• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

cok acil yardım pa800

piyanistkaya

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yok
arkadaslar sesler kayıyor akorler verılınce değişiyor şift e basınca duzelıyor bırkaç sanıye sonra tekrar kayıyor bır bırbucuk ses falan kayıyor yardım edın cok acıl lütfen set değiştidim yıne aynı

Cevap: cok acil yardım pa800

Merhabalar kardeşim globalı sil başka bir global yükle org nın üzerindeki globalı sil

birde öyle dene

pictbrndere bak usta pot gırmıs olabılır

alete format atmak ıstıyorum bunu nasıl yapıcam arkadaslar yardımcı olurmusunuz

anadolu yakasındaysan pith bendi tamir ederek düzeltebilirim. Bazı cihazlarda ise sanırım dış ortamlarda çalışan cihazlarda su buharından oluşan damlacıklar tuşe plaketinde yolları da oksitlenmeye sebeb oluyor, 2 adet arızalı cihazda bu tesbiti yapmıştım.

benım sorun pıtcbender de değil hocam cok pıtcbender sorunuylada karsılastım ama bu baska bırsey sıstemle ılgılı

caca kardes buyur format atmak icin

alintidir !!!

FORMAT ATMAK:
NOT:EĞER SİSTEMİNİZDE BARİZ HATALAR VARSA SESLERİN BİRBİRİNE KARIŞMASI,DATALARIN SİLİNMESİ VS.BU FORMATI YAPIN.YANİ BU FORMAT EN SON SEÇENEK OLSUN
bu yöntem full format yapıyor. Bütün sistemi baştan kuruyor...
Pa800 Software
adresinden Utilities bölümünden aşağıdaki dosyaları indirin

system reset ---- pa800 format.zip(800 kb)
-----pa800 o.s res. v201.zip(114 mb)

*Yukarıda verdiğim iki dosyayı indirip içerisindeki birer adet ilgili dosyayı usb flash belleğinize alın ve orgunuza takın.(karıştırmamak için ilk önce format dosyasını usb belleğe atın)
*Daha sonra orgunuzu kapatın ve intro 1 tuşuna basılı vaziyette orgu açın,
İlgili sayfa çıkana kadar bekleyip intro 1 tuşunu bırakın.
*Sonra da burada ilk önce format pkg dosyasını seçin ve select diyerek işleme başlayın. Çok kısa bir süre ( 5 -10 saniye ) bekleyeceksiniz. Bir uyarı penceresi çıkacak. Format işlemi tamamdır.
*Orgumuzu kapayalım.

Şuan orgumuzun herşeyi silindi ( Fabrika verileri işletim sistemi dahil ) tamamen bomboş.
Bundan sonra da yapacağımız işlem Pa800_os_res dosyasını yüklemek.
*usb belleğe Pa800_os_res pkg yükleyin
*intro 1 e basılı tutarak orgumuzu aynı şekilde açıyoruz ve ilgili sayfa çıkıyor. Usb mizden Pa800_os_res pkg ( 130.913 kb ) olan dosyayı bulup select diyerek seçip yüklemeye başlıyoruz.Yaklaşık 5 dakikalık bir yükleme esnasında ilerlemeyi % ( yüzde ) olarak gösterecek.
İşlem bitince uyarı yazısı çıkacak ve orgu restart yapın diyecek ve ok tuşuna basınca org kendi kendine kapanıp açılacak. işlem bitmiştir

format attıktan sonra her aşamasında yani media resource leri yükleme dahil global tuşuna uzun süreli basarak ekran kalibrasyonu yapınız. aksi halde ekranda dokunduğunuz şeyler çalışmayabilir.
O olaya gelince yüzde 85 pitch bend. yüzde 10 tuşe plaket, yüzde 5 ise sample ram da arıza.

pa800selcuk cok deşekkur ederım yardımın ıcın alete format attım ama hala çözulmedı baska bır sorun var galıba pazartesı rtl ye götürcem yarın ıkı tane programım var ne yapcam bılmıyorum bakalım hayırlısı olsun herkeze çok çok tesekkur arkadaslar sorun çözüldüğü zaman sebebını yazıcam burdan herkez bılgılensın dıe tskler

pıtcbender den ve ram dan şüphelenmeye basladım ama ıkı haftalık alet ya ne bılım toplasam 10 tane programa cıkmamıştır çok tuğaf yıllarca yamaha kullandım hiç böyle sorunlarla karsılasmadım ne bılım pa80 de kullanmıstım bır ara onda da olmustu ama onun pıtbender sorunu cok bellıydı hissettıryordu bı cook acayıp pıtcbender ı kullansamda kullanmasamda kayıyo sesler kendı kendıne