• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

DANTE TR Ramazan Kaynak bağlam ve zurna tanıtım..

Cevap: DANTE TR Ramazan Kaynak bağlam ve zurna tanıtım..

Dogru kisileri destekliyerek yapilan butun islerin bu camiaya faydasi vardir.desteklemek gerekir desteklemiyeceksen bile olumlu elestiri yapabilirsiniz

Dr Salim sesler kac octav sample edilmis , komalar nasil ayarlaniyor , toplu kemanlar nasil, darbukalar kac mblik , bunlari cevaplarsan sevinirim.
saygilar

Ön yargılarımızı yenemediğimiz sürece ilerlememize imkan yok. Sırf aleti kötüleyimde ne olursa olsun mantığını anlayamıyorum. Demolar yayınlanınca ve alet satılmaya başlayınca ne kadar gülünç duruma düştüğünüzü göreceksiniz...

Madem orgun akıbeti hakkında yorumlar yapılıyor... Bende fikrimi söylemek istiyorum.....bu alet ciddi manada Türkiye piyasasını sallayacak.. Ama dikkat edin müzisyenleri değil piyasayı.. Çünkü hala formlarda 3xten başkası yalan diyen abilerim.z var ki kesinlikle onları da eleştirmiyorum yaptıkları müzikten ve programdan profesyonel bir cihaz ile haz alıyorlarsa kesinliklede eleştirilemez zaten ama Piyasayı sallayacak.... hatta bir cogunu silecek bence... Korg çıkması muhtemel pa300 ile yada pa600 e yapacağı satış kampanyaları ile diğer taraftan zaten profesyonel cihazları devam ediyor 3x ve pa900 derken yoluna devam eder... Roland bk-5 ile büyük bir atlama yaptı ama bence şu an istenilen noktada değil... ve eger ses ritim acısından dante bk-5 i aratmaz ise kullanım kolaylığı olarak Tercih Dante tr den olacaktır..... ketron audyadan başka sıfır cihazı yok çok çok marifetli bir cihaz ama oda pahalı alt bütçeye hitap etmiyor... yamaha desen artık Can Başarsız nereye kadar gider bilinmez... şu an aynı kategorideki sıfır a2000 + emo usb 4000 tl civarında... Fiyatı da iyi yani.... Ama bu söylediklerim için ilk önce şu gerekiyor... DANTE tr Ritim ve Ses olarak kullanıcıları memnun edecek... bunun bir kriteri olamaz ama tabi ki sesleri bir audya5 olmayacak ama en azından s650 de olmamalı.... Hepinize saygılar sunarım....

Madem orgun akıbeti hakkında yorumlar yapılıyor... Bende fikrimi söylemek istiyorum.....bu alet ciddi manada Türkiye piyasasını sallayacak.. Ama dikkat edin müzisyenleri değil piyasayı.. Çünkü hala formlarda 3xten başkası yalan diyen abilerim.z var ki kesinlikle onları da eleştirmiyorum yaptıkları müzikten ve programdan profesyonel bir cihaz ile haz alıyorlarsa kesinliklede eleştirilemez zaten ama Piyasayı sallayacak.... hatta bir cogunu silecek bence... Korg çıkması muhtemel pa300 ile yada pa600 e yapacağı satış kampanyaları ile diğer taraftan zaten profesyonel cihazları devam ediyor 3x ve pa900 derken yoluna devam eder... Roland bk-5 ile büyük bir atlama yaptı ama bence şu an istenilen noktada değil... ve eger ses ritim acısından dante bk-5 i aratmaz ise kullanım kolaylığı olarak Tercih Dante tr den olacaktır..... ketron audyadan başka sıfır cihazı yok çok çok marifetli bir cihaz ama oda pahalı alt bütçeye hitap etmiyor... yamaha desen artık Can Başarsız nereye kadar gider bilinmez... şu an aynı kategorideki sıfır a2000 + emo usb 4000 tl civarında... Fiyatı da iyi yani.... Ama bu söylediklerim için ilk önce şu gerekiyor... DANTE tr Ritim ve Ses olarak kullanıcıları memnun edecek... bunun bir kriteri olamaz ama tabi ki sesleri bir audya5 olmayacak ama en azından s650 de olmamalı.... Hepinize saygılar sunarım....
helal cağdas güzel bir yazı olmuş.kimse yenilmez değil gün gelir her marka piyasadan silinir gider.bir zamanlar sadece roland vardı.tahtını korga kaptırdı.sonra üstadlar çıktı sahneye yamahayı yamaha yaptılar.aynı üstadlar şimdi dante için birşeyler yapmaya başladılar.bu üstadlar bu marka için bişeyler yapıyorlarsa bence birbildikleri vardırçsonuçta bu insanlar birçok kişiden yani ben piyanistim diyen birçok piyanisti cebinden çıkarır...benim fikrim bir çekememezlik var medeli için ön yargı var medelide kimmiş yaaa gibilerinden.aslına bakarsanız biz kullanıcılar için rekabet ortamının olması daha iyidir bizim açımızdan.bu sayede markalar müsterisinin arkasında durur...diye düşünüyorum.....buda benim naçizane düşüncelerim......ben beğendim medeliyi güzel bir şeye benziyor...bakacağız ilerde neler olacak...hatta bir ara yazmıştım zurna sesi bk5 ten bile çok iyi diye..bu birazda duruma alışma evresi arabalardan örnek verecek olursak DACİA MARKASI YENİ PİYASAYA GİRİDİĞİNDE KİMSE YÜZÜNE BAKMAMIŞTI.DAHA SONRA RENAULT SAHİPLENİNCE BU MARKAYI HERKES DACİA DAN ALMAYA BAŞLADI ŞİMDİ BİRÇOK KİŞİ DACİA ALIYOR...

Moderatör tarafında düzenlendi:

Bir roland bk-5 kullanıcısı olark şunu söyleyebilirim ritim ve saund açısından fena alet değil, fakat bir bk5 kadar değil,ben bk5 de sallar diye bekliyordum ama beklentiyi katşılayacağı konusunda çokta ümitli değilim. Ama büyük emek var emeğe saygı duyar ve dantenğin de en iyi şekilde satışını temenni ederim.

Bk 5 nerede bu alet nerede .dante bk5 i gömer arkadaşlar..bk.5 ganyan .3.50 dante ganyan 1.05 derim ben...

Bu tür karşılaştırmaları ben uygun görmyüorum.

ürünleri fiyat/performans olarak değerlendirmek gerekir

Dr Salim bakiyorum bazi bos laflara aninda cevap yaziyorsun birde benim teknik sorularimi cavaplama nezaketinde bulunsan hic de fena olmaz.
saygilar

Moderatör tarafında düzenlendi:

Dr Salim bakiyorum bazi bos laflara aninda cevap yaziyorsun birde benim teknik sorularimi cavaplama nezaketinde bulunsan hic de fena olmaz.
saygilar

+ ben soruda teknik bir taraf göremedim.

oturup darbukaları megabyte cinsinden büyüklüğünü hesaplamadım...
bir sesin kaç oktav sample edildiği kadar saçma bi soru duymadım hayatımda.
örneğin bir zurnayı kaç oktav sample alabilirsiniz?

Her ses, karakterini karşıladığı kadar sample edildi.

toplu kemanlar nasıl diye soru sormuşsun buna teknik ne gibi bi cevap verebliirim?
vereceğim cevap sadece güzel.

koma olayı kolay. ekrandan istediğiniz notaya koma verebilorsun.

Çok teknik cevap verdim aferin bana.

Cevabımı mecbren bu uslupla yazdım. gelen uslup bu şekildeydi.

(cevap vermeme sebebim soruyu görmemiştim)