• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

BK-5 OR / Yeni 4 Adet EMO Ritimleri Yayında...

Cevap: BK-5 OR / Yeni 4 Adet EMO Ritimleri Yayında...

eyer bk-5 or icin yapilacak ritim ve ses ler iyi olursa bu alette is yapabilecegini düsünyorum
eksikler var tabiki misal elektro lar gibi bunlarida roland belki yeni bir updata yapip yeni sesler ekliyebilir.

kulanisi cok zor bir alet degil bence
kolayliklarida var

güzel alt yapilarda gelirse ilerde cok güzel bir org olacagini düsünyorum
bir konuda takiliyorum drum kitlerde emo drum kit var denildi
varmi yokmu onu bilmiyorum belkide emo birkac kit drumkite yüklemis olabilecegini düsünyorum
siteye sordugumda arkadaslara hic bir cevap alamadim

yani anlicagniz sahneye cikmak icin daha cok erken oldugunu düsünyorum
cok sayida gerekse ritim gerekse performance eksiklikler var suan.

drum kıt buıtonuna bastımızda tr kıt yazar onlar turklerı bunlar

tesekürler fahti hocam

tr kit komple emo nunsa siralamada hic degisiklik yoktur ozaman

bizde kolayca emo nun ritimelrini bu kitle yazilmissa sorunsuz okutabiliriz

siralama deyince misa c 1 tusuna bass drum d 1 tusunda alkis yani siralam dogruysa sorunsuz emo ritimlerinide okur ozaman ama yok bu tr drum kitin icinde sadece destek verilip baze kitler atilmissa o baska emo nun drum kiti degildir

saygilarimla

Eskiden orgların üzerinde ritimler falan yazardı. İşte 100 ritim, bilmemkaç ensturman sesi...
Üzerinde Workstation yazmıyor diye harcadınız gitti aleti.
Roland BK-5 workstation klavye olarak bilinen bütün dünya ritimlerini ve seslerini barındırmakla birlikte tuf kavaldan divan bağlamaya bütün Türk seslerini de içermektedir.
Şimdilik eksikleri vardır tabii ki ama onlar da her geçen gün giderilmektedir.

Eeee bu kadar övgüden sonra Roland Türkiye bir BK-5 taşıma çantası yollar artık :)
(Şaka bi yana, gerçekten boyuna göre hiç beklenmeyen marifetleri var bk-5'in)

ama gercek roland e500 usta

suan sahne icin cok az ritmler mevcut
ama bende sana katiliyorum mey sesinden tut zurnaya kadar var
zaten bize gereken sesleri elektrolar haric cok mükemel sekilde sisteme koymuslar bu sesleri kulanirken düsünsek neye gerek sampel hepsi var zaten hemde cok kaliteli bir sekilde

bide ritimleri biraz kaliteli programlarlarsa programcilar bk-5 ile programa cikabilinir

katologlardan gozlemledigim kadariyla emo bazi sample ses ve drum kitlerindeki bazi perc sampleleri rolandin kullanima vermis ses parametrelerini ve drumkit leri roland kendisi duzenlemis.yani tr sample datalari emodan alinarak.roland tarafindan duzenlenmis.

teskürler katip usta

tahmin etigim gibi zaten tüm drumkiti komple vermesi mümkün degil

ben tr per kit ve tr drum kit baktim icinde güzel kitler mevcut bendirden tut davula kadar sampel var
asil is simdi ritim yazicilarda ben emegin alt kaLmasini istemem eyer ücretli baba gibi ritim yazilirsa ücretini veririm

zaten eyer bundada roland tuturamasa yani en azindan biraz bizleri memnun edemese bidaha hic kimse roland almaz sanirim
bu benim görüsüm

saygilarimla

pa 500tr nin fabrika turk ritimlerinin buyuk bir kismini eger convert konusunda biraz tecrubeniz varsa bk 5 e en az 2 drum kit olarak sorunsuz sekilde okutabilirsiniz.bu sekilde yoresel tr ritimler artmis olur

katip usta elimde converter programi var

fakat korg pa500 tr orjinal türk ritimleri elimde yok olan varsa yolarsa denerim

saygilarimla

ama gercek roland e500 usta

suan sahne icin cok az ritmler mevcut
ama bende sana katiliyorum mey sesinden tut zurnaya kadar var
zaten bize gereken sesleri elektrolar haric cok mükemel sekilde sisteme koymuslar bu sesleri kulanirken düsünsek neye gerek sampel hepsi var zaten hemde cok kaliteli bir sekilde

bide ritimleri biraz kaliteli programlarlarsa programcilar bk-5 ile programa cikabilinir

Ertan hocam elektrolar biraz daha editlendikten sonra gayet güzel geliyor.Heralde sizi pek tatmin etmedi ama muadili cihazlardaki elektroları dinleseniz kesinlikle bizimki iyimiş dersiniz emin olun..:)

Saygılar..

evet baybozkurt ustam editlemedim dogru söylüyorsun

yapamadim daha dogrusu pekte beceremiyorum
efeklerde takilip kaliyorum

saygilarimla