• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

bendir sample aldim sifir behringer mikser ile ama hafif dip ses var

pianistensar

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yok
selam kayit konusunda bilgisi olan arkadaslardan konu hakkinda bilgi rica ediyorum: korg pa 800 uzerinde sample almaya calistim Behringer Xenyx X1832USB mikser ve samson kondansor mikrofon ile tum volumleri kistigim ekolizeri kapattigim halde bir dip ses var sampllar linkte dinleyip nasil bir yontemle bunu onleyecegim konusunda yardimci olabilirmisiniz ? ha bu arada yaklasik 1 bucuk metrelik 1-4 jack kablo ile main outtan bagladim mixeri orga...
simdiden tesekkurler .

Cevap: bendir sample aldim sifir behringer mikser ile ama hafif dip ses var

baya cevaplayan olmus :D

Behringer mixerler dip ses konusunda birinciliği hiç bir markaya kaptırmazlar. :)

Main out mono sinyal gönderir.Orgunuza sinyali mixerin track out/recout/aux out artık hangisi varsa onlardan gönderin.Gain'ler asla yüklenmeyin.Dip ses konusu rahatsız ederse kayıdınızı MID'lerle oynayarak gidermeye çalışın.

MID ile izleyeceğiniz yol ; MID kısılacak yani mixerin üzerindeki düğme saat yönünün tersine çevrilecek.Dip ses minimuma inene kadar.

MID'in tizi varsa o açılacak yaklaşık saat 1-2 yönünde.

Lo (bas) Kanalı düşülecek saat yönünün tersine.

Bu ayarları doğru sesi bulana kadar denemelisiniz.Ayrıca kablolama çok önemli kaliteli kablo kullanmak şart bu konuda...Kolay gelsin...

Behringer mixerler dip ses konusunda birinciliği hiç bir markaya kaptırmazlar. :)

Main out mono sinyal gönderir.Orgunuza sinyali mixerin track out/recout/aux out artık hangisi varsa onlardan gönderin.Gain'ler asla yüklenmeyin.Dip ses konusu rahatsız ederse kayıdınızı MID'lerle oynayarak gidermeye çalışın.

MID ile izleyeceğiniz yol ; MID kısılacak yani mixerin üzerindeki düğme saat yönünün tersine çevrilecek.Dip ses minimuma inene kadar.

MID'in tizi varsa o açılacak yaklaşık saat 1-2 yönünde.

Lo (bas) Kanalı düşülecek saat yönünün tersine.

Bu ayarları doğru sesi bulana kadar denemelisiniz.Ayrıca kablolama çok önemli kaliteli kablo kullanmak şart bu konuda...Kolay gelsin...

cok tesekkur ederim sanirim volum potanslarini mikser uzerindekileri kisinca biraz daha duzeldi ve kabloyuda dediginiz gibi rec outtan cikis yaptim ve tos kablo kullandim ama sample icin tonlamada cok onemli SANIRIM. bi kac deneme yaptim ama ikinci bir mikrofona ( kros kick ) mikrofonuna daha ihtiyacim varmis enstrumanin arkasindan bas tonuda alabilmek icin . TEKRAR TESEKKURLER..

zor iş hocam sizinki.biliyorsunuz ce exp yapan cuneyt ertaç sayfasında studyoda yapılan tum seslerin defalarca mixlerden geçirdigini belirtmişti.yani aynı kaliteyi yakalamak bi hayli zor iş