• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Bk-5 te varyasyon geçişlerinde ritim sekteleme problemi...

baybozkurt

Moderator
Moderator
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
KORG PA800
Slm arkadaşlar,

Bugün orgun ayralarıyla oynarken farkettim acaba sizdede varmı?

Fill-in tuşunu kapatın ve varyasyonlar arasında geçiş yapın geçiş olduğu anda tekliyor ve buda ritim kaçırmaya neden oluyor.Eğer bu bir hata ise roland tr tarafından bilinrse iyi olur güncelleme olduğunda bunuda giderirler.ok

saygılar...

Cevap: Bk-5 te varyasyon geçişlerinde ritim sekteleme problemi...

Slm Roland tr;

Konu önemli.Yeni yazılan ritimlerdede bu yazılım sorunu var.Versiyon güncellemesinde bu konu ele alınacakmı?

saygılar...

Ben denedim ama böyle bir sorun olmadı

Slm kardeş;

Versiyonun 1.02 mi?Belki 1.0.0 da olmayabilir böyle bir problem o yüzden soruyorum.Bariz oluyor bende çünkü.

Evet ben 1.0.2'ye güncelleme yaptım. Fill in dediğiniz tuş varyasyon tuşlarının hemen solundaki tuş değil mi? O tuşu kapatıp varyasyon geçişi yaptım ama her hangi bir ritim de aksama fark edemedim... Acaba siz başka ritimde denediniz mi? belki sizin denediğiniz ritimden kaynaklanan bir sorun da olabilir...

sanırım ses performans dosyasından ses değiştirdikten sonra vary. değiştirince o sorunu yapıyor. bazen de ritim hızı değişiyor.

sx3000 gibi mi yanii

sanırım ses performans dosyasından ses değiştirdikten sonra vary. değiştirince o sorunu yapıyor. bazen de ritim hızı değişiyor.

Hocam ritim hızı dediğiniz gibi bazen düşüyor ve sonradan toparlıyor ancak ritim sekteleme problemini biraz dikkatli dinlendiğinde bariz bir şekilde görüyorum.Hatta dün sinir oldum yeni ritimler ile bir parça çalayım dedim bu gıcık problem ritim kaçırtıyor bana.....:(((