• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

casio ctk-3000 icin türkce ritim ve enstrüman

lyra-player

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
kisa baglama ve kemence
slm arkadaslar üstadlar

ctk-900 wk-110 ve ctk-3000 serileri arasinda secimimi yaptim ve pitch-bend ctk-3000 da mevcut oldugu icin secimim bu aletden yana oldu (umarim iyi tercih yapmi$imdir)
neyse simdi asil mesele bu alete ritim veya diger türk enstrümanlar atabilirmiyim?

eger mümkünse

1.hangi program converter gerekli?

2.ritim yüklemek icin diger fabrika cikisi ritimlerin silinmesimi gerekiyor?

3.windows xp veya vista olmasi farkediyormu baglanti kurarken?

4.baglanti kurmak icin sadece usb girisi yeterlimi?

kusura bakmayin arkadaslar bu konuda yeniyim,kisa baglama ve kalin sesli kemence (rum kemencesi) caliyorum ve bu isten tad almak icin acilen bizim ritimlere ihtiyacim var :)

eger yardimci olabilecek arkadaslar isi biraz detayli tarif edebilirse cok makbule gecer cünkü belirttigim gibi bu isi daha önce hic yapmadim.
Kisaca japonca konusan birine gel simdi su gibi türkce konus ve hemen ardindan bi uzun hava söyle gibi bisey olur :) o yüzden ltf biraz detayli sekilde anlatirsaniz sevinirim.

simdiden tesekkür ederim,saygilar...

Cevap: casio ctk-3000 icin türkce ritim ve enstrüman

Iyra yazmış olduğun sorunlar devam ediyor mu?

ctk-3000i ctk-5000 ile takas ettim aldigim müzikevinden,hangi converterle ritimleri alete uyarlamam gerektigini bilmiyorum eger yardimci olabilirseniz sevinirim.Kullanma kilavuzunda smf-formatindan bahsediliyor ama forumlarda görebildigim kadariyla sadece ckf formatlari söz konusu.

smf player (Midi) parçaları çalar, ritim olarak, ckf ve ept leri tanır. ept uzantılı ritimleri tanır.

baska bir forumdan casio icin ckf formatli ritimler diye indirdigim ritimleri alet okumadi. NO FILE yazisi cikti,nerde hata yaptigimi bilmiyorum.
En az 5-6 saatdir ugrasiyorum,bir sonuc yok.Dosyayi winrarla actim.CKF formatli ritimleri hadi okumadi ama ac7 formatli ritimleri kesinlikle okumasi gerekiyor cünkü özel ctk-5000 icin yapilmis ritimler bunlar mehmet dogdu tarafindan,
o dosyayida indirdim karta yükledim ama gel gelelim aletde yine NO FILE uyarisi cikti.Sigortalarim atmak üzere

ilk önce hafıza kartını açıp içine MUSICDAT dosyası oluşturuyoruz.casio ctk 5000 mid smf ve ckf formatlarını görüyor.buna dikkat edelim.atacağımız ritim dosyaları ckf formatında olmalıdır.
İndirilen müzikler rarlı dosyadır. Dosyaları çıkarın çıkan dosyaları hafıza kartında olan MUSICDAT dosyasının içine atın, sonra hafıza kartını cihaza takın, cihazda olan RHYTHM tuşuna basın sonra CARD tuşuna 5 saniye basılı tutun, 7 numaralı tuşa basın yani enter olan tuşa, sol sağ yön tuşlarınla müziği seçin sonra yes tuşuna yani + tuşuna basın, artık müziği oynatabilirsiniz. TONE, RHYTHM, SONG BANK hepsinde aynı işlemi yapacaksınız. Hafıza kartınla yükleme bu şekilde, tüm formatlar bu şekilde yükleniyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:

aynen bu sekilde yaptim...ama nafile

ilk önce hafıza kartını açıp içine MUSICDAT dosyası oluşturuyoruz.casio ctk 5000 mid smf ve ckf formatlarını görüyor.buna dikkat edelim.atacağımız ritim dosyaları ckf formatında olmalıdır.
İndirilen müzikler rarlı dosyadır. Dosyaları çıkarın çıkan dosyaları hafıza kartında olan MUSICDAT dosyasının içine atın, sonra hafıza kartını cihaza takın, cihazda olan RHYTHM tuşuna basın sonra CARD tuşuna 5 saniye basılı tutun, 7 numaralı tuşa basın yani enter olan tuşa, sol sağ yön tuşlarınla müziği seçin sonra yes tuşuna yani + tuşuna basın, artık müziği oynatabilirsiniz. TONE, RHYTHM, SONG BANK hepsinde aynı işlemi yapacaksınız. Hafıza kartınla yükleme bu şekilde, tüm formatlar bu şekilde yükleniyor.
BURAKFB BURAKFB kardeş merhaba,Casio konusuna denk geldiğim için sormak istedim,Casio ctx5000 im var,User de bulunan yaklaşık 100 tane ritim'i bir defada USB ye nasıl atarım.Şimdiden Teşekkür ederim.

BURAKFB BURAKFB kardeş merhaba,Casio konusuna denk geldiğim için sormak istedim,Casio ctx5000 im var,User de bulunan yaklaşık 100 tane ritim'i bir defada USB ye nasıl atarım.Şimdiden Teşekkür ederim.

100 ritmi USB’ye aktarmak için, CT-X5000’in kullanım kılavuzunda belirtilen adımları takip edebilirsiniz.
Kullanım kılavuzunda, ritim dosyalarınızı USB belleğe nasıl kaydedeceğiniz ve ardından CT-X5000’e nasıl aktaracağınız ayrıntılı olarak açıklanmaktadır

CT-X5000 kullanım kılavuzunu Casio web sitesinden indirebilirsiniz. Aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

1. Tarayıcınızda Casio CT-X5000 kullanım kılavuzu araması yapın.
  2. Casio web sitesindeki sonuçlardan birini seçin.
  3. Kullanım kılavuzunu indirin veya doğrudan web sitesinde görüntüleyin.
Umarım yardımcı olabilmişimdir.. saygılar..