• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Bedelli Askerlik Sizce Olmalı mı?-Anket-

Bedelli Askerliğe;

• Evet Katılıyorum.

Oy: 13 27.1%
  • Hayır Katılmıyorum.

Oy: 35 72.9%

• Kullanılan toplam oy
    48
Cevap: Bedelli Askerlik Sizce Olmalı mı?-Anket-

evet bende bedelli askerlik olmasından yanayım nedeni ni sorarsanız;
ülkemizde asker sayısı oldukça fazla zaten,bari zenginler paralarıyla ülkemize katkı sağlasınlar.
zaten onlar uzun dönem askerlik yapsa bile torpilli olurlar.fakir ve orta gelirliler gibi adam gibi askerlik yapmazlar.

evet bende bedelli askerlik olmasından yanayım nedeni ni sorarsanız;
ülkemizde asker sayısı oldukça fazla zaten,bari zenginler paralarıyla ülkemize katkı sağlasınlar.
zaten onlar uzun dönem askerlik yapsa bile torpilli olurlar.fakir ve orta gelirliler gibi adam gibi askerlik yapmazlar.
____ arkadasa aynen katılıyorum ___
bi de ekleme yapmak istiyorum yanlışım varsa düzeltin 3 yıl yurtdışında çalışmş gözükenler bedelli olarak yapabiliyorlar. Yani bedelli zaten var. Parası olan yapmak isterse her türlü yapar

Hayatın bir bedeli varmı ? şehit olanların tek suçu fakir olmakmı ? Hergün ağlayan şehit analarının suçu ne ? Bunların bir bedeli varsa birileri yazssın lütfen.

Verilen paralar gerçekten ülke için kullanılıyorsa gayet iyi bir şey bence.Ama birileri bu parayı yiyorsa o zaman olmamalı.

Kesinlikle olmamalı. Orada kaybedilen hayatların, en iyi ihtimalle hayatımızın en güzel çağındaki 15 ayın bedeli hangi parayla ödenebilir? Ülkemizin bu paraya çok mu ihtiyacı var?
O zaman bu parayı verebilecek durumdaki asker adaylarımız ,hem askerliklerini yapmalı hemde bu parayı ülkesine bağışlamalı. :) Saçmaladım dimi. Ama samimi düşüncem bu.

bzmki de zenginin malı züğürdün çenesi misali bi tartışma:D (araya bi espri sıkıştırim dedm)

mesajlarımız espirili güzel açıklamalı devam buyrun

bence bedelliye felan gerek.yapılması gereken en güzel iş.askerlik süresini kısaltsınlar.ben askerlik görevimi henüz yapmış değilim.ama bana bir allahın kulu çıksın desin ki askerlik süresinceee ben askerlik yaptım desin.şu ana kadar kimden duydum ise hep yattım der.acemilik ve usta birliğinin 3 ayı belki askerlik yapılıyo.ama geri kalan kısmında el ense yatıyo çoğu.devlet eğer para istiyosa bence süreyi kısaltsın.o zaman kimse çıkıpta beedelli demez.en güzel en mantıklı yöntem bu.asıl bunu üstünde çalışsın devlet.süreyi kısaltarak hem gençlerin zamanı çalınmaz hemde devlet boşu boşuna askeri beslemek zorunda kalmaz.

tabiki olmamalı...

bence olmamalı ekenomi mekonomi hikaye abicim. yarın bi gün şehit düştüğümz zaman ana-baba lan paramız olsaydı çocuğumz şehit olmazdı düşüncesine girecek. iş yeri olanda olmayanda kılıfına uydurup bedelli yapmayı deneyecek. Bu vatan parası olmayanların mı ? parası olanında vatanı olmayanında vatanı o yüzden herkes vatan borcunu ödemeli.