• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

BK5 PA900 Hangisi?

• Konbuyu başlatan My75
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 46
  • Görülen : 10K

My75

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
yok
Şimdi diyeceksiniz yaptığın kıyaslamaya bak..

BK5 almayı düşünüyordum ama Cüneyt beyin PA900 tanıtımını izledikten sonra parayı denkleştirip PA900 almaya karar verdim..

Ama yine aynı tanıtım videosunda yapılan yorumları görünce kararsız kaldım,yani öyle yorumlar varki diyorum acaba kedi ciğer olayımı yoksa gerçek payı varmı size sormak istedim...

Yani PA900 deki o yerli sample sound lar bilmiyorum bana mükemmel geldi ama yorumlara bakınca adamların hepsi, yok PA800 ün tırnağı olamaz,yok çok kalitesiz vs. gibi yorumlar yapmışlar..

Arkadaşlar ne diyorsunuz? Ben 4 sene PA80 kullanmış biri olarak PA800 çıktığında aynı yorumları görmüş biri olarak gönül rahatlığıyla PA900 alayımmı??

Şahsen BK5 yerli soundları PA900 yanında oyuncak gibi geldi bana..Üstelik BK5 tam destek diyor,destekten kasıt ritim ve set olayımı dır?? Öyle ise bana gereksiz,ben kendi ritimlerimi yazarım sorun değil..

Cevap: BK5 PA900 Hangisi?

aman hocam tabiki korg pa800....... bk 5' i aldığın gün satarsın pa900 bilmiyorum ama bir kaç videosunu izledim pa 800 farklı yönleri var.. birde pa80 kullanmışsınız size tavsiyem pa 800 yada 900 hayırlı işler

Şimdi diyeceksiniz yaptığın kıyaslamaya bak..

BK5 almayı düşünüyordum ama Cüneyt beyin PA900 tanıtımını izledikten sonra parayı denkleştirip PA900 almaya karar verdim..

Ama yine aynı tanıtım videosunda yapılan yorumları görünce kararsız kaldım,yani öyle yorumlar varki diyorum acaba kedi ciğer olayımı yoksa gerçek payı varmı size sormak istedim...

Yani PA900 deki o yerli sample sound lar bilmiyorum bana mükemmel geldi ama yorumlara bakınca adamların hepsi, yok PA800 ün tırnağı olamaz,yok çok kalitesiz vs. gibi yorumlar yapmışlar..

Arkadaşlar ne diyorsunuz? Ben 4 sene PA80 kullanmış biri olarak PA800 çıktığında aynı yorumları görmüş biri olarak gönül rahatlığıyla PA900 alayımmı??

Şahsen BK5 yerli soundları PA900 yanında oyuncak gibi geldi bana..Üstelik BK5 tam destek diyor,destekten kasıt ritim ve set olayımı dır?? Öyle ise bana gereksiz,ben kendi ritimlerimi yazarım sorun değil..

Iskembeden sallayarak şunu al bunu al demeden önce kullanım amacınızı öğrenmek isterdim. Yine şunu al diyemem zaten pa900'ü tanımıyorum. Fakat çok profesyonel sahne yapmıyorsanız bk5 fiyatıyla zaten sizi karşılayacaktır. Bu kadarını soyleyim. Yani hız sınırı 120 km olan yolda ferrari ile fiesta kafa kafaya gitmiş olur :)

Bk5'i seçenekler arasına almanızın sebebi bu olsa gerek madem ritim ve sample ihtiyacı da yok. Ee sesleri de beğenmemişsiniz. Oyleyse profesyonel sahne için değil fiyat performans Ürünü ariyorsunuz o zaman bk5 işinizi görebilir :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

Rolandın batı seslerine diyecek sözüm yok ama pratiklik ve sample olayı Korg u albeni diyor..

Şahsen 2 cihazıda kullanmadım ama BK5 in LCD ekran ve menüsü bana itici geldi,birde şu altın yaldızlı baskıları biraz itici duruyor (bana AT-1 i anımsattı :) )

Şaka bir yana PA900 ile tabiki kıyaslanmaz ama profesyonel sahne olayını artık bıraktım..Bu yüzden önce sırf muhabbetine bir ara 350tl ye Medeli aldım..(Kardeşim bu aradada o Medeli de ne ritimler varmış,hiç beklemiyordum,bir ara benim Rolanda aktarmayı bile düşünmüştüm :) )

Sonra Roland Prelüde aldım,yine batı ritim ve soundlar mükemmel ama pratik değil..

BK5 de karar kılmıştım ki almışken PA900 alayım daha değişmem diyorum..

Sadece kafama takılan kısmı kasası vs. gerçekten çokmu kötü,PA600 için çok atıp tutuyorlarda o yüzden merak ettim..

Gerçi parayı denkleştireyim Tünele gidip 2 sinide deneyeceğim ama düşüncelerinizi merak ettim..En azından güncel düşünceleri,forumda bazı yorumlar var ama zamanla insanların düşünceleri değiştiği için başlık açtım..

pa2x kaya gibi alettir her turlu set bulursun taş gibidir 3x cok pahalı 800 ıstemıosn 600 900 kalite acısındna dusuk denlıyor ben denemedım sahsen ben org alcak olsam ben 2x alırım keyfıme bakarm

Rolandın batı seslerine diyecek sözüm yok ama pratiklik ve sample olayı Korg u albeni diyor..

Şahsen 2 cihazıda kullanmadım ama BK5 in LCD ekran ve menüsü bana itici geldi,birde şu altın yaldızlı baskıları biraz itici duruyor (bana AT-1 i anımsattı :) )

Şaka bir yana PA900 ile tabiki kıyaslanmaz ama profesyonel sahne olayını artık bıraktım..Bu yüzden önce sırf muhabbetine bir ara 350tl ye Medeli aldım..(Kardeşim bu aradada o Medeli de ne ritimler varmış,hiç beklemiyordum,bir ara benim Rolanda aktarmayı bile düşünmüştüm :) )

Sonra Roland Prelüde aldım,yine batı ritim ve soundlar mükemmel ama pratik değil..

BK5 de karar kılmıştım ki almışken PA900 alayım daha değişmem diyorum..

Sadece kafama takılan kısmı kasası vs. gerçekten çokmu kötü,PA600 için çok atıp tutuyorlarda o yüzden merak ettim..

Gerçi parayı denkleştireyim Tünele gidip 2 sinide deneyeceğim ama düşüncelerinizi merak ettim..En azından güncel düşünceleri,forumda bazı yorumlar var ama zamanla insanların düşünceleri değiştiği için başlık açtım..

Başlığa bakıldığında yanıt pa900 olabilir. Ancak içeriği okuyunca durum farklı. Bu yüzden işkembeden sallamak tabirini kullandım. Dener bakarsınız hakikaten kafanıza yatar paranız da vardır o zaman neden daha düşük birşey alasınız ki. Ama gereksiz dersiniz fazla para da vermek istemez evde ihtiyacımı karşılar dersiniz o zaman neden daha fazla para veresiniz ki :) Tabi burada kişinin profesyonelliği de giriyor işin içine. Ev kullanıcısı bile olsa sahne adamıysa :) evde dahi o tadı almak ister.

Bana kalırsa 1 kere alayım iyisi olsun devri geçmiştir elektronik teknolojik cihazlarda. Tersi olabilir orta halli olsun bakayım beğenmezsem daha iyisini alayım denebilir. En iyisini alırsanız değiştirme süreci daha uzun olur hepsi o. Mesela pa800 :) Ama bk5 alsan 2 yıl sonra, hadi çok iyi olsa pa900 alsan 3 yıl sonra yine başka birşey almak isteyeceksin :) Yanlış anlamayın kendime sorup cevaplarını buraya yazdım :)

Ayrıca AT1 Medeli falan lütfen bu başlıkta bunları yazmayın pa800 diyoruz beğenmesenizde bk5 diyoruz :) BK5'i kimse yabana atmasın ŞAMPİYONLAR LİGİ kuralarında 1. torbaya girer :) Ben öyle düşünüyorum.

Ayrıca AT1 Medeli falan lütfen bu başlıkta bunları yazmayın pa800 diyoruz beğenmesenizde bk5 diyoruz :) BK5'i kimse yabana atmasın ŞAMPİYONLAR LİGİ kuralarında 1. torbaya girer :) Ben öyle düşünüyorum.

Ya öyle deme ben o AT-1 ile askerde 15 ay müzik yaptım ki olmayınca bir 2/4 lük ritimi bile insana kral geliyor o dönemde.. :) Üstelik sanırım hiç denememişsiniz,Medeli yi o 70tl ye satılan org sınıfına sokmayın ki ben o düşünceyle almıştımki şok oldum inanın :) Ritim ve soundlar yalan olmasın gerçekten çok güzel,yabana atılacak değil, ama sonuçta malzeme kalitesi,bend tipi ve batı olmasından dolayı profesyonel değil..Sonuçta 350tl ne beklersinki :)

Büyük ihtimal PA900 alacağım,cevaplar için teşekkür ederim bu arada..

ben şahsen roland hastasıyım ses temizliği doğallık sound çok tatlı roland on numara bir alet ancak korgun pratiklik sample kullanıcıya açık dokunmatik ekran geniş hafıza sorun çıkarmayan usb okuyucu herşeyiyle pa900 bk5 ten çoooooooooooooooooooooook üstün onu belirteyim hiç kıyaslamaya gerek yok korg tercih edilecekse prof sahne yapılacaksa ilk tercıh pa3x 2. tercih pa900 3. tercih pa2x pro 3. tercih pa800 4. tercih yamaha a2000v2 plus +emo olmalıdır ancak ben kendim ritim yazarım edit yaparım programımı hazırlarım derseniz yeryüzünün en soundlu aleti audya 5 1. tercih tir ondan sonra tyros 5-4 olmalıdır saygılarımla

Şahsen bende Roland cıyım diyebilirim ama bahsettiğiniz sebeplerden dolayı Korg tercih ediyorum..Benim ilk vazgeçilmezim G600 idi sonrada Pa80 oldu..2 alette oldukça pratik ama her nedense Roland pratikliği Korg ise kaliteyi düşürmüş.Bu kalite olayını yorumlardan dolayı söylüyorum yoksa Pa80 den sonra daha henüz Korg kullanmadım..

Anladığım siz PA900 kullanıyorsunuz,gerçi aleti satın alırken detaylı bakacağım ama her hangi bir nevale gerekiyormu??

Yani cihazı tanıtım videosundaki gibi alacağız değilmi? Bizden ekstra bir para isterlermi?

Pa80 de kart vardı,bunda harici bir donanıma gerek varmı?

Şuan alet 4500 TL ve en geç 1 aya kadar almayı hedefliyorum..