• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

DANTE TR ile ilk yaptığım programdan izlenimlerim.

Cevap: DANTE TR ile ilk yaptığım programdan izlenimlerim.

böyle diyolaklara girmeyi cok sevmiyorum eskiden cok girdim sonra pişman oldum ama burda bir konuya değineyim salonda garson orgga bakıyor ve alaylı gülüyor dediniz garson demekki bu islerden anlıyor benim her zaman söylediğim bir söz var yine söylüyorum marifet orgta değil marifet piyanistte yeni bir org yeni bir tasarım iyi diyende olacak kötü diyende 4 binliraya pa600 cıktı 5 binliraya pa900 cıktı alanlar elinden çıkartmaya çalışıyor bu org ta 2bin civarında sanırsam elbette eleştiriler olacak bende pa60 la dugun yapıyorum kimsede senin orggun kötü demedi bu güne kadar o sebepten boşa eleştiri yapmayalım önemli olan düğünü bitirebilmek insanları memnun etmek gerisi bos

Murat ustam ilk org ile programin basariyla sonuclandigina sevindim

lakin ben yillardir sahnede calismalarimi yaptim ve degisik orglar ile ve simdiye kadar hic kimse gelipte orgumun markasina bakmadi öyle marka merakli kisiler zaten müzikten anlamayan kisiler olarak degerlendiriyorum
öyle konulara ben gülüp geciyorum bile

saygilarimla

Ertan abi, maalesef burda durum öyle bir hal aldı ki, 3x ten aşşağı klavyen varsa, gelen solistler bile hemen farklı gözle bakıyor. Garsonlarda alışmış, Korg yoksa hemen laf çarpıtmaya başlıyorlar, bunu nerden buldun çok aradın mı, yok neden böyle birşey yaptın, geçen hafta lacivert korgun vardı (800) neden bu oyuncakla geldin gibi. En son biri, aletin uzunluğuna bile laf etti, bu nekadar kısa bi klavye ufacıcık diye. Ne dersin sen şimdi bu arkadaşa. Bende akla gelen ilk şeyi söyledim zaten. Neyse gelelim işin detayına, O gün 1 ve 2 diye giden düğün salonları zincirinden birinde çaldım ben. Program başlamadan diğer salonun piyanisti ve ortak bağlamacı geldiler, aleti incelediler. Sazcı bana aynen şunu sordu, 5-16 ritim varmı. Var dedim ve açtım MESUDİYE HALAYI ritmini başladım çalmaya. Meğerse, diğer arkadaşın anılan markalı orgunda bu ritmi bir türlü bulamamışlar ve yapamamışlar. Ve o günde benim çaldığım salonda Orduluların düğünü vardı. Benim içim rahat birşekilde sanatçıya her dediği parçayı çaldım, Alnımın akıyla çıktım işin içinden. Bu klavyede her tarz yöreye yazılmış ritim var. Amma iyi amma kötü beğenirsiniz beğenmezsiniz ama var. Dahada olacak inşallah....

Meyve veren ağaç her zaman taşlanmıştır.İş hayatında da , siyasette de .... her yerde.Tabi bzıları 4'e 5'e klavye satamayacaklar zorlarına gider tabiyki.İlerde dante 2 çıkıp sample ses yüklenebilirse ve pitch bend joystik olursa (mutlaka olmalı)piyasa nal toplar nal.

Murat Kardeşim hayırlı uğurlu olsun, güle güle bol kazançla kullan İnşAllah, kendini bilmezleri boşver , saygı ve selamlarımla...
Savaş ELVAN

Bende maltepede yarın aşkam deniycem benim ustayla beraber pa80 kullanan 2 arkadaştan tam not u aldık

Murat Kardeşim hayırlı uğurlu olsun, güle güle bol kazançla kullan İnşAllah, kendini bilmezleri boşver , saygı ve selamlarımla...
Savaş ELVAN

Teşekkürler Savaş hocam Allah razı olsun....