• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Cafe -Bar klavye tavsiyesi

• Konbuyu başlatan umutla
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 27
  • Görülen : 7K
Cevap: Cafe -Bar klavye tavsiyesi

teşekkür derim.
a300tr yi araştırdım biraz ses ve ritm değiştirme sıkıntısı var deniyor. Yani a300tr de ses ve ritm hafıza tuşları yokmuş. Parça esnasında ses değiştirmek biraz sıkıntılı o zaman.
Her parçadan sonra parçaya uygun ritmi ve sesleri tek tek seçmen lazımmış.

Galiba ev kullanıcıları için iyi bir başlangıç seviyesi orgu a300tr

Peki GW-8'e ne dersiniz? Aralarında iki kat fiyat farkı var gerçi.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Ben gw8 kullanıyorum çok memnunum. gw8 in bu dünya üzerinde iş yapamayacagı profosyonel müzik ortamı yoktur. orkestra, düğün, cafe, bar, studio vs millet alıyor gw 8 kullanmasını beceremiyor sonra ucuza elden çıkarmaya çalışıyor. Genelde insanların müzik anlayışı düğün olduğu için gw8 i yerden yere vuruyor iyi elektro bağlaması yokmus.şu an piyasada hangi org en pahalıysa onu alacak kadar param var ama ben g600 ve gw8 kullanıyorum.. sende çekinmeden alabilirsin tam grup klavyesidir ses kalitesi ve tonları mükemmel..

Ben gw8 kullanıyorum çok memnunum. gw8 in bu dünya üzerinde iş yapamayacagı profosyonel müzik ortamı yoktur. orkestra, düğün, cafe, bar, studio vs millet alıyor gw 8 kullanmasını beceremiyor sonra ucuza elden çıkarmaya çalışıyor. Genelde insanların müzik anlayışı düğün olduğu için gw8 i yerden yere vuruyor iyi elektro bağlaması yokmus.şu an piyasada hangi org en pahalıysa onu alacak kadar param var ama ben g600 ve gw8 kullanıyorum.. sende çekinmeden alabilirsin tam grup klavyesidir ses kalitesi ve tonları mükemmel..

GW-8 in ritimleri doğal mı? mesela ben A1000TR kullanıyorum. Arkadaşa tavsiye ederim.
Aynı zamanda ben de GW-8 ile ilgileniyorum ikinci el bende bakıyorum.
A300Tr den sesleri ve ritimleri daha iyi galiba dediğinize göre.

Peki ritimleri ve ses kalitesi sizce A1000TR den daha iyi mi
(atışma değil, kullandığınız için kullanan kişinin görüşünü almak istediğim için soruyorum, sakın kimse atışmaya çevirmesin)

GW-8 in ritimleri doğal mı? mesela ben A1000TR kullanıyorum. Arkadaşa tavsiye ederim.

(atışma değil, kullandığınız için kullanan kişinin görüşünü almak istediğim için soruyorum, sakın kimse atışmaya çevirmesin)

Hocam niye herkes A300TR yi kötülüyor :S soğudum resmen aletten amatör olarak almayı düşünüyordum evde - aile ortamında yada arkadaşlarla eğlenmelik oyun havası falan çalmak için ama atılan yorumlar hiç tatmin edici değil :S

Hocam niye herkes A300TR yi kötülüyor :S soğudum resmen aletten amatör olarak almayı düşünüyordum evde - aile ortamında yada arkadaşlarla eğlenmelik oyun havası falan çalmak için ama atılan yorumlar hiç tatmin edici değil :S

Sevgili arkadaşım ben A300Tr yi kötülemedim. A300Tr sınıfının en iyi klavyelerinden biri.
Biz burada şu klavye iyi şu klavye kötü diyemeyiz. Önce neye göre iyi neye göre kötü onu anlamak lazım.
Konuyu açan arkadaş sahne için kullanacağını söylemiş insanlarda bunu dikkate alarak fikirlerini söylüyorlar.
Ev kullanıcısı için başlangıç düzeyinde en iyi klavyedir diye düşünüyorum a300tr yi. Sahnede kullanılmaz mı ? Kullanılır niye kullanılmasın Ama 600 TL'den fazla veremeyen bir kişi için a300tr ideal klavye. Neden çünkü o fiyata alabileceğiniz en yeni ve en kaliteli ritimlere sahip klavyelerden biridir.
Ama bir kişi 1000- 1500 arası parası varsa niye A1000TR ya da GW-8 almasın ki?
Şimdi 1200TL para ayıran bir insana "hayır kardeşim sana sahnede a300tr yeter sakın A1000tr ya da GW-8 alma parana yazık" denir mi?
Eeeeee arkadaşım?...
1000-1200 TL para ayıran bir kişiye a300tr yerine GW-8 ya da A1000tr ya da korg un eş değer modellerini alabilirsin diye fikrimizi söylemek a300tr yi kötülemek anlamına gelmez.
Saygılar.
(özellikle de söyledim atışmaya çevirmeyelim diye ama canınız sağolsun ne yapalım) :)

Bu arada a300tr iyidir :) (v2'si) :)

Sevgili arkadaşım ben A300Tr yi kötülemedim. A300Tr sınıfının en iyi klavyelerinden biri.
Biz burada şu klavye iyi şu klavye kötü diyemeyiz. Önce neye göre iyi neye göre kötü onu anlamak lazım.
Konuyu açan arkadaş sahne için kullanacağını söylemiş insanlarda bunu dikkate alarak fikirlerini söylüyorlar.
Ev kullanıcısı için başlangıç düzeyinde en iyi klavyedir diye düşünüyorum a300tr yi. Sahnede kullanılmaz mı ? Kullanılır niye kullanılmasın Ama 600 TL'den fazla veremeyen bir kişi için a300tr ideal klavye. Neden çünkü o fiyata alabileceğiniz en yeni ve en kaliteli ritimlere sahip klavyelerden biridir.
Ama bir kişi 1000- 1500 arası parası varsa niye A1000TR ya da GW-8 almasın ki?
Şimdi 1200TL para ayıran bir insana "hayır kardeşim sana sahnede a300tr yeter sakın A1000tr ya da GW-8 alma parana yazık" denir mi?
Eeeeee arkadaşım?...
1000-1200 TL para ayıran bir kişiye a300tr yerine GW-8 ya da A1000tr ya da korg un eş değer modellerini alabilirsin diye fikrimizi söylemek a300tr yi kötülemek anlamına gelmez.
Saygılar.
(özellikle de söyledim atışmaya çevirmeyelim diye ama canınız sağolsun ne yapalım)

Estağfurullah benimde amacım atışmak değil.Ben sadece amatör oldugum için ve bu yarı profesyonelde olsa ilk orgum olacağı için temkinli davranıyorum.Sadece klavyenin kötü yanları konuşuluyor o yüzden az önce öyle bir yorum attım.

paraya göre özellik + kalite+ rahatlık+güzell+daha profesyonel+daha canlı+pratik+güçlü+seslerdeki ritimlerdeki gerçeklik artar

parasına göre 300 tr gayet güzel cihazdır,yenilikte yapıldı yeni ritimler de yazıldı,500 liralık orgtan çok şey beklemek mantıksız olur,500 liralık orgtan 2000 liralık veya 1500 tllik orgun özelliklerini v.s beklemek doğru olmaz,

Daha dune kadar çoğu gruplarda e40 vardı ritim atıyolardı g600 olabılır ama temızını bulmak zor sen rısk alma enıyısı a1000 al 750tlye beterman abı bırakıyo tertemiz cıhaz ılanlar bolumunde var

Estağfurullah benimde amacım atışmak değil.Ben sadece amatör oldugum için ve bu yarı profesyonelde olsa ilk orgum olacağı için temkinli davranıyorum.Sadece klavyenin kötü yanları konuşuluyor o yüzden az önce öyle bir yorum attım.

Klavyenin kötü yanları demeyelim de eksik olduğunu düşündüğümüz özellikleri :)

3 tane otomobil markası düşünelim. (otomobil = klavye olsun)
Her otomobil markası farklı segmentlerde otomobil üretir.

A segmenti
B segmenti
C segmenti
D segmenti
E segmenti (her marka bu segmenti çıkartmayabilir)

Şimdi insanlar kullanım amacı, kullanım yeri, kullanım şekli, kullanma zamanı, ekonomik durumu, otomobile binecek kişi sayısı vb. durumları göz önünde bulundurarak araba alır.
Şimdi bu unsurları dikkate alarak otomobil almak isteyen bir kişiye bu durumlarına uygun önce segment belirlenir. Sonra da o segmentteki otomobillerin markasına bakılır.
Adam orta halli bir memurdur ya da orta halli bir çalışan; ucuz bir aile arabası almak istiyordur, adama git "-Mercedes al hemide e200 compressor, ben aldım sen de aynısından al vallahi uçuyor mübarek!... sakın şunu alma ya onlara binilirmiiii, Vallahi hurdacıya versen almaz!." denmez.
Ya da adam 300.000 TL si vardır. "-Git c sınıfında bi cillo al kardeşim vallahi çok az yakıyor, kilometrede bilmem kaç yakıyor, yedek parçası ucuz, tam senliiik" denmez değil mi?

İşte bizimki de buna benziyor.
Sahip olunan paraya ve kullanım yerine, türüne göre fikir belirtmek ve otomobiller :))klavyeler:)) arasndaki segment farklılıklarından kaynaklanan eksiklikleri söylemek. (Aynı, E sınıfı bir araçta bulunabilen elektrikli içten ısıtmalı koltukların her c sınıfı araçta bulunmaması gibi...:))
saygılar

bu arada E sınıfı yakıştırması GW için değildi :) şimdi tyrosçular kızmasın yada pa3x:) çiler vb
ayrıca a300tr v2 "kendi sınıfındaki klavyelere göre" iyi bir klavyedir.

Evet atışma olmasın dostum bu a300 ve a1000 gw8 ile kıyaslanması söz konusu bile olmayan klavyelerdir. kiyas yapacaksan or700 ile gw8 i kıyaslayabilirsin yani aynı sınıf klavyeler bunlar. a1000 e dönecek olursak a1000 32 polifoni gw8 128 polifoni yetmezmi? a1000 tuşeside kötüdür tesisatta kötü çıkıyor sesi

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 19 67.9%
  • Kararsızım

Oy: 7 25.0%
  • Hayır

Oy: 2 7.1%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

İyiki Doğdunuz :)

Geri