• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

BK-5 mi PA 600QT mi

• Konbuyu başlatan Morphe
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 9
  • Görülen : 2K

Morphe

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yok
Merhaba org almak isterseniz hangi urunu tercih edersiniz?

Cevap: BK-5 mi PA 600QT mi

eger 2200 tl param varsa bk5 3200 tl param varsa pa600 alırım....

Bütçen yetiyorsa tabi ki her türlü pa600 .

Madem kıyaslama yazdınız demek ki Pa600 alma şansınızda var demektir. Zorlayın Pa600 alın.

Kullanım açısından da galiba Korg daha iyi değil mi? Dokunmatik olması, daha hızlı geçiş yapmanızı sağlar. Diğerinde devamlı çevirmek zorunda kalıyorsunuz.

Korg PA800 deki setleri kulanabiliyor muyuz? Ürün yeni olduğu için set var mı?

Kasa ve tuşların kalitesi olarak genel kalite itibariyle BK5 açık ara önde.Korgun tek avantajı sample ses atılabilmesi.BK5 in seslerini beğenmiyorsanız ,Ses yüklemek olmazsa olmazım diyorsanız pa600.Aradaki fiyat farkını da unutmamak lazım tabiyki.

Kullanım açısından da galiba Korg daha iyi değil mi? Dokunmatik olması, daha hızlı geçiş yapmanızı sağlar. Diğerinde devamlı çevirmek zorunda kalıyorsunuz.

Evet kardeşim pratiklikte korg daha iyidir.Pa600 zaten hızlı bir işlemciye sahiptir.Sayfa geçişleri vs.dokunmatik hassasiyeti çok iyidir.İmkanınız varsa kesinlikle pa600 derim.Tabiki 96 mb ram var alette yani 96 mb ye kadar istediğiniz pa800 setini yükleyebilirsiniz ayrıca 3x setlerinden de tek tek ses yada ritim atabilirsiniz.Sitede pa600 bölümüne bakarsan bir sürü seti var zaten pa800 setleride var bir sürü piyasada ...

Tonlardaki tokluk sesteki berraklık ile ilgileniyorsan kesinlikle Bk5,pratik olsun sample atayım dersen ve paranda varsa pa600 yada biraz daha bekle dante tr al.

Size pa600'de yavaş yavaş karşılaştığım eksiklerini yazayım. Bk5'deki MEY NEY KAVAL pa600'de yok yada ben 8-10 sette bulamadım halen.

Mp3 kayıt yapmıyor. Dün öğrendim bende arıyorum menülerden. Meğer mid şeklinde kayıt ediyormuş :)

Artıları çok fazla tabi. Öncelikle kimse tuşeleri beğenmiyor ama aksine daha alçak olduğu için parmaklar ya gibi kayıyor.

Ritimdi nevaleydi setti ram vs. Anlayamıyorum insanları. Yanlış hesaplamadiysam 400+ ritim yükleniyor ram'e. Ve ritimleri hakikaten güzel. Paylaşımda hat safhada pa600'cüler arasında.

Dokunmatik ekran büyük avantaj. Istersen kullanma, butonları kullan. Elektro ve klarneti çok iyi. Kısacası eğlenceli bir klavye. Haftasonu yine başında geçti :D

Teşekkür ederim yorumlarınız için