• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

buyrun burdan yakın...

dj-ramon

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
KORG PA 800 BABA
Öğleden sonra şöle bir dolaşayım hemde iş bakınayım dedim yürürken (yer izmir karabağlar semti) gözüm direklere yapıştırılmış ilana takıldı ilan şöleydi... !Davul orkestra ahtapot kamera 200 adet sandalye yer volkanı falan filan 200 tl !:eek::eek::eek::eek: deliricem yahu bune beee ayıp be artık valla ayıp birde benim grubun ismini taklit etmiş gü ya sözüm ona orkestracı beyfendiler grup coştur yazmış kafayı yiyicem aklımı kaybettim buneeeeeee:mad::eek: yeter artık buna bir son vermemizgerekiyo resmen baltalanıyoz bıktım artık bıktım müşterilerime fiyat veremez hale geldimm....:( ..... benim aklımda şöle organizelenmek geliyor bi dernek kurulsun her ilde orkestracı arkadaşlar buralara belli aylık karşılığı 20tl gibi bi ücret ödeyelim kira ve çay parası çıksın derneğin yeter korsanlarla mücedele edelim göz açtırmayalım bu ne olduğu belirsiz kişilere sizlerden yorum bekliyorum..akşam akşam çıldırttılar gene zaten iş yok birde böle iyice kudurdum...izmirde böle dernek kurmak isteyen dostlarım ben hertürlü varım yeterki bir araya gelelim..saygılarımla...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: buyrun burdan yakın...

ramon arkadas bugun yasadigin olay icin uzgunum ama malesef bu bir turkiye gercegidir,boyle giderse artik sadece elektrik parasina caldiracaklar nerdeyse,insallah kisa surede is bulur calismaya baslarsin,dernek olayina gelince yasal olarak bir mucadele yapamazsiniz bu tamamen kabakuvvetle olur yani buralar benim bolgem gibi buda olmaz tabi,senin dusundugun sistem yani yasal mucadeleler sendika adi altinda olabilir oda cok zor,malesef bir cozum bulamayiz,artik gururu ve muzisyenligi yeri geldigi zaman birakip lattop muzisyenligi yapilacak yani fiyatina gore muamele hesabi.uzulme yoluna girer insallah,selamlar..

aynen katılıyorum.ne kadden ekmek o kadden köfte....100 tl.ye pa80 bile götürmek lüx artık.g-600 bulun gidin mp3 devammm.....

şaşırtıcı.. bir mesleği bukadar basitleştirmekte bir kabahattir.. arkadaşların dediği gibi ucuz etin yahnisi misali..
koşullar her ne olursa olsun verilen emeğin icra edilen işçiliğin karşılığı bu şartlarda bu olamaz.. cemiyet sahibi olanlarda bir gecelik kamera çekimi fiyatına tüm bunların karşılanmasında bir anormallik sezecektir..

Dernekten ziyade; Admin Bey'in serzenişinin çaresi "Oda" laşmaktır bence.
Dernek çözüm olmaz.
Oda çatısı altında birleşmedikten sonra; hukuki zeminde hak arayamazsınız.
Oda'nın bir adım ötesi ise; bir federasyona bağlanmanızdır.

Değerli müzisyen arkadaşım buralardada aynı sorun (Bursa/Yenişehir) 2-3 müzisyen arkadaşımla maliyeye o kadar baskı yaptık, yeni çıkan yasalardan madde madde örnekler sunduk ama nafile. taa ankaraya kadar dilekçeler yazdık en sonunda maliyenin bize verdiği cvb nedir biliyormusun. kardeş biz uğraşamıyacağız sizide o zaman vergiden düşürelim herkez eşit olsun dediler. sinirimden ağladım... biz çoluğumuzun coçuğumuzun ekmek parasından kısıp tesisatımızı günün piyasasına ayak uydurmaya çalışalım. dediğiniz gibi adamlar 100-150tl gibi rakamlara düğüne gitsinler...
ben 3 senedir pa-80 almaya çalışıyorum yok bir türlü 2500tl bir araya getirip alamadım artık vazgeçtim. ses sistemini güçlendirip görsellik olsun diyede ışık sistemine giriyorum allah nasip ederse bu yaz. piyanist bi arkadaştan pa x2 nin rtimlerini aldım mp3 olarak 15-20dk lık. çok sıkışırsam rtimi virtual dj programın açıp g-600 le solosunu çalıyorum.
eskiden fiyatımızı biz belirlerdik şimdi işe düğüncü bu fiyata çalarsan gel diyo. bune ukalalık diyesim geliyo... siz leptopculardan dert yanıyosunuz bizim buradakiler birde artık eleman gönderiyor 1 kişide 4-5 tane eleman var... allah vergisidir bişi demiyorum ama kekeme insanlar bile bu işi yapmaya başladı. allah sonumuz hayır etsin...

Meslek birlikleri neden var olmuşlardır sizce ?
Birey olarak hiç birinizin bu konuda gücü olamaz.
"Sivil Toplum Örgütü" kavramı bu düşünceden hareketle ortaya çıkmıştır.
Yoksa; maddi ve manevi olarak eriyip gidersiniz bir kaç yıl içerisinde...

Her sektör ile her meslekte; standartları ve kuralları belirleyen kurumlar/kuruluşlar olmak zorundadır.

Camianız başı boş kaldığı sürece; bu işten ekmek parasını hakkıyla kazanmak isteyenlerin hakları zayi olmaya mahkumdur.

bu işin konuşulup tartışılacak yanı kalmadı her gün bir konu altında serzenişler devam ediyor.ve md nin piyasaya girmesinden itibaren devam ediyor ki ! artık md ye filanda ihtiyac yok . düğün sahipleri ellerinde flash disklerle geliyor düğünlere çogumuz rastlamıştır.giriş parçası için özellikle.sizde tutturabildigine alıp yapacaksınız başka çaresi yok 200se 200 ,,,100se 100 tl...bu işin geri dönüşü yok ...kimse bana kızmasın .garsonlar salonsahipleri hatta buişin e sinden anlamayan insanlar müzisyenden nasıl etsemde 20 - 30 kırpsam diye hesap kitap yapar olmuşlar .. aramızda garson yada hakkıyla işini yapan işverenler varsa alınmasınlar...saygısızlık etmek istemem.
saygılarr

düğün sahibi gelir düğün var kaça çalarsın der sen dersinki 400 e çalarım adam derki ooo çok pahalı 200 e yapan var sen dersinki o zaman git ona çaldır adamda gider ona çaldırır onun umrunda değildir onun tek amacı 3 5 şarkı çalınsın ve oynansın yeter ozamanda ne olur 200 e çalan adam tanınır fiyatları uygundur birde reklam yaparsa tamam sen batarsın o yüzden 3 5 demiceksin böyle diyen adamların düğünlerine gidip laptopu dayıcaksın sen oturup çayını sigaranı içiceksin kendi görüşüm budur saygılar...