİYOR ARKADAŞLAR... UZUN ALT YAPILAR PAYLAŞMAYALIM LÜTFENN.. BİNDİĞİMİZ DALI KESİYORUZ.. :(

Aşağıdaki sebep´ten dolayı yasaklandınız:
ali ayzıt adlı üyeyi suçlamaktan.ve kendinden büyüğüneze karşı uygunsuz hitaptan aşağılamak.....
Yönetici Üyeliğinizi henüz onaylamamıştır.

Yasaklandığınız süre: 15-05-2012, 13:00

Süper bi diksiyon dmi arkadaşlar..

bu sahıs babasının adıyla gırıyor ona buyugum dıye hıtap etmey hıc gerek yok bencee nık babasının kullanan oglu degmez kardesım bosver