• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

ÇoK SIK DEĞİŞTİRMENİN ZARARLARI

Ali Nalbant

Süper Paylaşımcı
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
KORG PA300 pa600 pa900 pa3x
Arkadaşlar sitede meşhur oldu artık şu orgun şu orgun buyu yo özellikle acemi arkadaşlar için bu konuyu açtım 2yılda 20ye yakın org değiştirdim acısını hala yaşıyorum araştırmaktan çalmasını öğrenemedin şu piyasada 2 model alınır ya yamaha yada korg artık model değiştirmeyi bırakıp aldğmız cihaza yüklenelim ve cihazları kötülemeyelim can sıkıntısından cihaz alıp satarsanız benim gibi çok ağır öğrenirsiniz iyi formlar.

Cevap: ÇoK SIK DEĞİŞTİRMENİN ZARARLARI

güzel bir konu.. bence en iyi markalardan birer tane almak işin çözümü ..oda korg ve yamahadır.mesela bir korg pa 800 alırsınız yanındada bir yamaha or 700.10 sene rahat rahat götürür.

Yine polemik olabilecek bir durum olabilir:) mesela her ne kadar yetim olsada bir sx3000 iyi bir müzisyen için ömürlük olabilir

Acemı arkadaslar ıcın yamaha kullanmak ıstersenız ogrenmek amacıyla a1000tr baslangıc v2 plusla devam korg kullanmak ıstersenız pa55tr ıle baslangıc bıkac yıl sonra model yukseltırsınız ata bınmeyı ogrenmeden mercedes kullanmak mantıksızlık gelıyor artık bana

Konu gunceldır arkadaslar

aynen katılıyorum bende aldığımız cihazı kendimize göre düzenleyip kullanmaktan yanayım sürekli cihaz değiştirmek bütçeye zarardan başka bişey değil şuan pa500 tr var sürekli yeni ritim sesler bulup düzenliyorum bana yetiyor allaha şükür ...

Acemılık donemınde hem zarar hemde ogrenmeye geldır cıhazları kurcalamaktan calmaya fırsat kalmıyo

sx3000 ömürlük olabilir izlenimlerim doğrultusunda alet dehşet bir natural sounda sahip ama şunu söyliyim yetim bir alet ama ben ona babalık yapıcam :)

Hangi orgdan ziyade ne tür müzikle ilgilendiği önelidir müzisyenin.
Korg bana göre aşırı pahalı bir ürün, 3.5bin tl verene kadar Roland çift klavye ile çıkarım. Mesela Gw8 ve G600(örnek verdim) yine işimi görürüm. Yarı fiyatına çözebilirim işi. Rolandın kalitesi bana göre daha diri kozmetik olarakda öyle. Çok alet değiştirmenin bir zararı vardır mutlaka mesela ben sadece roland kullanırım ve roland marka orgların artık hangi sorunu neden yapar vs. bilmediğim şeyi kalmadı.
Batı ağırlıklı kullandığım için o yüzden her türlü Roland diyorum.

Amatör klavyeleri saymazsam, 1990 yılından bu yana :Roland e70, korg i4s, korg pa80, korg pa800 ve korg pa3x. Toplamda 5 klavye değiştirdim ve bunlar zorunlu değişikliklerdi.
Ancak maddi kayıptan ziyade ciddi performans kaybı oluyor, en azından bende öyle oldu. Bir klavye alıyorsunuz ve hem siz hem de hitap ettiğiniz kitle onun saunduna ritimlerine vs. alışıyor. Sonra büyük umutlarla dünyanın parasını harcayarak başka bir tane alıyorsunuz ve işe gittiğinizde " eski orgun daha güzeldi" diyorlar.:) Büyük bir yıkım oluyor insanda.
Bu arada kullandığım klavyeler içinde korg i4s'in bendeki yeri başkadır. Zamanının dehşet makinasıydı.