• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Dr. Salim & Batuh yardım lütfen...

piyanist51_ibo

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Korg Pa900 & a2000 v2 plus
Merhaba;
Öncelikle teşekkür ediyorum ve yamaha konusunda en çok sizin bilginiz olduğunu bilerek böyle bi başlık açtım kusura bakmayın.
Ben or700 de pad yazdım fakat padlari yazarken korgtaki gibi quantize olayı yok. Padlari yazıyorum ritimsiz açtığımda padlar sürekli devam ediyor yani repeat ları açık duruma getirdim fakat padlari ritimle birlikte açtığımda bikaç ölçü devam ediyor sonra bi kaç ölçü duruyor tekrar devam ediyor bu sorunu nasıl çözebilirim.

Cevap: Dr. Salim & Batuh yardım lütfen...

musaıt olduklarında yazarlar

klavye üzerinde yazdıysanız yapılacak pek bir şey yok çünkü cihaz üzerinde quantize yok.

pad hazırlanmasında iki seçenek var

1) yazmak istediğiniz padi ritim olarak yazın ve internette ufak bir araştırma sonucunda bulabileceğiniz PAD MAKER programını kullanarak hazırladığınız ritmi pade çevirin.

2) Cubase ile multi pad yazın. ( zamanında bununla ilgili video çekip video koymuştum. daha sınra kaldırdım indirenler varsa onlardan temin edebilirsin)

Hocam teşekkür ederim videoyu buldum seyrettim fakat or700 ün usb midi driver ini bulamadım sizde varsa paylaşırmısınız acaba yada başka bi psr serisi klavyeninkini tanıtsam olurmu çünkü yamahanın resmi sitesinde or700 ün kini bulamadım.

Ben yamaha kullanmıyorum artık :)

Yamaha'nın sitesinden >A2000'in driverını indir çalışır

:) tamam hocam teşekkür ederim sağolasın