• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

BENCE ÇOK ÖNEMLİ sonuna kadar okuyun

? sarcasm alaycı konuşma anlamına gelir, yani

"yoo bk5 ile e70 aynı ritimlere aynı teknolojiye sahip, yani öyle değilmiydi? sayın bilgili, ulu machine_designer, bizi bilgilendir. bugüne kadar e70 de usb takıcak yer bulamıyordum, unutmuşum; meğerse alet eskiymiş tüh."

derken tamamen sarcasm kullanmış, sarcastic düşünüp yazmış oluyorsunuz. "sensin" ile ne demek istediniz anlamadım?

Cevap: Re: BENCE ÇOK ÖNEMLİ sonuna kadar okuyun

? sarcasm alaycı konuşma anlamına gelir, yani

"yoo bk5 ile e70 aynı ritimlere aynı teknolojiye sahip, yani öyle değilmiydi? sayın bilgili, ulu machine_designer, bizi bilgilendir. bugüne kadar e70 de usb takıcak yer bulamıyordum, unutmuşum; meğerse alet eskiymiş tüh."

derken tamamen sarcasm kullanmış, sarcastic düşünüp yazmış oluyorsunuz. "sensin" ile ne demek istediniz anlamadım?

tamamda dostum bunları yazan sensin ve ben yanlış konuştuysam özür dilerim demiştim neyse seninle daha fazla polemik yaşamak istemiyorum Allah a emanet ol.

insanlar korg hariç bütün markaları görmezden geliyor, bütün türkiye korg fanatiği olmuş, biz başka markanın ismini yazınca olay oluyor. asıl fanatik kim şimdi?

eğer örnek olarak e70 değil de ondan daha da sağlam olan i3 ü örnek verseydim tartışmaya sebep olmayacaktı. bende "kurallara" uymuş olacaktım. çünkü korg dışında herşey kötü ve kullanılmaması gerekli.

einstein'ın bir sözü var,

“Sadece iki şey sınırsızdır, evren ve insanoğlunun aptallığı. İlkinden o kadar da emin değilim.”

Ben neler duydum bir bilseniz, ne aptallar var bir görebilseniz.. Adam kalkmış diyorki;

- "Roland yeterince iyi kros/kicklere sahip değil."

Sorsan;

-"senin dandik aletindeki o house/techno kitler nereden geliyor?"

adamın verebileceği tek cevap:

-"edi zurna, koma switch'i ve start stop".

Adam bütün bilgisini ortaya döktü gördüğünüz gibi. Doğru cevap TR-909. Hala günümüz müziğinin en büyük kaynağı, hala en çok kullanılan davul sampleları.

- Dünyanın en çok taklit edilmiş, bütün markalarda farklı isimlerle (roland'a telif hakkı vermemek için) kullanılmış davul sample'larının kaynağı?

- "korh da edi zurna var"

Doğru cevap TR-808. 80'lerde yapılmış bütün şarkıları dinleyin,

Whitney Houston - I Wanna Dance With Somebody
MJ - Beat It
Laura Brenigan - Self Control

Hepsi TR-808 bazlı şarkılar, hepsinde mutlaka birşeyler duyabilmek mümkün. Sezen Aksu - Tutuklu şarkısını dinleyin, tamamen Roland altyapılı bir şarkı örnekleri çoğaltmak gerekirse. Liste uzayıp gidiyor. Bütün hip-hop şarkılarının en temel unsuru zaten TR-808..

Roland'ın dünya üzerindeki etkisi anlatmak ile bitmez. Türkiye' de hakettiği yeri göremiyor olabilir, ama zaten dünya üzerinde bu kadar önemli olan bir markanın çok da fazla umursayacağını sanmıyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: Re: BENCE ÇOK ÖNEMLİ sonuna kadar okuyun

insanlar korg hariç bütün markaları görmezden geliyor, bütün türkiye korg fanatiği olmuş, biz başka markanın ismini yazınca olay oluyor. asıl fanatik kim şimdi?

eğer örnek olarak e70 değil de ondan daha da sağlam olan i3 ü örnek verseydim tartışmaya sebep olmayacaktı. bende "kurallara" uymuş olacaktım. çünkü korg dışında herşey kötü ve kullanılmaması gerekli.

einstein'ın bir sözü var,

“Sadece iki şey sınırsızdır, evren ve insanoğlunun aptallığı. İlkinden o kadar da emin değilim.”

Ben neler duydum bir bilseniz, ne aptallar var bir görebilseniz.. Adam kalkmış diyorki;

- "Roland yeterince iyi kros/kicklere sahip değil."

Sorsan;

-"senin dandik aletindeki o house/techno kitler nereden geliyor?"

adamın verebileceği tek cevap:

-"edi zurna, koma switch'i ve start stop".

Adam bütün bilgisini ortaya döktü gördüğünüz gibi. Doğru cevap TR-909. Hala günümüz müziğinin en büyük kaynağı, hala en çok kullanılan davul sampleları.

- Dünyanın en çok taklit edilmiş, bütün markalarda farklı isimlerle (roland'a telif hakkı vermemek için) kullanılmış davul sample'larının kaynağı?

- "korh da edi zurna var"

Doğru cevap TR-808. 80'lerde yapılmış bütün şarkıları dinleyin,

Whitney Houston - I Wanna Dance With Somebody
MJ - Beat It
Laura Brenigan - Self Control

Hepsi TR-808 bazlı şarkılar, hepsinde mutlaka birşeyler duyabilmek mümkün. Sezen Aksu - Tutuklu şarkısını dinleyin, tamamen Roland altyapılı bir şarkı örnekleri çoğaltmak gerekirse. Liste uzayıp gidiyor. Bütün hip-hop şarkılarının en temel unsuru zaten TR-808..

Roland'ın dünya üzerindeki etkisi anlatmak ile bitmez. Türkiye' de hakettiği yeri göremiyor olabilir, ama zaten dünya üzerinde bu kadar önemli olan bir markanın çok da fazla umursayacağını sanmıyorum.

bak tamamen aynı fikirdeyim tekrardan söylüyorum roland a kötü demedim her fırsatta da savunurum i3 deseydinde aynı şeyi söylerdim alet metal temir yıgını olması bişey değiştirmez o zamanların en iyi cihazı zaten roland dı bunu herkez biliyor şuanda da roland ve yamaha kaliteli cihazlar malzeme kalitesinden korg hep geride kaldı sound desen oda yok pa1x in haricinde beyendiğim bir aleti yok korgun rolandın en büyük sorunu navale sıkıntısıydı oda bk 5 ile aşıldı korgtan daha büyük bir arşivi var ancak insanlar kendi ürzerinde oynama yapamıyor kendi sample lerini atamıyor aslında buda güzel bişey birçok yorumumda yazdım hatırlarsan neden güzel abuk subuk sample lerle işe yaramaz set çöplüğüne dönmüyor navale piyasası ve pcm mantığı olmadığından her ritim birbirine uyuyor her sesi direk orguna yükleyebiliyorsun rolanddan beklediğimiz tek şey şu anki teknolojide kullanımı basit arayüzü basit pratik mesela dokunmatik ekran gibi şeyler diğer yorumlarımda da söyledim müziği yamaha ve roland yapıyor korg sadece halay çalmaya yarıyor dedim okumuşsundur sana kızdığım nokta ne olursa olsun insanların aldığı alete saygı duymak lazım aşşağılamamak lazım bu ayıp bişey birde beni hedef alarak hakaret tarzı bir konuşma içeren yorumların ben senin ismini vererek birşey demedim tekrar söylüyorum düşmanın değil dostunum konuşma uslubunu değiştirirsen senin la aynı fikirde olabilirim ancak sen bu konuşma tarzıyla ancak tepki çekersin haklıysanda haklı olduğunu kimseye anlatamazsın tekrar kırıcı bişey yazdıysam özür dilerim herkese bol müzikli ve klavyesiyle mutluluklar dilerim ..... saygılarımla....

Cevap: BENCE ÇOK ÖNEMLİ sonuna kadar okuyun

değerli arkadaşlar yine aynı şeyi yaptınız hala devam ediyorsunuz ben konuyu korg kotu roland iyi diye birsey demedim neden konuyu saptırıyorsunuzki hem ben burda bu sorunları yaşayan arkadaşların fikirlerini görüşlerini almak amacıyla yazdım evet pa900 çok güzel bir alet ben roland ı 10 yıl önce bıraktım 20 yıllık korg kullanıcısıyım evet pa900 de donma sorunu var yetkili kişilerle görüştüm auto power kapat düzelir dedi 2 gün düzeldi 3. gün yine başladı alet açıldıktan 5-10 dakka sonra donuyor hatta resetledim sıfırladım yine aynı sorun % 90 genelinde var yazın googleye bakın yok derseniz niye o alet iyi bu alet kötü tartışıyorsunuzki bütün klavyeler güzel kendine özgü kötü alet yokki sadece sorunlu alet var eğer 900 kullanan arkadaşlar kullanırken exıta sık aralıklarla dokunuyorlarsa bu olayın farkına varmazlar bu çok da önemli bir sorun değil ama kabul etmek lazım bu aletin kusuru ne yazıkki bu gün her hangi bir sebebten maddi durumdan dolayı satmış olsam bu cihazı inanın durumum düzeldiğinde yine pa900 alırım ben korgu seviyorum ama roland dan yada yamahadan da nefret etmiyorum gönül isterki sahnede iki klavyem olsun üstte pa900 korg altta bk9 roland hepinize saygılar

değerli arkadaşlar yine aynı şeyi yaptınız hala devam ediyorsunuz ben konuyu korg kotu roland iyi diye birsey demedim neden konuyu saptırıyorsunuzki hem ben burda bu sorunları yaşayan arkadaşların fikirlerini görüşlerini almak amacıyla yazdım evet pa900 çok güzel bir alet ben roland ı 10 yıl önce bıraktım 20 yıllık korg kullanıcısıyım evet pa900 de donma sorunu var yetkili kişilerle görüştüm auto power kapat düzelir dedi 2 gün düzeldi 3. gün yine başladı alet açıldıktan 5-10 dakka sonra donuyor hatta resetledim sıfırladım yine aynı sorun % 90 genelinde var yazın googleye bakın yok derseniz niye o alet iyi bu alet kötü tartışıyorsunuzki bütün klavyeler güzel kendine özgü kötü alet yokki sadece sorunlu alet var eğer 900 kullanan arkadaşlar kullanırken exıta sık aralıklarla dokunuyorlarsa bu olayın farkına varmazlar bu çok da önemli bir sorun değil ama kabul etmek lazım bu aletin kusuru ne yazıkki bu gün her hangi bir sebebten maddi durumdan dolayı satmış olsam bu cihazı inanın durumum düzeldiğinde yine pa900 alırım ben korgu seviyorum ama roland dan yada yamahadan da nefret etmiyorum gönül isterki sahnede iki klavyem olsun üstte pa900 korg altta bk9 roland hepinize saygılar

hocam sana sorununla ilgili bir cevap yazayım donma olayı org açıldıktan sonra kendi kendine mi oluyor bende pa900 de hiçbir sıkıntı yok bu şekil donma olmadı sadece set düzenlerken ekrandan ardarda ritim seçtiğim zaman mesela sırayla bütün ritimlere duraklamadan dokunuorum seçiyor seçiyor sayfa değiştiriyorum ama beklemeden 1 sn bile beklemeden art arda ekranda böyle işlem yapınca ekran donuyor sonra exit a basıyorum veya tempo tekerleğini çevirince düzeliyor. yani önemli bir kilitlenme yaşamıyor bilgisayarda da kastırınca donma olur ctrl+alt+del yaparsın işlemi sonlandır devam et bunun gibi orgu kapatmaya gerek kalmıyor başkada hiçbir sorun yok . OS güncelmi 1.01 mi var sende onu belirtmemişsin os den kaynaklanan bişey olabilirmi diye düşünüyorum.

evet aynen donma olayı bu bende zaten alet donuyor çalışmıyor demedim alet çok güzel beklentimin üstünde sadece bu ufak kusuru var dedim yanlız bu donma olayının çok hızlı bir şekilde ritim geçişi yada ses seçimin den kaynaklanmıyor alet açıldıktan -5- yada 10 dakika içinde yapıyor tabi bu esnada siz devamlı svicht lere basarsanız exıt butonunu kullanırsanız yapmıyor ayrıca yeni bir os işletim sistemi çıkmadıki sadece tr11 seti güncelleme oldu ben tr11 setini kullanmıyorum tamamen kendi düzenlediğim seti kullanıyorum ama sorun bununla alakalı değil çünki orjinal ce seti yükli ikende aynı sorun vardı hatta 4-5 gün önce ard arda 4-5 defa dondu sadece bu güne kadar ilk kez oldu ben bu konuyu dile getirdim ilginizden dolayı tesekkür ederim yani sorun bu

evet aynen donma olayı bu bende zaten alet donuyor çalışmıyor demedim alet çok güzel beklentimin üstünde sadece bu ufak kusuru var dedim yanlız bu donma olayının çok hızlı bir şekilde ritim geçişi yada ses seçimin den kaynaklanmıyor alet açıldıktan -5- yada 10 dakika içinde yapıyor tabi bu esnada siz devamlı svicht lere basarsanız exıt butonunu kullanırsanız yapmıyor ayrıca yeni bir os işletim sistemi çıkmadıki sadece tr11 seti güncelleme oldu ben tr11 setini kullanmıyorum tamamen kendi düzenlediğim seti kullanıyorum ama sorun bununla alakalı değil çünki orjinal ce seti yükli ikende aynı sorun vardı hatta 4-5 gün önce ard arda 4-5 defa dondu sadece bu güne kadar ilk kez oldu ben bu konuyu dile getirdim ilginizden dolayı tesekkür ederim yani sorun bu

hocam valla ben hep orgu açtıktan sonra aktif kullanıyorum 10 dkk başında bir tuşa basmadan beklemedim hiç ama benim gördüğüm durup dururken hiç donma olmuyor ekranla yoğun işlem yapınca oluyor os tan kastımda bazı arkadaşlara o.s. version 1.00 yüklü gelmiş ondan sordum.

ve bu hata çoğu klavyede olur çok fazla style ve performance geçişleri yaparken kitlenmeler olabiliyor pa800 de komple kitlenme oluyordu bazen komple klavyeyi kapatıp açmak gerekiyordu pa900 de hiç olmadı böyle bir kitlenme.

ve bu hata çoğu klavyede olur çok fazla style ve performance geçişleri yaparken kitlenmeler olabiliyor pa800 de komple kitlenme oluyordu bazen komple klavyeyi kapatıp açmak gerekiyordu pa900 de hiç olmadı böyle bir kitlenme.

ewet en azın dan aleti aç kapa yap sonra düzelir değil yani çok fazla önemli bir sorun değil ama herkesin kendince bir hastalığı var bende bende takıntı yaptım bu olayı kısaca birşey anlatayım 0 km araç aldım arka tamponu biraz çizdim boya rutuşu yaptım neredeyse belli olmuyor ama evde tüp bitmiş arabanın arkasına bagaja koydum 1km gittim değiştirdim geldim o gri rengi sen bagajda koltukların arkasını berbat et kimse çıkartamadı o lekeyi sonuçta görünmiyen bir yer ama her bagacı açtığımda acaba çıkarmı diye temizliyorum malesef çıkmıyor bende böle biriyim işte saygılar