• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

dante tr sitem

alesta8306

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
yok
Can abi biraz sitem edicem sana sitemimi yanlış anlama,ben medeliden önce pek fazla internette gezinmezdim yani forumlarda ,bakıyorum herkes iyi kötü yorum yapıyor bende öyle tabi ama en çok aklima takılan 4000 ,5000 tllik hatta daha fazla paraya alınan aletlerle hiçbirşey yapamayıp düşük bütçeli aletlere çamur atan birsürü insan var ,yok sample atılmıyor yok mikrofon yok diye birsürü insanı yanlış yönlendiriyorlar ve hevesi olanları soğutuyorlar ben anlamıyorum .zaten ülkede sizin gibi 3 ,5 insan kullanıcıya açık olan cihazları kullanıyor ve ülke piyasasına katıyor rtim yazma yok ses editleme yok başkasının yazdığı rtim ve seslerin usb sini medelinin yarı fiyatına alıp buraya çıkıp bide ahkam kesiyorlar düşük bütçeli insanlarla alay gibi bişey bu ,15 yıla yakındır müzikle uğraşıyorum daha kendi hazıladığı rtim ve ses ile sahne alan kimseyle tanışmadım,hep toplama yada hazır set .hocam cok uzattım ama şöyle güzel bi tanıtim videosu yapsak her yönüyle ramazan abiye filanda söylüyorum yani usta olan sizsiniz güzel bi tanıtım olsa hocam türke hitap eden tek alet ondada laf atıyorlar çok moralim bozuluyor hocam kusura bakmayın saygı ve sevgilerimle başarılarınızın devamını temenni ederim

Cevap: dante tr sitem

evet .... yaram deşildi
ben maddi imkansızlıklarımdan dolayı bır sene boyunca korg i 30 ve yamaha a 300 tr ile baglamacımın yanında
ıkı adet kolonumuzla dugunlerde çaldım kendı yazdıgım rıtmler ve sesleri kullandım ....
pa 800 kullandıgını soyleyen yenı tanıstıgımız bı elemanda son dugunumuze gelıp ızledı
tek soyledıgı oooooo siz cok gerıde kalmıssınız
danteden bahsettıgımde sayın cok bılmıse oda neymıs dedı
senın pa 800 boyutunda 5 oktavlık hazır samplelı tr bı cıhaz dedım yenı cıktı haberın yokmu ?
verdıı cevap ( NE PA 800 5 oktavmıydı ?)
buyurun burdan yakın evet bu ınsan pa 800 kullanmıs resımlerınıde gordum dugunde sahne alırken
ama gel gelelım bıze çamur atan begenmeyen adam daha kullandıgı cıhazın kac oktv oldugundan haberı yok
daha anası kıcına bez baglarken bız orgu tanırdık ne ıstersek kulaktan calardık ama gel gelelım
bıseyden haberı olmayan benım ımkanlarımla benım verdıgım performansın onda bırını bıle veremıyecek ınsan
elimdekı cıhaza yaptıgım dugune camur atar
elestrı yapanların ne sevıyede olduguna bır bakın ondan sonra karar verın
adamın bırı ısmı lazım degıl facede paylasım yapıyor dırek sıldım (neymıs org dıye çalarım sizi lan !)
sen once insanlık ogren sonra ince ruh gerektıren muzisyenlığe soyun
sen orgu kıcınla çalsan ne olacak kı ınsan degılsın basta
yanı kardeşim yemın ederım bazılarını boğasım gelıyor ama bu kışiler yuzunden muzıkten sogumak gerekmez
org arayısında olan arkadaşlara bır tavsıyem var gıdın tek tek deneyın ve ona gore alın hangı cıhazın ne oldugu asagıyukarı zaten bellı vıdeolarıda mevcut youtubede ... eskısı gıbı ımkan kısıtlılıgıda yok
asabıyetım ıcın ozur dılerım ama arkadasın aptıgı sıtemdekı bazı yerler dengesız elestırıler hususunda yaramı kanattı
esen kalın efendım ...

Can abi biraz sitem edicem sana sitemimi yanlış anlama,ben medeliden önce pek fazla internette gezinmezdim yani forumlarda ,bakıyorum herkes iyi kötü yorum yapıyor bende öyle tabi ama en çok aklima takılan 4000 ,5000 tllik hatta daha fazla paraya alınan aletlerle hiçbirşey yapamayıp düşük bütçeli aletlere çamur atan birsürü insan var ,yok sample atılmıyor yok mikrofon yok diye birsürü insanı yanlış yönlendiriyorlar ve hevesi olanları soğutuyorlar ben anlamıyorum .zaten ülkede sizin gibi 3 ,5 insan kullanıcıya açık olan cihazları kullanıyor ve ülke piyasasına katıyor rtim yazma yok ses editleme yok başkasının yazdığı rtim ve seslerin usb sini medelinin yarı fiyatına alıp buraya çıkıp bide ahkam kesiyorlar düşük bütçeli insanlarla alay gibi bişey bu ,15 yıla yakındır müzikle uğraşıyorum daha kendi hazıladığı rtim ve ses ile sahne alan kimseyle tanışmadım,hep toplama yada hazır set .hocam cok uzattım ama şöyle güzel bi tanıtim videosu yapsak her yönüyle ramazan abiye filanda söylüyorum yani usta olan sizsiniz güzel bi tanıtım olsa hocam türke hitap eden tek alet ondada laf atıyorlar çok moralim bozuluyor hocam kusura bakmayın saygı ve sevgilerimle başarılarınızın devamını temenni ederim

Söylediklerinin aksine yorum yapmıyorum ama herkes toplama set kullanıyor evet. sıfırdan set yapmak için en az 1 sene sürekli üzerinde çalışmak gerekli. o pcmler tek tek samplelar nasıl hazırlanıyo biliyomusunuz. işte bu yüzden usb setler pahalı gelebiliyo insana ama haklarını sonuna kadar hak ediyorlar. sadece bu set konusudan fikrimi söyledim

Set çalışması yapanlar bizim ekmek kapımız ben zaten onlara bişey demem diyemem org u org yapan zaten set özellik bir yere kadar fakat canlı müzikte a300 ile pa3 x arasında piyanistten başka ne fark var sonuçta hepsi cihaza bağlanıyor işini yapan adam her cihazla yapar meselem araba parası yatırıp daha özelliğinin onda birini kullanamayıp düşük bütceli aletlere laf atanlardır .aslında onlar kendi piyanistliklerini kapatmaya çalışanlardır saygılarımla

Söylediklerinin aksine yorum yapmıyorum ama herkes toplama set kullanıyor evet. sıfırdan set yapmak için en az 1 sene sürekli üzerinde çalışmak gerekli. o pcmler tek tek samplelar nasıl hazırlanıyo biliyomusunuz. işte bu yüzden usb setler pahalı gelebiliyo insana ama haklarını sonuna kadar hak ediyorlar. sadece bu set konusudan fikrimi söyledim
aynen bır setın ne sureclerle hazırlandıgını bılıyorum
bır cıftetellı rıtmı ıcın bır hafta ugrastım malum ıstenen tonu bası ve dıger parametrelerı yakalamak kolay degıl
ve hazırlayanlar sonunada kadar aldıklarını hak ediyorlar
benım asabıyetımı bozan henuz cıhaza hakım olamayıp saga sola camur atan dip yaratıklardır

İşi bilmeyen adam çamur atar.

Birde şu konu var içinde müzik sevgisi olup maddi sebeplerden dolayı bu işe başlayamayan insanların önünü açıyor bu aletler, markası ne olursa olsun bence insanları sevk etmeliyiz biz pahalı ürün alanlara bir laf etmiyorsak onlarda ucuz ürüne laf etmesinler aksine sevk etsinler.yani bu org piyano veya fülüt herr alet için geçerli .biz marka yarışı yapacağımıza sanat yarışı yapmalıyız .daha önce pa800 kullanıyordum şu an medeli yarın ne olur bilmem kimse korgu niyebsattın demiyor herkes müzik dinliyor hüzünleniyor veya eyleniyor ben amacıma ulaşıyorum zaten .birde alet alacak arkadaşlar kimse düğünde markaya bakmıyor herkes keyfine bakıyor çekinmeyin atak olun pişman olmazsınız

Ayrıca ünsal bey çok doğru söylüyorsunuz

Abicim ben şahsen kendimi bildim bileli enstrumanların içindeyim 3-5 enstruman çalıyorum. yani şunu demeye çalışıyorum. ben müziği ilk önce zevk için yapıyorum.para benim için ikinci planda. ha pro işlere de gidiyorum bedava işlere de. hiç bi zaman markaya bakıpta alet çalmadım. sound farkı illaki olucak ama kendine gerçketen güvenen bu işi bildiğine inanan insanın önce müziğe sonra çevresindekilere saygısı olur, yani 3 kuruşluk malzeme diyen adam zaten İŞİ BİLMEYENLER emin olun

Hatırlıyorum da; 14 - 15 yaşlarında düğünlerde tek odağım org idi. Yaklaşabildiğim kadar yaklaşır öyle bakar incelerdim. Uzuuun yıllar bu böyle devam etti. Hayalini bile kuramamıştık. Çünkü servet değerindeydi o zamanlar... Ancak yirmi yıl geçtikten sonra sahip olabildik. Allah'a şükrediyorum ki "ucundan kıyından amatör müzik ruhu verdiği için ve sahip olduğumuz aleti alacak maddi imkanı verdiği için". Uzun lafın kısası en iyi cihaz sahip olduğun cihazdır... Saygılar...