• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Casıo at-5 mey ve zurna sesi

yusuf52

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
casio AT-5
Arkadaşlar AT-5 org var elimde, zurna ve mey sesine ihtiyacım var formlarda paylaşılan sesler hiç gerçekçi değil. bağlama sesleri çok güzel ama mey ve zurna sesinden gerçekçi olan hiç yok. elinde at-5 için gerçekçi zurna ve mey sesi olan varsa paylaşırsa çok minnettar kalırım. şimdiden teşekkürler.

Cevap: Casıo at-5 mey ve zurna sesi

AT-5 e disardan ses yüklemek mümkün degil ancak icindeki seslere biraz efekt verebilirsiniz

o nedenle size yardimci olabilecek biri yok sanirim

bu paylaşılan sesler de hep aynı mantıkla mı yapılmış yani org içindeki seslerin efekt verilmiş hallerimi. youtube da bir video izledim berkay denilen bir vatandaş bir set tanıtımı yapıyor. bağlama zurna ve gitar seslerinin sample ses olduğundan felan bahsediyor. bizimi keklemiş bide 120tl ye satıyormuş. gerçekten üzüldüm şimdi. ritimler eklendikçe alet çok güzel olmuştu halbuki ama ses konusunda alet gerçekten yetersiz. aslında bağlama sesi iyi fakat zurna sesi keman sesi felan gerçekten çok kötü diyebilirim. bir kemençe var ki ne sesi olduğu belli değil. kemençeden başka her şeye benziyor ses. İtiraf etmek gerekirse pişman oldum bu aleti aldığıma. casio firması bu işe el atmıyor mu hiç. internetten biraz araştırdım fakat bir şey bulamadım.

Sample calan aletler piyasada mevcut ama kullandiginiz alet buna musade etmez.Biraz arastirma yaparsan sample uygun aletleri bulabilirsin.Fiyatlarda ona gore degisir.alecaginiz aletin teknik ozelliklerini iyice ogrenip almak daha mantikli.zira kullandiginiz klavye cok kullanilan bir klavye degil.marka farkli olursa kullanilan dosyalarda farkli olur.casio markasinin kullanilan ses ve ritimleri yamahada kullanamassiniz.

anladım sample ses olmasa da aletin kendi sesinden daha güzel editlenmiş zurna yada mey sesi olan arkadaşlar varsa paylaşımda bulunurlarsa sevinirim. ben kendim biraz ses üzerinde oynamaya çlıştım ses hep buzuldu. bir türlü daha güzel bir ses oluşturamadım. paylaşımlarınızı bekliyorum.

bu adrese bir bakın casıo kullanan pek arkadaşım olacağını zannetmiyorum dolayısıyla paylaşım çok çok kısıtlı olacaktır..