• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Bedelli Askerlik Sizce Olmalı mı?-Anket-

Bedelli Askerliğe;

• Evet Katılıyorum.

Oy: 13 27.1%
  • Hayır Katılmıyorum.

Oy: 35 72.9%

• Kullanılan toplam oy
    48

FATİH58

Moderator
Moderator
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Web sitesi
fatihabi.bplaced.net
Enst.
Yamaha A300 Tr
Evet değerli arkadaşlar,şu sıralar tekrar gündeme gelen bedelli askerlik için ne düşünüyorsunuz? Sizce olmalı mı,olmamalı mı?Katılımlarınızı bekliyoruz...

Cevap: Bedelli Askerlik Sizce Olmalı mı?-Anket-

Olmamalı bence zengin ile fakir en azından askerde bari eşit olsun...!!!

bunun tek nedeni olabilir oda ülke ekonomisi..fakat bu zamana kadar bedelliden gelen paralar nereye gitti belli değil !! buyüzden olmasın...en kötü ihtimalle bedelli askerden alınan para uzun dönem askerlere maaş olarak verilsin...

değerli dostlar geçen gün gazetenin birinde bi açıklama yapmış bi vatandaş ben 30 kişiye ekmek yediriyorum eğer askere gidersem işyerimi kapatmak zorunda kalacam gibisinden
bir ülkenin candamarlarından en önemlisi o ülkenin ekonomisidir diye düşünürsek doğru bir yaklaşımla olumlu bakabiliriz amaaa!!!.sırf askerlikten yırtmak adına kötüye kullanılırsa asla onaylamam.eğer ülkemizde yaşayan herkes eşitse sırası gelen herkes adam gibi gidecek askere. bu vatan hepizin saygılar...

Verilen Paranın İyi Yerlerde Kullanılması Dileğiyle..

Ben bu durumu son derece haksız buluyorum. Fakir fukaranın parası yok diye ömrünün baharında Doğu ve Güneydoğu da şehit düşürülecek, Zenginin çocuğu para verip her şeyden sıyıracak. Dolayısıyla olan fakire olacağından kimse duyarlı davranıp ta önlemler bile almaya gerek duymadan Şehit şehit deyip iki gün sonra unutacak olmaz öyle adaletsizlik. Zengin fakir ayırımı olmadan bu millet Çanakkaleleri, Geliboluları vatanı milleti kurtardı ve destanlar yazdı. Şimdi bu destanlar fakirler ilemi yazılmaya çalışılacak? Bana gerçekten son derece ters bir durumdur. Tabiki bu benim şahsi fikrimdir. Her görüşe saygı duymak gerek. Saygılarımla,

Moderatör tarafında düzenlendi:

kesinlikle katılmıyorum bedelli askerlik olmasın.

zor şartlar altında yirmi iki ay askerlik yaptım kesinlikle olmamalı ...

Katılmıyorum elbette.

arkadaşlar zenginler zaten iyi yerlerde askerlik yapıyor.bari bedelli yapsınlar da ülke ekonomisine biraz katkıları olsun