• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

BK5 PA900 Hangisi?

• Konbuyu başlatan My75
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 46
  • Görülen : 10K
Cevap: BK5 PA900 Hangisi?

ben hicbir zaman kotu niyetli olmadim,olmamda,ama prelude %100 bati klavye diyemem,cunku icindeki arap kitleri iyi, ritim ve selerde hic sikinti yok,e96 dan sonra bana mercedese gecmisim gibi geldi,benim gozden kacirdigim en onemli detay gw-8deki gibi favoribank olmayisidir,onun haricinde ucuruma goturecek kadarda kotu alet degil,bazen boyle hatalar yapiyoruz iste.

Sana katılıyorum Prelüde göründüğü gibi sadece batı cihazı değil ama her nedense insanlarda ya kullanmadıkları için yada beklentileri farklı olduğu için Prelüde yi farklı algılamışlar...

Ama Prelüde yi batı olarak düşünürseniz bence mükemmel bir cihazdır..Özellikle Piano,saksafon ve gitar soundları ve ayrıca ritimler çok iyi bana göre,BK5 de batı tonlarda Prelüde ye karşı bir üstünlük göremedim,bunu samimiyetimle söylüyorum..

Barış arkadaşımız söylemiş ki benimde tek satma sebebim Favori bank olmayışıdır..Yoksa bütün Türk ve arap kitler mevcut olup biraz istekle istediğin ritim yazılır..

Bir diğer satma sebebime daha gelince sizde demişsiniz herhangi bir videoya rastlayamadım diye aksine bir kaç ay öncesine kadar Zuhalin kendi sitesinde tanıtım videoları vardı,hepsini silmişler,Youtube da dahi bırakmamışlar...

Madem bu cihazı hala satıyorsunda neden bu videoları siliyorsun?? Amacın nedir? Anladık BK5 yöneldinde GW8 yada Prelüde alanlar üvey evlatmı oldu birden? Üstelik Prelüde hala satışdayken...

İşte bu durumdan sonra açıkçası biraz soğudum yoksa ben Roland' ı seviyorum ama BK5 inde sonu aynı olacak..

Moderatör tarafında düzenlendi:

Laf ebeliği yapmaya gerek yok ben hollanda da kalıyorum Roland avrupadaki üretimini durdurma kararı aldı isteyen araştırabilir.pa 800 e gelince zamanında güzel bir aletti hala çoğu klavyeci dostum ondan ekmek yiyor 2007 sezonu sonunda piyasaya çıkmış bir alet olan bu cihazı daha geçtiğimiz eylülde piyasaya ćıkmış bir pa 900 ile kıyaslamayı doğru bulmuyorum isterseniz kıyaslayın fakat her durumda pa 900 pa 800 den üstün bir aletdir pa 3x alamayanların bu aralarda ilk tercihidir durum bu kadar basit iken hala pa 800 ü olmayıp pa 8800al diyenlerin pa 900 ü olmayıp pa 900 al diyenlerin akıllarına şaşıyorum.ksrdesler paranız varsa pa3x yoksa pa 900 çok kısıtlıysa pa 800 2.el veya pa 600 diyorum olay bu

hocam haklısınız pa 900 800 den üstün olabilir ki bende 900 aldım,M işin bide aması var..pa 800 cüler her türlü ritimlerini paylaşıyorlar sadece bu sebebten benim için pa800 900 den daha ii..donanım olarak 900 kesinlikle çok daha ii ve malzeme kaliteside anlatılan gibi değil.aynı pa80...ama tirim nerde sorun o..şu güne kadar bi tek arkadaş pa900 editlediği bi ritmi forma koymuş değil..o gün için en iyi org nevalesi en bol olan orgtur..pa3x kalitesi belli ama bi sürü 3 x gördüm 80den daha adi..ritim yoksa orgun markası ne olursa olsun,siz nası çalarsanız çalın,o org hikayedir..en iiyi örnekte pax1..

Sana katılıyorum Prelüde göründüğü gibi sadece batı cihazı değil ama her nedense insanlarda ya kullanmadıkları için yada beklentileri farklı olduğu için Prelüde yi farklı algılamışlar...

Ama Prelüde yi batı olarak düşünürseniz bence mükemmel bir cihazdır..Özellikle Piano,saksafon ve gitar soundları ve ayrıca ritimler çok iyi bana göre,BK5 de batı tonlarda Prelüde ye karşı bir üstünlük göremedim,bunu samimiyetimle söylüyorum..

Barış arkadaşımız söylemiş ki benimde tek satma sebebim Favori bank olmayışıdır..Yoksa bütün Türk ve arap kitler mevcut olup biraz istekle istediğin ritim yazılır..

Bir diğer satma sebebime daha gelince sizde demişsiniz herhangi bir videoya rastlayamadım diye aksine bir kaç ay öncesine kadar Zuhalin kendi sitesinde tanıtım videoları vardı,hepsini silmişler,Youtube da dahi bırakmamışlar...

Madem bu cihazı hala satıyorsunda neden bu videoları siliyorsun?? Amacın nedir? Anladık BK5 yöneldinde GW8 yada Prelüde alanlar üvey evlatmı oldu birden? Üstelik Prelüde hala satışdayken...

İşte bu durumdan sonra açıkçası biraz soğudum yoksa ben Roland' ı seviyorum ama BK5 inde sonu aynı olacak..

Cok dogru soylemissin,bende prelude Aytun Edenin yaptigi tanitimlardan etkilenip almisdim,malesef o tanitimlarda silinmis,yada ben bulamiyorum.bimiyorum.Bence bk5 ile pa900 arsinda kalmak, kalmayi birak kiyaslamayi bile cok yanlis buluyorum......

roland ın açma kapama düğmesine bas bir ritm ve ses seç hemen çalmaya başla... edit medit gerektirmeden, ses sisteminde hiç sorun yaşamayacaksın... korg u editlemeden çal çalamazsın... hadi editledin set yaptın met yaptın başladın çalmaya ses sisteminde peaklar klipler facialar yaşayacaksın... korg efect seçeneklerini öyle abartmış ki yuh diyorsun yani... korg geniş ekran koymuş dokunmatik ekran yapmış tamam kullanımı kolay tamam 64 ve 256 mb hafıza açmış ağzınıza birer parmak bal çalmış bu da tamam...

hepiniz aynı sesleri ve aynı ritmleri çalıyorsunuz yahu sample sese neden ihtiyaç duyuluyor onuda anlamış değilim... BAĞLAMAYI ORGİNAL GİBİ ORGTAN ÇALMANIN MANTIĞI NE ZEVKİ NE GÜZELLİĞİ NE... pa 800 5000tl pa 900 5000tl 3x 7000tl bu ne yahu servet...

roland almayın korg alın bu işten ekmek yemek istiyorsanız... ayrıva bk-5 kullanımı zor ekranı küçük samplesi olmayan bir org ama çalarken müthiş keyif veren bir org... gürültü yapmak istemiyorsan roland alacaksın... her ay orgu sökmek dtl nin insafına kalmak istiyorsan korg alacaksın...

korg bu ülkenin gündeminde bir numara şuan... içinden 64 mb i sök ne kaldı geriye...

bk-5 te 64 mb geniş ekran bide user program olsaydı hasret ustada bi çiftetelli dolaşsaydı 2 de ritm yazsaydı... bütün orglarla iş olur önemli olan org değil önemli olan orgu çalmakta değil...

bana göre önemli olan sen orgunu çalarken ne kadar özgünsün ve seni dinleyen insanlar senin özgünlüğünün ne kadar farkında mühim olan bu...

Abi bırakın şu orglara servet ödemeyi alet farketmez yenilen ekmek piyasa ortada bk5 konusuna gelince bi ara tyross fatih nikli arkadaşımızda vardı bende her orgla yapılmış demo vardır arşivimde yalnışlıkla silmişim bitane kuru saz demosu vardı yarın paylaşayım dinle

Yahu arkadaşlar yine aynı şeyi yapıyorsunuz. Yani başlık kısmında 2 model görünce hemen kıyaslamayı performans anlamında yapıyorsunuz. Önce bir içeriği okusanız konuyu başlatan kişinin ne demek istediğini nerede kullanacağını öğrenip sonrasında fiyat-performans analizi yapsanız daha doğru olmaz mı?

Öyleyse hiç konuyu okumanın anlamı yok. Haydi herkes şu yorumu yazsın; "pa900 tabiki daha iyi"...

E iyide adam hangisi iyi dememişki. Benim durumuma göre hangisi yeterli gelir demiş. LÜTFEN Konuları okuyalım. Gerçek anlamda yardımcı olmak istiyorsak OKUYALIM.

ayrıva bk-5 kullanımı zor ekranı küçük samplesi olmayan bir org ama çalarken müthiş keyif veren bir org... gürültü yapmak istemiyorsan roland alacaksın...

Evet evet işte budur ya. Sihirli cümle buydu bk-5 hakikaten keyif veriyor.Ayrıca sesler hakikaten orjinale çok yakın. Ve önemli nokta gürültü yok. Sesler birbirinin içine girmeden adeta tane tane çıkıyor. Bu da gürültüyü engellemiş oluyor. Müzik yaptığını hissediyorsun. Ve sanırım bu yüzden KEYİF VERİYOR zaten :)

Geçen gün bk-5 ile bir audio kayıt yapayım dedim. Önce ritim ve akorları kaydettim. Bu arada parçadan kopmamak için upperin sesini iyice azalttım ve eşlik ettim. Fakat diğer kanallar üzerine kayıt edilince, ses çok kısık olduğu için bu sesin perdeleneceğini düşünerek (diğer markalarda bu şekilde deneyimlemiştim) özenmeden çaldım. Fakat diğer kanalları eklememe rağmen sesi bir türlü perdeleyemedim. Hatta çok yakın bir tonlada aynı notaları çalmama rağmen ses yine alttan kabak gibi duyuluyordu. Bu durum beni çok şaşırttı.

Yasalhaydut'un dediği gibi çok keyif veren bir cihaz. Bu fiyat aralığındaki bir çok cihazı denedim ama bk5'den aldığım tadı alamadım. Bütçem yeterli olsa tabii ki öncelikle pa900'ü değerlendirirdim.

Bu arada bk5'de kanal midi kayıt yokmu, yoksa benmi bulamadım?

2 aydır pa900 kullanıyorum banada en sonunda bk-5 aldıracaksınız yaa