• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

BENCE ÇOK ÖNEMLİ sonuna kadar okuyun

Cevap: BENCE ÇOK ÖNEMLİ sonuna kadar okuyun

arkadaşlar bakın konu yine değişik yerlerde dolaşıyor ben bu konuyu falan alet iyi filan alet kötü diye açmadım konuyu en başta okursanız bazı arkadaşların yorumları konuyla alakalı değil ben tüketici haklarımızı ve fabrikasyon hatalı ürünler hakkında bizlere yardımcı olsunlar bize destek versinler bu cihazları bize satan yetkili kişiler demek istedim lütfen siz hala 20 yıllık alet şöle kaliteli yok efendim xxx marka söle iyi diye yorumlar yapıyorsunuz ben şu anda 3000-- 5000 liraya sattıkları fabrikasyon kusurlu aletlerini bu kusurlarını gidermek için çaba göstersinler biz tüketicilere yardımcı olsunlar demek istedim her orgun kendine özel bir güzelliği var

Allahıma şükür bugüne kadar hiç bir cihazımda arıza yada problemle karşılaşmadım,PA900 bana hiç bir sorun çıkarmadı..Üstadım sizinkide ne şans,PA600 ün kablosu kopuyor bundada donma var..Fabrikasyon haline getirdinizmi? Kullandığınız setlerden olabilirmi? Ben aldığım gibi kullanıyorum ce-set ile,şimdilik sorun yok..(Maşallah)

Tüketici hakları ile ilgili sirkecide bir kurum vardı eskiden,bu tür durumlarda firmaya ihtar çekiyorlar ve sonuç alınmazsa onlar gayet güzel uğraşıyorlar sizin yerinize..

Yıllar önce bir titreşimli bir bel kemeri almıştım,satıcı geldi 150tl ye bana kaktırdı,birde taksit yaptı,neyse aldıktan sonra bir bakayım dedim internetten,baktım aynı ürün 30tl idi yani benim taksitin biri :) Şok oldum,firmayı arıyorum açan yok,sonunda birine ulaştım,daha konuşmayı bilmiyor abuk subuk konuştu telefonda..Senmisin öyle yapan,üşenmedim gittim sirkecide bir dilekçe verdim 2 gün sonra satıcı gelip ben yokken senetleri vermiş arkadaşıma,peşinatıda vermeden gitmiş..Neyse haram zıkkım olsun dedim en azından senetleri aldık dedim..O gün bugün hayatta araştırmadan bir şey almam..

Diyeceğim o ki ülkemiz insanı genelde hakkını aramaktan aciz,formalitelerle uğraşmak istemiyor..Halbuki 3e5e bakmayın hakkınızı sonuna kadar arayın..

allahıma şükür bugüne kadar hiç bir cihazımda arıza yada problemle karşılaşmadım,pa900 bana hiç bir sorun çıkarmadı..üstadım sizinkide ne şans,pa600 ün kablosu kopuyor bundada donma var..fabrikasyon haline getirdinizmi? Kullandığınız setlerden olabilirmi? Ben aldığım gibi kullanıyorum ce-set ile,şimdilik sorun yok..(maşallah)

tüketici hakları ile ilgili sirkecide bir kurum vardı eskiden,bu tür durumlarda firmaya ihtar çekiyorlar ve sonuç alınmazsa onlar gayet güzel uğraşıyorlar sizin yerinize..

Yıllar önce bir titreşimli bir bel kemeri almıştım,satıcı geldi 150tl ye bana kaktırdı,birde taksit yaptı,neyse aldıktan sonra bir bakayım dedim internetten,baktım aynı ürün 30tl idi yani benim taksitin biri :) şok oldum,firmayı arıyorum açan yok,sonunda birine ulaştım,daha konuşmayı bilmiyor abuk subuk konuştu telefonda..senmisin öyle yapan,üşenmedim gittim sirkecide bir dilekçe verdim 2 gün sonra satıcı gelip ben yokken senetleri vermiş arkadaşıma,peşinatıda vermeden gitmiş..neyse haram zıkkım olsun dedim en azından senetleri aldık dedim..o gün bugün hayatta araştırmadan bir şey almam..

Diyeceğim o ki ülkemiz insanı genelde hakkını aramaktan aciz,formalitelerle uğraşmak istemiyor..halbuki 3e5e bakmayın hakkınızı sonuna kadar arayın..
kardesim benimki şans ile alakalı değil araştır pa600 pichbend sorunu yaz googleye bak kaç tane şikayet var pa900 için ise pa900 donma sorunu yaz görüceksin kaç kişide şikayet olduğunu ben yalan sölemiyom ben başka markayı da öv müyom ben yıllardır korg kullanıyorum ama insanlar kendi malına laf söletmiyorlar yok süper kıral gibi ya nesini öveyimki evet çok güzel kullanışlı bir alet bu yuzden korgu tercih ediyorum ama kusurunuda göz ardı edemem

Arkadaşlar ayıplı malların iadesi için ille de mankemeye gitmenize gerek yok...Bu iş daha basit yolu, her ilçede bulunan tüketici hakem heyetleri...
Karar çıkması daha kısa bir zaman alıyor ve kararları emsal teşkil ediyor. bu kanalı da işletebilirsiniz...

Ch.

org üreticilerin hepsi yaramaz roland desen kasa sağlam kullanım zor türkiyeye göre uygun olan org yapmıyor kullanıcıya kapalı gelişime açık değil korg desen malzemeden çalıyor pa800 ler ram yaktı kullanıcı hatası dediler her geçen gün kalite düşüyor mutlaka bişeyi kısıtlı yapıor yaptığı en iyi alet pa1x oda ram yükselmiyor yetersiz kalıyor ve çok ağır yamaha desen kullanıca kapalı kullanım zor fiyatlar uçuk piyasa yok ikinci el yarı fiyatına gidiyor. al birini vur ötekine fiyatlar haketmediği kadar yüksek hepsinde sonuöta ithal ürünler dolarla euroyla satılıyor ülkemizde kur çok yüksek bize çok pahalı geliyor distribütorler de bu adamlar kadar yaramaz adamlar biri sd karta format atmış yok yenisi gerekiyomuş 100 dolar mış arkadaşım bu sd kartı adam almışmı almış sonuçta bu bir data dijital bir veri herşey olabilir elektrik sel bi oynamada kullanılmaz hale gelebilir çok mu zor kartı gönder de yenisini kullanıcına gönder üzme ne olacak dünyanın parasını kazanıyosun bu işten zaten korgtr11 kadar saçma bir set ve sd kart olamaz ve bu tam bir saçmalık klavyenin yanında zorunlu satıyorlar bu kartı ben mecburmuyum almaya. para hırsıyla çok hak yeniyor bu işlerde neyse bunları geçtim bizim milletimizde çok garip insanlar adamlar sağlam org yapıyor çok ağır diyolar hafif org yapıyor malzeme dandik diyolar yani siz bişeyler yapın ...... şuanki cihazları 10 yıl öncekilerle kıyaslamakta tam bir saçmalık yani galaxy s4 var siz diyorsunuzki nokia 3310 lar taş gibiydi s4ler çok dandik onu alcağıma 3310 alırım gibi (benzetme yapıyorum ) yorumlar yapıyosunuz. ya ne kadar komik geliyor bana bu yorum lar bu yorumları yapanlar roland e70 le bk-5 arasındaki teknoloji farkınından korg i3 le pa3x-pa900 arasındaki teknoloji farkından yamaha nın 20 yıl öncekiyle tyrosların s950 nin a2000 in teknoloji farkından haberi varmı acaba? SON OLARAK KONU NE İÇİN AÇILMIŞ NE YORUMLAR YAPILMIŞ YİYİN BİRBİRİNİZİ BU ALET KÖTÜ BU ALET İYİ BIRAKIN ARTIK ŞU YORUMLARI HERKESİN KENDİ PARASI HERKESİN KENDİ CİHAZI BURASI CİHAZ KÖTÜLEME SİTESİ DEĞİL YARDIM DESTEK PAYLAŞIM SİTESİ BİLİYORUM BEN BİRİ BÖYLE BİR SORUNUM VAR DİYOR CİHAZLA İLGİLİ O CİHAZI KULLANMAYAN KİM VARSA CİHAZI KÖTÜLEME YORUMLARI DEVREYE GİRİYOR YAPMAYIN ARTIK YA. PROBLEM DEĞİL ÇÖZÜM ÜRETİN. SAYGILARIMLA......

Moderatör tarafında düzenlendi:
"şuanki cihazları 10 yıl öncekilerle kıyaslamakta tam bir saçmalık yani galaxy s4 var siz diyorsunuzki nokia 3310 lar taş gibiydi s4ler çok dandik onu alcağıma 3310 alırım gibi (benzetme yapıyorum ) yorumlar yapıyosunuz. ya ne kadar komik geliyor bana bu yorum lar bu yorumları yapanlar roland e70 le bk-5 arasındaki teknoloji farkınından korg i3 le pa3x-pa900 arasındaki teknoloji farkından yamaha nın 20 yıl öncekiyle tyrosların s950 nin a2000 in teknoloji farkından haberi varmı acaba?"

yoo bk5 ile e70 aynı ritimlere aynı teknolojiye sahip, yani öyle değilmiydi? sayın bilgili, ulu machine_designer, bizi bilgilendir. bugüne kadar e70 de usb takıcak yer bulamıyordum, unutmuşum; meğerse alet eskiymiş tüh.eğer bi insan çalıştığı tüm parayı bir alete yatıracak kadar o alete değer veriyorsa, o alet de kullanıcısına aynı değeri verecek. en az 4-5 milyara satılan bu aletlerde bu kadar kötü kasa kullanırsa, bende bırak e70 i, e20 ye, hatta mt32 modülüne bile kıyaslarım bunları.

"saun istiyor millet kalite değil rolandın tüm orgları sağlam"

siteye tonlarca demo attık ama görmezden gelip dinlememek, " 'korh' daha iyi " diye düşünüp sonrada bu şekilde yorum yapmak en doğrusu.

Cevap: Re: BENCE ÇOK ÖNEMLİ sonuna kadar okuyun

"şuanki cihazları 10 yıl öncekilerle kıyaslamakta tam bir saçmalık yani galaxy s4 var siz diyorsunuzki nokia 3310 lar taş gibiydi s4ler çok dandik onu alcağıma 3310 alırım gibi (benzetme yapıyorum ) yorumlar yapıyosunuz. ya ne kadar komik geliyor bana bu yorum lar bu yorumları yapanlar roland e70 le bk-5 arasındaki teknoloji farkınından korg i3 le pa3x-pa900 arasındaki teknoloji farkından yamaha nın 20 yıl öncekiyle tyrosların s950 nin a2000 in teknoloji farkından haberi varmı acaba?"

yoo bk5 ile e70 aynı ritimlere aynı teknolojiye sahip, yani öyle değilmiydi? sayın bilgili, ulu machine_designer, bizi bilgilendir. bugüne kadar e70 de usb takıcak yer bulamıyordum, unutmuşum; meğerse alet eskiymiş tüh.eğer bi insan çalıştığı tüm parayı bir alete yatıracak kadar o alete değer veriyorsa, o alet de kullanıcısına aynı değeri verecek. en az 4-5 milyara satılan bu aletlerde bu kadar kötü kasa kullanırsa, bende bırak e70 i, e20 ye, hatta mt32 modülüne bile kıyaslarım bunları.

"saun istiyor millet kalite değil rolandın tüm orgları sağlam"

siteye tonlarca demo attık ama görmezden gelip dinlememek, " 'korh' daha iyi " diye düşünüp sonrada bu şekilde yorum yapmak en doğrusu.

sayın OmeXrRoland bana bu şekilde tavırlı mesajlar yazarak ne yapmaya çalışıyorsunuz ulu bilmem ne felan ben rolandın kalitesine laf etmedim bende roland kullandım ilk 3 cihazım rolanddı ve onun sesindeki tadı daha hiçbir orgta alamadığımı birçok yorumlarımda yazdım ve sizde o yorumları okudunuz. neden beni roland düşmanı gibi göstermeye çalışıyorsunuz sizde bir marka düşmanlığı var ve açık seçik bunu sergiliyorsunuz ancak bende öyle bişey yok sizin demolarınızı dinledim ve takdir ediyorum güzel çalışmalar yapıyorsunuz sanata saygım var devamını ve başarılarınızı dilerim ancak siz roland a nasıl aşık olduysanız artık başka cihazlara tahamülünüz yok ben yorumlarınızdan bunu anlıyorum her fırsatta rolandı övmeler ve diğer cihazları hor görmeler bu biraz abartı ben hiçbir yorumumda bir klavyeyi kötülemedim hele hele rolandı hiç kötülemedim ancak e70 le bk 5 arasında fark yok diyorsanız roland sizin gözünüzü kör etmiş diyebilirim ve lütfen seviyesiz hedef alarak konuşmalarınızdan vazgeçin ben düşmanınız değil dostunuzum benim burda anlatmak istediğim ne korg ne roland ne yamaha nede diğer markalar herkez in zevki farklı insanlar müzik yapıyor sanat yapıyor bir problem paylaştığında cihaza bahane bulup kötülemektense bildiklerinizle yardımcı olun destek olun diyorum varsa problemin çözümü elinizden gelen bişey destek olun destek olalım insana hevesle aldığı klavyeyi burnundan getiriyorlar. eğer üzerinize alınacağınız bilmeden sizi kıran bir yorumum olduysa özür dilerim hakkınızı helal edin burda düşmanlık değil kardeşlik kurmak için bulunuyoruz.... saygılarımla

Arkadaşlar lütfen konuyu açanın sorununa yoğunlaşalım...
Buradaki sorun klasik bir tüketici hakları ihlali, Korgun,Rolandın sağlamlığı yada işlevselliği değil...
Yine iş bilindik marka tartışmasına dönüyor, devam ederseniz konuyu kapatmak zorunda kalacağım...

Re: Cevap: Re: BENCE ÇOK ÖNEMLİ sonuna kadar okuyun

"ancak e70 le bk 5 arasında fark yok diyorsanız"

Moderatör tarafında düzenlendi: